Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Ремонти, оновлення – красиве і корисне

Ремонти, оновлення – красиве і корисне

Оновлений університет привітав студентство, професорсько – викладацький склад  з початком нового навчального року. Звикнути, як на очах змінюється, відповідно до стандартів сучасності,  заклад вищої освіти,  неможливо, бо ці перетворення щоразу вражають, дивують. Такі, наприклад, що відбулися  нинішнього літа.

Коли  у червні,  по закінченні навчального року поблизу міжкафедрального тренінгового центру виросла груда уламків старого покриття й сюди доправили велику кількість контейнерів з новою тротуарною плиткою, здавалося, до осені з цими роботами не впораються аж ніяк. Але першого вересня ошатно вбрані першокурсники прошкували чистенькою територією, дівочі підбори цокотіли сучасним покриттям, далі – акуратно вимощеними тротуарними доріжками біля гуртожитків №1 і 2, сходами біля навчального корпусу №2, що донедавна були неприємно щербатими. Тепер територія біля  тренінгового центру вимощена  сучасною плиткою. Силами підрядних  організацій також  втілені в життя капітальні проекти  благоустрою іншої  частини території університету – відновлено майданчик та опорну стіну біля їдальні, тротуарні доріжки.

І таких перетворень цьогоріч в університеті реалізовано велику кількість - господарство велике, потребує постійних поточних та капітальних ремонтів. Частина з них, там, де це не перешкоджає навчальному процесу,  триває упродовж року, але левова частка здійснюється влітку. Оновлення потребують великих коштів, так, упродовж поточного року на ремонти усіх видів витрачено понад 12 мільйонів 800 тисяч гривень. Витрати виправдані, адже  ректорат ЗДМУ усвідомлює,  що висока продуктивність навчання студентів і  праці  викладачів значною мірою залежить від  комфортних умов, тому велику увагу приділяє облаштуванню  навчальних корпусів, аудиторій, лабораторій тощо. Небайдуже й те, який зовнішній вигляд має виш, територія довкола. Недарма  привабливу інфраструктуру ЗДМУ, красу і порядок відзначають усі, хто приходить сюди вперше, зарубіжні гості. Закохуючись в наш університет з першого погляду, численна молодь обирає його місцем навчання.

За словами помічника першого проректора ЗДМУ Олега Базарі, починаючи роботи на кожному об’єкті, обов’язково планується, що належить зробити  наступною чергою, щоб не залишалося так званих «білих плям». «Наприклад, у навчальному корпусі №1 силами підрядної організації  відремонтовано покрівлю, замінено ліфт, відремонтовано вестибюль цокольного поверху, - розповідає Олег Миколайович. - Далі належить виконати ремонти  першого поверху, центрального входу, холу та двох сходових маршів з першого по восьмий поверх, ремонти інженерних мереж. Зазнав змін також навчальний корпус №3: облицьовано фасад цокольного поверху, проведено поточний ремонт в навчальних класах на кафедрі анатомії людини, оперативної хірургії  та топографічної анатомії цокольного поверху. Мабуть, усі звернули увагу на роботи з капітального  ремонту й  утеплення фасаду гуртожитку №2. Такі заплановані й в гуртожитках №3, 4, причому, окрім утеплення, тут виконуються інші роботи, які диктує час. Взагалі, впорядкуванню студентського житла, комфорту цих  помешкань керівництво вишу, ректорат надають великого значення, саме тому там постійно проводиться якийсь комплекс робіт. Так, влітку у гуртожитку №1 капітально замінили ряд віконних та дверних блоків, у 2-му відремонтовано цокольний поверх.  У гуртожитку №5 замінили ліфти, відремонтували душові та санітарні вузли  другого поверху, далі тут плануються капітальні ремонти буфету, кухонь, санвузлів та 7, 8, 9 поверхів зі сходовими маршами».

Серед масштабних робіт, запланованих на перспективу: ремонт навчальних кімнат цокольного поверху та навчальних аудиторій №5, №6 у навчальному корпусі №2, ремонт приміщення №22, фасаду  та холу та 1-го і 2-го поверхів аудиторно–спортивного корпусу. Належить реконструювати частину приміщень першого та підвального поверхів університетської їдальні.

Цими днями завзято працює техніка на дослідній ділянці з вирощування та культивування лікарських рослин. Сподіваємось побачити це сакральне місце фармацевтів та всіх любителів унікальної рослинності у новому форматі. Безперечно, додасть ошатності території нашого університету  облаштування запланованого газону.  

 

4.09.2019

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR