Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Повернули радість життя

Повернули радість життя

Будь-який дефект зовнішності, особливо, якщо його неможливо приховати, завдає пацієнтам не лише дискомфорту та болю, а й моральних травм. І коли вдається комплексно вирішити проблему – щасливі всі, і пацієнти, і лікарі, яким вдалося це зробити.

Надскладні операції, що дозволяють ліквідувати наслідки травм, поранень, стають буденністю для щелепно-лицевих хірургів. Однак, трапляються випадки настільки унікальні, що до їх вирішення доводиться підключати … програмістів та інженерів-технологів, а також фахівців з медичної візуалізації. Адже для виконання операції потрібно було виготовити протези скроневої кістки і фрагмента щелепи. Зазвичай їх замовляють за кордоном, і вперше їх виготовили українські фахівці на українському підприємстві.

- До нас звернулася пацієнтка, у якої був значний видимий недолік – асиметрія і деформація обличчя, відсутність правої вушної раковини, порушений прикус, - розповідає професор Андрій Копчак, під чиїм керівництвом проведено мультидисциплінарну операцію. -  Після проведених додаткових методів обстеження: МСКТ кісток лицевого скелету, ультрасонографічного обстеження м’яких тканин щелепно-лицевої ділянки, селективної артеріографії гілок дуги аорти, комп’ютерного моделювання,  було встановлено діагноз «синдром Гольденхара» та обрано тактику багатоетапного лікування. Пацієнтці реконструювали вилицеві кістку і дугу, фрагмент нижньої щелепи індивідуалізованими титановими імплантатами, що були виготовлені за технологією селективного лазерного спікання титану (металевий 3D друк), з одномоментним заміщенням дефекту м’яких тканин аутотрансплантатом.

Оперативне втручання, що належить до операцій найвищого рівня складності, було проведене у Центрі щелепно-лицевої хірургії та стоматології Київської обласної клінічної лікарні, оскільки задіяна була високопрофесійна команда фахівців з різних галузей: щелепно-лицеві, судинні, пластичні хірурги, нейрохірурги.  Науковці Національного медичного університету імені О.О. Богомольця і Запорізького державного медичного університету – професор А.В. Копчак, доцент О.М. Міщенко, доцент  Ю.В. Чепурний, мікросудинні хірурги С.В.Рябчун та В.В. Халдай виконали насправді ювелірну роботу. Надалі пацієнтку чекає тривала реабілітація і ще ряд пластичних операцій.

- В даному випадку ми мали справу з так званим «синдромом Гольденхара», що є вродженою хворобою і доволі рідкісною, - зауважує професор Копчак. – Але потреба в таких операціях надзвичайно велика, зважаючи на воєнні дії на сході України, адже на лицеву область припадає близько тридцяти відсотків поранень. А це означає значні деформації і дефекти. Не кажучи вже про те, що такі операції можна і потрібно застосовувати при реконструкції дефектів, що виникають внаслідок лікування онкохвороб, і це також значно поліпшить якість життя пацієнтів, а також для ліквідації наслідків різного роду травм – побутових та при ДТП.

 

- Цей випадок унікальний не лише своєю мультидисциплінарністю, - додає доцент кафедри хірургічної та пропедевтичної стоматології Запорізького державного медичного університету, президент ІCOI Europe-Ukraine Олег Міщенко. – Найголовніше те, що індивідуалізовані титанові імпланти для проведення операції були виготовлені за технологією селективного лазерного спікання титану (металевий 3D друк надвисокої точності) в Україні, на підприємстві «Мотор-Січ». Надскладне завдання виконали провідні фахівці підприємства під керівництвом П.Д. Жеманюка. До слова, наш медуніверситет має багаторічний досвід успішної співпраці з «Мотор-Січчю»: спільні розробки ендопротезів тазо-стегнового і кульшового суглобів нині широко використовуються ортопедами. А це вже новий рівень високих технологій у вітчизняній медицині. 

 

20.09.2019
3D - друк
Професор А.В.Копчак
Доцент О.М.Міщенко
Фрагменти, виготовлені на "Мотор-Січі"
Знімок до операції
Знімок після операції

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR