Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Щоб у серці жила Україна!

Щоб у серці жила Україна!

Наближаємось до головного свята країни  - Дня Незалежності України. Разом з усією країною колектив Запорізького державного медичного університету відзначатиме  28 –у  річницю вікопомної  дати. З нагоди важливої історичної  віхи  у науковій бібліотеці ЗДМУ відкрилася тематична виставка під гаслом  - «Щоб у серці жила Україна».

Її організатори прагнули передусім розкрити   сторінку за сторінкою історичний  поступ України на тернистому своєму шляху до незабутнього  24 серпня 1991 року, коли  Верховна рада УРСР  ухвалила Акт проголошення незалежності України. На виставці  представлена  широка палітра  підручників та посібників, якими користуються студенти під час навчання  на кафедрах гуманітарних дисциплін. Цими виданнями послуговуються й викладачі університету.

Серед таких книжок «найстаршою» за віком, за словами завідувачки сектором читальної зали  бібліотеки Катерини Тернових, є «Історія України» за редакцією Ореста Субтельного.  Справді, видрукуване  1992 року українською мовою, це видання стало яскравим спалахом на тлі усіх підручників, за якими навчалися в радянські часи  учні, студентство. Професор  Йоркського університету в Торонто (Канада) , українець за походженням, іще 1988 року  видав це дослідження, книгу одразу визнали на Заході кращим популярним виданням історії України англійською мовою. А коли книга Ореста Субтельного на зорі незалежності потрапила до українського читача, її одразу жадібно почали студіювати вчителі, інтелігенція, вона й  дотепер, хоча з тієї пори з’явилася численна кількість історичних розвідок, з цікавістю сприймається читачем.

А «наймолодше» видання виставки  в ЗДМУ на цю тематику – підручник з історії України , що побачив світ торік, за редакцією  професора з Івано- Франківська  Володимира Качкана,  ученого-історика і теоретика української літератури та етнокультури, академіка АН ВШ України.  Це доробок авторського колективу українознавчих кафедр медичних університетів України для студентів медичних  вищих  закладів освіти. Фундаментальне видання охоплює найважливіші періоди історії з найдавніших часів до сьогодення.

До послуг студентства нашого медичного університету -   фундаментальні навчальні посібники за редакцією Миколи Лазаровича, Зоряни Комаринської, інших авторів, кожен з яких зробив свій науковий внесок в розкриття історичного шляху нашої держави для  нинішніх та прийдешніх поколінь. У переліку таких видань і доробок Володимира Сергійчука «Що дала Україна світові». Видана 2008 року з передмовою  на той час Президента України Віктора Ющенка, книга розповідає про внесок видатних українців різних поколінь у розвиток світової науки,техніки, освіти, культури. Це знакові постаті, імена яких знає світ, приклад яких має мотивувати й надихати сучасників.

Іще одне видання презентовано на  виставці – збірник авторських статей нашого земляка, політика й громадського діяча, народного депутата України першого скликання Олександра Білоусенка під заголовком «З Україною в серці». Автор подав  власні доробки, вміщені  2011 – 2016 років у часописах Запоріжжя, Києва, Львова. Публіцистика  відображує авторський   погляд на розвиток  історичних процесів, які відбувалися в Україні в часи, що передували проголошенню  незалежності, про те, якими були подальші кроки на шляху зміцнення державності.

В експозиції також  є кілька видань про Україну іноземними мовами, на окремому стенді – зразки  художньої літератури  на означену тему.

На виставці, присвяченій Дню Незалежності України, представлено зовсім невелику частку потужного книжкового розмаїття на історичну тематику, адже у фондах наукової бібліотеки ЗДМУ  зібрано  унікальні матеріали про  минувшину до сьогодення, про те, як покоління  українців   упродовж віків боролися за незалежність, продовжують відстоювати її  і в наші дні. Усе це інтелектуальне   багатство – до послуг університетської  спільноти, слугує вихованню молоді, яка  має усвідомлювати, що живе в особливий історичний період, добре розбиратися в подіях, які відбуваються в суспільстві, формувати світогляд на засадах патріотизму й відданості рідній країні.

 

20.08.2019

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR