Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Підсумки вступної кампанії надихають і мотивують

Підсумки вступної кампанії надихають і мотивують

Зовсім скоро вишикуються для складання урочистої присяги першокурсники Запорізького державного медичного університету. Їм довелося з честю пройти нелегкі випробування, щоб зробити відповідальний вибір долі і професії. Університет цьогоріч приймає у свою велику родину  1327 вітчизняних та іноземних студентів, торік на цю дату таких було 1267. До навчання на денній формі приступлять 1166 вітчизняних студентів, 161 – іноземних, яких вже зарахували. Набір іноземних студентів  продовжується і триватиме до кінця жовтня. На медичні три факультети бюджетної  й контрактної форми вступило 355 осіб (торік – 331 особа). Набір на другі  курси денної форми навчання  спеціальностей «медицина», «педіатрія», «стоматологія» цьогоріч склав 169 осіб. Сталою,  на рівні минулого року, залишається кількість зарахованих на  заочну  форму навчання -  393 особи з числа  усіх категорій, які вступали не базі молодшого спеціаліста, і за результатами ЗНО. 98 юнаків і дівчат сядуть за студентські лави в аудиторіях медичного коледжу ЗДМУ для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста за освітніми програмами «сестринська справа» та «фармація».

«Таким чином ми успішно завершили вступну кампанію -  2019, - підсумовує відповідальний секретар приймальної комісії ЗДМУ, доктор фармацевтичних наук Віра Одинцова. – Оприлюднено  останні накази на зарахування студентів заочної форми навчання за двома освітніми програмами – «Фармація» і «Технологія парфумерно – косметичних засобів». Претенденти   вступали за результатами зовнішнього незалежного оцінювання – на 5,5 років навчання і на базі диплома молодшого спеціаліста як медичного, так і фармацевтичного спрямувань. Усі, хто успішно склали фахове вступне випробування, виконали вимоги до зарахування, поповнили лави студентів університету. Ми раді їх вітати у закладі вищої медичної освіти із прекрасними традиціями, високим рейтингом на теренах медичної освіти і науки України, високопрофесійним професорсько – викладацьким колективом педагогів і вчених».

Віра Миколаївна зазначила, що цього року дещо менше, ніж торік, прийшло вступників  денної форми навчання  на освітні програми «фармація», «ТПКЗ» , а також тих, що опановуватимуть  фізичну терапію, ерготерапію і лабораторну діагностику. "Серед ймовірних  причин  стосовно  фармації  -  вплив конкурсного балу :  він мав бути   не меншим 130, - зазначила відповідальний секретар приймальної комісії. -  Тобто, дещо втративши в кількості, ми отримали якісніших студентів. Оскільки на спеціальності  «медицина», «педіатрія», «стоматологія» вже другий рік поспіль є чітка норма - 150 балів з другого – третього конкурсних предметів, до цих вимог наші вступники звикли і приходять орієнтовані, з високими результатами ЗНО . Це підтверджують і визначені ними пріоритети. Цього року, на відміну від інших,  у нас немає вступників із шостим, сьомим  пріоритетами. Натомість, з першим пріоритетом заяви подали  - 81 відсоток претендентів, з другим – 12, третім - 2 відсотки, з четвертим  – 4, п’ятим -  1 відсоток.

Приємним є той факт, що  молодь  з кожним роком ставиться  до вступу більш виважено,  мотивовано, робить свідомий вибір. Як це превалювало цього року. Такий акцент відзначили  і керівники МОН, прогнозуючи, що в проекті Умов прийому у заклади вищої освіти  на 2020 рік, планується не сім, а п’ять  заяв, які подаватимуть вступники.

Звісно, відчутно позначилися результати  профорієнтаційної роботи, яку здійснювали упродовж року , так представники університету  побували у   більшості  шкіл Запоріжжя, звідки до нас вступає найбільше учнів, це відіграло свою роль на тлі зміни конкурсних предметів для вступу на бюджет -  ми пропонували вступникам свої цікаві умови на контракт.

Традиційно проводимо агітаційні виїзди в медичні коледжі, де професійно орієнтована молодь має широкі можливості навчання. Цього року, наприклад, до нас прийшло найбільше вступників з коледжу ЗДМУ – 54 особи, з Криворізького медичного коледжу – 51, Миколаївського – 49, Херсонського – 41 , Бердянського – 39, базового медичного коледжу Запоріжжя – 35, Бериславського – 33, Мелітопольського – 32 особи.  Прикметно, що розширюється географія  коледжів, звідки  приймаємо студентів. Причому, з тих закладів, де ми навіть не бували, наприклад, до нас цього літа вступили юнаки й дівчата  з коледжів та медучилищ  Шепетівки, Умані, Ковеля, Котовська, Льгова та інших. Приїхали 17 вступників з Одеського медичного училища, при тому, що там свій університет. Це свідчить про дедалі вищий авторитет нашого ЗДМУ. А цілеспрямована робота із залучення молоді на навчання в університеті забезпечила гідний високий конкурс з усіх спеціальностей.

Результатами  вступної кампанії ми задоволені, це  здобуток спільних зусиль всього колективу, підсумок   потужної агітаційної роботи, яка триває упродовж цілого року, в якій  беруть участь члени ректорату, приймальної комісії, секретаріату,  деканати факультетів.  Вона спрямована  на залучення до студентських лав кращої молоді. За відгуками, за кількістю бажаючих навчатися на денній і заочній формі саме у нашому університеті, ЗДМУ впевнено утримує рейтинг найкращого закладу вищої освіти медичного спрямування  Південно – Східного регіону України і одного з найкращих -  в Україні.

Хочеться відзначити цілеспрямовану організаційну роботу  на високий результат  голови приймальної комісії, ректора ЗДМУ, професора Юрія Михайловича Колесника, який  завжди слідує вимогам сьогодення, приділяє велику увагу роботі приймальної комісії, агітаційній, ініціює нововведення. Наша гордість – інноваційні технології, чудова матеріально – технічна база, яку ми демонструємо майбутнім вступникам у презентаціях. Усе публічно висвітлюється. Окрема подяка усім членам приймальної комісії, цьогоріч її склад було оновлено більш як наполовину, одначе, колектив чудово справився з усіма завданнями, викликами, які траплялися під час напружених днів. Співробітники проявили справжній професіоналізм, патріотизм стосовно свого університету. Разом ми  – команда, і на позитивній ноті підходимо до нового навчального року.

Варто зазначити, що вступна кампанія, як завжди в ЗДМУ, проводилась   прозоро, прояви посадових зловживань та хабарництва з нашим  університетом не сумісні.

Радо привітаємо на урочистій посвяті нове студентське поповнення, побажаємо їм бути мудрими, сумлінними, підтвердити свій високий рівень підготовки, бажання не змарнувати  красиві молоді роки в університеті,  добре вчитися, плідно займатися  наукою і в майбутньому стати високими професіоналами».

 

21.08.2019

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR