Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Здоров’я першокурсників – під пильною увагою

Здоров’я першокурсників – під пильною увагою

Сьогодні в  університетському Центрі медичної реабілітації  та профілактики  почався профілактичний медогляд студентів першого курсу університету. Відповідним наказом призначена комісія, очолює яку завідувач кафедри фізичної реабілітації, спортивної медицини, фізичного виховання і здоров’я, професор Євген Михалюк. Тут представлені також  співробітники  чотирнадцяти  провідних клінічних кафедр: лікарі - терапевти, кардіологи, гінекологи, хірурги, травматологи, офтальмологи, невропатологи, оториноларингологи, дерматовенерологи та інші. Вони мають уважно визначити стан здоров’я і фізичного розвитку студентів, які цьогоріч вступили до університету. 

Такий скринінг здоров’я   проводиться щороку  для першокурсників медичних і фармацевтичного факультетів та студентів других курсів (спеціальна медична група та група ЛФК), і цього разу триватиме з 9 вересня по3 жовтня.

Першого дня за графіком перевірити здоров’я прийшли студенти першого медичного факультету. Загалом, разом зі студентами медичного коледжу ЗДМУ, медогляд мають пройти близько 800 юнаків і дівчат.

«Першокурсникам проводяться функціональні, антропометричні проби, - розповіла керівник Центру, асистент кафедри фізичної реабілітації, спортивної медицини, фізичного виховання і здоров’я Наталія Волох. – Уважно ставимося до кожного, адже немає певності, що  упродовж учнівських років всі детально обстежували стан свого здоров’я. На кожного заводимо персональні картки, які зберігатимуться у нашому Центрі. У зв’язку з тим, що студентська поліклініка в Запоріжжі перестала існувати, всі наші студенти обслуговуються в Університетській клініці ЗДМУ, ними займається довірений лікар вітчизняних та іноземних студентів – терапевт Галина Шукало. Вона, до речі, також у складі комісії з медогляду.  За потреби направляємо студентів на подальші, більш глибокі, дослідження, наприклад, УЗД серця тощо».

Професор Євген Михалюк констатує, що в медичний університет загалом приходить мотивоване на доброму гарті сили і духу поповнення,однак здоров"я частини  молодих людей залишає бажати кращого.  Причин на те багато, одна з них – нехтування змалку спортом, дехто рано пізнає смак цигарки. Окремі  схильні до артеріальної гіпертензії. Євген Леонідович з колегами розробили спеціальний комплекс  навантаження на велотренажерах, і вже переконалися, що  ці методики для осіб з первинною артеріальною гіпертензією діють найкращими ліками. 

За результатами  всебічного обстеження  студентів розподілять по фізкультурних групах, вони займатимуться в основній, підготовчій і спеціальній. Істотним показником для цього є результати функціональної проби – двадцять присідань за тридцять секунд. Вона показує, як на це реагує організм.  Спеціалісти також прискіпливо перевіряють зір молоді, на нього упродовж студентських років особливе навантаження.  Тож користь медичного огляду та поради, які молодь отримує впродовж нього,  важко переоцінити.


 

9.09.2019

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR