Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Унікальна корекція зору ReLEx SMILE – на кафедрі офтальмології ЗДМУ!

Унікальна корекція зору ReLEx SMILE – на кафедрі офтальмології ЗДМУ!

Співробітники кафедри офтальмології ЗДМУ  на чолі із завідувачем, доктором медичних наук, професором Наталією Завгородньою  першими в Україні отримали унікальну можливість – проводити  корекцію зору пацієнтам за інноваційною системою  SMILE. Це стало можливим завдяки  використанню фемтосекундного лазера від німецької компанії Carl Zeiss Meditec, який придбала  клініка  «Візус», що є  базою кафедри університету. Це потужний поступ в офтальмології  Запоріжжя, а також України, оскільки такий апарат  поки що єдиний в нашій державі і лише професор Наталія Завгородня  отримала сертифікат на здійснення принципово нового методу корекції ReLEx SMILE, що передбачає допомогу пацієнтам з короткозорістю.

Навчання  працювати на новій лазерній установці   провели  представники німецької фірми – виробника,  окрім завідувачки кафедри, його пройшли іще двоє співробітників – доцент Ірина Поплавська й асистент Катерина Костровська.  Зараз вони виконують різновиди корекцій,  успішно поєднуючи  складні оптичні операції  на новому апараті й ексимерному лазері.

«Працювати на такому апараті не складно,  - розповіла кандидат медичних наук Катерина Костровська, - але це підвладно лише лікарям, які мають чималий досвід у хірургії.  Наприклад, я набула таких навичок, досить довго займаючись катарактальною  хірургією. Так само володіє складними технологіями  офтальмології колега Ірина Поплавська. Безумовно, зразком для нас є професор Наталія Завгородня.  Зараз у нас з’явилося  ще більше мотивації й натхнення опанувати ReLEx SMILE, це просто фантастична технологія від німецької компанії Carl Zeiss Meditec. Оперативне хірургічне  втручання  мінімальне, проходить без болю, триває кілька хвилин. Відтак пацієнт швидко реабілітується, а головне – отримує зовсім нову якість життя: відкладає, як непотрібні, окуляри, забуває про лінзи, може вільно займатися спортом, плавати, бігати на лижах тощо».

Користь від інновації важко переоцінити, адже корекції зору потребує все більше населення. За оцінками ВООЗ, у світі понад 150 мільйонів людей мають порушення зору на кшталт короткозорості, далекозорості, астигматизму, викликані аномаліями рефракції. Не виняток – мешканці нашого регіону, серед них значна частка дітей і молоді, котрі одягають окуляри в юному віці. Сучасні методи офтальмології дозволяють виправити такі порушення.  Тепер це можна зробити не лише за кордоном, в клініках Європи,  - світові технології наблизилися в  Запоріжжя, на кафедру офтальмології ЗДМУ.

 

10.09.2019

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR