Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Лікарі - інтерни: крок у професію

Лікарі - інтерни: крок у професію

На факультеті післядипломної освіти ЗДМУ відбулася зустріч з лікарями – інтернами першого року навчання. Цьогоріч більше  280 недавніх випускників вишу медичних спеціальностей починають навчання в інтернатурі в якості лікарів. Це найбільша кількість таких спеціалістів упродовж останніх років. Для прикладу,  якщо 2016 року набір лікарів-інтернів становив 190 інтернів, то нині їх кількість істотно примножена. Таким чином, цього року до навчання на ФПО приступили 1140 інтернів першого, другого і третього року навчання, що також є рекордом для університету, попереднього року професійну майстерність усіх лікарських спеціальностей здобувало 1106 осіб.

Особливо популярні серед молодих лікарів такі напрями, як внутрішні хвороби, лабораторна діагностика, педіатрія, акушерство й гінекологія, дерматовенерологія , анестезіологія, загальна практика - сімейна медицина , хірургія та інші.

Прикметно, що тепер лікарі-інтерни вперше переважають над провізорами, а також прийшло більше  тих, хто навчатиметься коштом юридичних та фізичних осіб - майже 69 відсотків лікарів - інтернів здобувають знання  на контрактній основі. Приступають до навчання  також 40 лікарів – стоматологів (торік було 27).

З новим етапом  на шляху до опанування професією  молодь привітав декан ФПО, доктор медичних наук, професор Юрій Рябоконь, який  розповів про факультет, особливості навчання, порадив молодим колегам поставитися до науки відповідально, адже період інтернатури цікавий тим, що вони перебувають і далі під крилом університету, для них відкриті всі можливості уже під кутом практичної роботи звіряти свої кроки з наставниками, науковцями кафедр, набувати досвіду лікарів – практиків.

Про те, як ліпше підготуватися до складання в майбутньому  КРОК – 3, розповів лікарям – інтернам заступник декана  ФПО, кандидат медичних наук  Денис Задирака, наголосивши при цьому, що такому важливому випробуванню передуватиме ряд допоміжних  підготовчих  етапів – ректорські контрольні, наукова конференція тощо. До послуг здобувачів – напрацьована тестова база, створено  ряд онлайн – курсів, відбудуться консультації викладачів з усіх дисциплін.

Під час навчання в інтернатурі важливо побудувати продуктивні професійні взаємовідносини з колегами заочних баз стажування – лікувальних закладів міста й області, - як зробити це з користю для максимальної ефективності в роботі, розповіла помічник ректора Наталія Баранова. Із закладами охорони здоров’я  укладено угоди стосовно підготовки інтернів. Нормативною базою передбачено права і обов’язки обох сторін, зокрема, лікарі – інтерни  під керівництвом базового керівника повинні  досконало засвоїти програму підготовки,  в тому числі, роботу з пацієнтами, ведення документації тощо.

«Особливістю цьогорічного проходження інтернатури є те, що ми прийняли останній курс, що навчатиметься відповідно до діючого нині Положення про інтернатуру, - зазначив професор  Юрій Рябоконь. – Очікується прийняття нового документа,  відтак  замість 24 лікарських спеціальностей, як це є зараз, передбачається  ввести лише 13. Відповідно,  очікуються зміни й щодо зарахування, навчання, атестації інтернів тощо. Тому я підкреслив усім, хто починає навчатися, що вони встигли, образно кажучи, в останній вагон. І слід дуже ретельно  у визначені терміни – від року до трьох, опанувати обрану спеціальність, бо шлях їхніх наступників, ймовірно, буде набагато довшим – первинна спеціалізація, резидентура, аж тоді спеціалізація.

Наші інтерни уже почали плідно працювати, переважна більшість по завершенні заочного періоду  на відповідних базах, перейшла на  очний, їм належить на кафедрах опановувати  теоретичний та практичний матеріали, скласти   вхідний контроль знань, щоб зосередитися на прогалинах у їх засвоєнні, приступити до формування індивідуальних планів підготовки та їх виконання». 

 

3.09.2019

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR