Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Першокурсники отримують навчальну літературу

Першокурсники отримують навчальну літературу

Входини в ЗДМУ  першокурсникам  зробила наукова бібліотека університету. Традиційно тут почали видавати новачкам навчальну літературу. Процес чіткий: упродовж перших двох днів комплекти отримують студенти медичних факультетів, далі – майбутні педіатри, стоматологи, фармацевти, іноземні студенти. Без книжок до 1 вересня не залишиться ніхто.

Групами першокурсники заходять у читальну залу для  коротких настанов  щодо правил користування книжковими фондами книгозбірні. Зі  студентами медичних факультетів провели такі бесіди директор бібліотеки Тетяна Карпенко та її заступник Олена Пономаренко. Вони розповіли  першокурсникам, звідки беруть початок книжкові скарби  ЗДМУ,   адже  у сховищах  зберігаються  раритетні видання  минулих століть з автографами всесвітньо відомих вчених, передані ще Одеським фармацевтичним інститутом, звідки розпочалася біографія  нашого університету. Студенти дізналися  про правила користування абонементом, які безмежні можливості  отримують відвідувачі читальної зали, зокрема й від інформаційних електронних ресурсів. Відтак кожного перевірили в електронній базі, видали новенькі електронні читацькі квитки.

Бібліотека приязно відчиняє двері кожному студенту. Але, щоб стати справжнім її другом, слід віддячити їй сумлінністю й порядністю. Адже найбільшим студентським гріхом є недбале ставлення до літератури. Отримані до Першовересня  новенькі підручники,  на кінець навчального року нерідко  мають такий   непривабливий вигляд, що їх ніяково взяти до рук. Іще гірше – частина книжок просто зникає, передається  в чужі руки, губиться в гуртожитках, транспорті, місцях відпочинку.

За словами директора наукової бібліотеки Тетяни Карпенко, гірка доля чомусь найчастіше дістається  «Атласу анатомії людини» за редакцією  професора Синельникова,  чотири томи якого нині обходяться в понад 10 тисяч гривень. Загубивши атлас, студент, відшкодовує його вартість  з батьківської кишені, причому, не грішми, а придбанням нової книжки. У бібліотеці залізне правило – втрачена особливо цінна література, яку нечасто видають, має повертатися новою.

Олена Пономаренко під час бесіди також вразила студентів цифрою – базовий набір літератури, який  вони поклали в рюкзаки, коштує понад вісім тисяч гривень. Відтак отримають літературу і додатково.  І мова не лише про вартість, радше – про безцінність книжок, адже університет дбає про якісне навчання студентів багатьох поколінь, які  прийдуть наступними роками. Так,  готуючись до нового навчального року, ЗДМУ придбав навчальної літератури майже на чотири мільйони гривень. Це підручники  зі всіх спеціальностей для усіх факультетів. Зокрема,  велика кількість їх з англійської та латини, видань з охорони праці, сімейної медицини, гнійно – септичної хірургії, військової епідеміології тощо.  Придбали сто примірників  розкішно виданого двотомника  «Основи патології» за Роббінсом. Серед новинок атласи – дитячих інфекційних хвороб та «ЕКГ у практиці», а також фундаментальне видання з онкології.

Справді, сума на закупівлю нової навчальної літератури просто вражає. Так само радує сам вигляд кожного із 800 комплектів, які бібліотека підготувала до видачі першокурсникам, тут превалюють  новенькі підручники й посібники.

Отримавши електронні читацькі квитки, студенти приходять у абонемент навчальної літератури, де їх люб’язно зустрічають й видають книжки. Тут, за словами завідуючої сектором навчального абонементу Тетяни Воленко,  зосереджено всі комплекти,  студентам іще раз наголошують, щоб берегли навчальну літературу. Робота злагоджена, високопрофесійна, бездоганна чіткість забезпечена гарною організацією – жодних черг і метушні.

У працівників  книгозбірні  ці дні нелегкі, але вони до них добре підготувалися, трудилися все літо, зокрема, над комплектуванням  літератури, істотно допомагали студенти, котрі проходили літню практику. «Початок навчального року для нас – дуже відповідальна пора, - зазначає Тетяна Карпенко. -  Нам передусім хочеться, щоб першокурсники склали гарне враження про університет, переступивши поріг бібліотеки. Нехай подружаться з нею на всі роки навчання».

Тож є привід подякувати працівникам бібліотеки і готуватися до продуктивного навчання.

 

29.08.2019

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR