Програма Mitacs Globalink – для студентів ЗДМУ

Програма Mitacs Globalink – для студентів ЗДМУ

Студенти ЗДМУ традиційно беруть участь у численних  програмах стажування, що їх пропонують  українським студентам та викладачам  вищих медичних закладів освіти за кордоном. Однією з таких є Mitacs Globalink, що відкриває  можливість стажування у найсучасніших медичних дослідницьких центрах Канади.
Студентка 5 курсу I медичного факультету  Ольга Свинтозельська минулого навчального року отримала грант на стажування у Канаді, який передбачав упродовж  12 тижнів   працювати над цікавим науковим проектом з провідними науковцями світу під керівництвом досвідченого професора. Завдяки уряду Канади та українській діаспорі, програма стажування  в цій країні  має цілковите фінансове  забезпечення.

Про свої враження  розповідає Ольга Свинтозельська:
"Відбір на програму  досить  складний,  його проводять  професори – учасники Mitacs Globalink. Я успішно його  пройшла завдяки фундаментальним знанням з медицини, що їх отримала в Запорізькому державному медичному університеті. Одним з випробувань було  ще й інтерв’ю, де також слід було продемонструвати серйозний зріз знань. Відтак я  потрапила у групу професорки Annie LeBlanc з Медичного факультету Департаменту сімейної та екстреної медицини університету Лаваль (Квебек) –  одного з топ - трійки  університетів Канади з питань дослідницької діяльності, особливо у сфері медицини. Прикметно, що й сама професорка має досвід досліджень не лише з університетом Лаваль, а й з Mayo clinic - визнаним науковим та клінічним світовим лідером в галузі медицини.

Працювати під керівництвом професорки Annie LeBlanc мені дуже сподобалось. Те, як вона організувала роботу, вражало.  Мала  можливість за потреби невідкладно отримати консультацію, допомогу з будь – якого питання щодо проекту  в дослідницькому центрі.  Серед  працівників дослідницького центру панувало неписане правило: не важливо, скільки часу ти проводиш в офісі, головне -  ти повинен справді насолоджуватися дослідженням. Робота у лабораторії  побудована таким чином, що кожен мав декілька проектів і самостійно організовував свій час. Відсутність дедлайнів була додатковим плюсом і жодним чином не впливала на продуктивність офісу, адже кожен був мотивованим в успішному результаті його проекту. Щотижня проводилися науково-практичні тренінги як з підготовки до написання статей, так і з проведення досліджень, доказової медицини і навіть етичних питань та безпеки не лише людей, які беруть участь у дослідженні, а й власне дослідника.

Одним із численних  позитивних факторів цього стажування була унікальна можливість не лише працювати, але й навчатися. Окрім того, що  отримуєш можливість набувати  нових навичок та знань безпосередньо на проекті, інтернам пропонується брати участь у воркшопах від Mitacs Step для розвитку різноманітних додаткових навичок. Усіх запрошували зареєструватися на будь-яку конференцію або іншу навчальну подію, витрати на яку відшкодовувалися організацією Мitacs.

Наприклад, конференції за участі професора-супервайзора досить часто відкривають можливість відвідувати ці  заходи безкоштовно: для порівняння – участь лише в одному з них коштує понад 1500 САD. Таким шансом я й скористалася,  отримавши величезне задоволення та нові знання від участі у триденній 10th International Shared Decision Making Conferene. Винятково цінною користю конференції для мене  стала можливість спілкування з  науковцями різних країн щодо успішного впровадження практик доказової медицини в їхніх країнах.

Ще одною особливістю програми була присутність ментора, який  допомагає з побутовими питаннями. Неоціненною була можливість спілкування з українською діаспорою в Канаді: мали від них повсякчасну  допомогу з будь-якої потреби, як от пошуку клініки, коли занедужав,  чи  проживання.

Загалом, моє стажування склалося дуже вдало. Тож вдячна, передусім, університету, що відкрив таку чудову можливість завдяки неухильному розвитку міжнародних зв’язків, а також усім, хто працює в програмі, опікувався українським студентством за кордоном і щедро ділився знаннями".

 

9.09.2019

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar