Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Крок у професію – студентська практика

Крок у професію – студентська практика

У лікарняному коридорі їх впізнаєш одразу – зовсім юні, іще невпевнені, надміру зосереджені,  із бажанням виглядати в очах пацієнтів справжніми лікарями. Це  -  медики – практиканти. Зараз у медичних закладах, які є клінічними  базами університету, а також практично в усіх закладах охорони здоров"я Запоріжжя, триває виробнича практика  студентів ЗДМУ.

«Неможливо виховати  лікаря, який відповідає високим стандартам сучасного розвитку охорони здоров’я, озброївши його комплексом лише теоретичних знань, - переконаний  проректор з науково – педагогічної роботи ЗДМУ, доктор медичних наук, професор Вадим Візір. – Він може досконало штудіювати підручники і першокласно складати іспити, але без практичних навичок не осягне справжньої суті застосування цьому  неоціненному скарбу. Ось тому, виробнича практика студентів – медиків є вагомою складовою навчального процесу в ЗДМУ, її важливість важко переоцінити ще й тому, що навіч  відчувши  реалії професії, студент має змогу остаточно перевірити себе – чи здатний займатися цією справою, чи не помилився, адже медицина, як жодна інша професія – це вічний іспит на готовність до важкої праці. У поліклініках, лікарнях, безпосередньо біля ліжка хворого майбутній лікар має довести, що час в навчальних аудиторіях не змарновано,  у майбутньому він буде  кваліфікованим фахівцем. Окрім того, упродовж виробничих практик перед студентом проходить зріз медичної галузі регіону, що є своєрідним орієнтиром у виборі  майбутнього місця роботи».

Вадим Анатолійович  констатує, що цього року, як і в попередні періоди, підготовці  і проведенню виробничої практики студентів передувала потужна організаційна робота ректорату університету, деканатів першого, другого, третього медичних факультетів та другого міжнародного, відділу практики та інших підрозділів закладу вищої освіти, які неухильно  контролюють цей процес.
Практикою  почергово  охоплені студенти 2-5 курсів університету. Передусім їх ознайомили з вимогами до програм, які належало виконати. Так, другокурсники опановували основні професійні обов’язки молодшого медичного персоналу, вчилися   догляду за хворими.  Сестринську  практику студенти третього курсу  проходили під час  навчання на кафедрах пропедевтики внутрішніх хвороб, загальної хірургії і пропедевтики дитячих хвороб у відділеннях стаціонару. Студенти четвертого курсу працюють  як лікарі-ординатори відділень. Це дуже відповідальний етап - ведуть  хворих, самостійно оформлюють  медичну документацію, разом із завідуючими відділеннями оглядають хворих, аналізують  результати ЕКГ, ЕХО-КС, плазмоферезу, інших досліджень.

Відповідальність,  широкий спектр  професійних обов’язків  притаманний виробничій практиці п’ятикурсників. Кандидат медичних наук, асистент кафедри факультетської хірургії ЗДМУ Дмитро Сиволап керує практикою з хірургії  студентів 5 курсу  в міській лікарні №10 та Центрі ПМСД №10 м. Запоріжжя.  «Метою є участь практикантів в амбулаторному прийомі хворих, - говорить Дмитро Віталійович, - вони працюють поруч з лікарем, вислуховують скарги пацієнта, збирають анамнез, пропонують алгоритм подальших дій – або рекомендації з приводу лікування, а чи направлення у спеціалізовану клініку тощо. Зараз  тут набувають лікарського досвіду п’ятеро студентів, це майже сформовані лікарі, мають гарну підготовку, розуміють, про що говорить лікар з пацієнтом. Є зворотний зв’язок, фахівці поліклініки, а вони почергово практикують зі спеціальностей – кардіологія, терапія, хірургія, офтальмологія, онкологія, інших схвально  відгукуються про наших студентів».

Це підтвердив і завідувач хірургічним відділенням поліклініки, лікар- онколог Олексій Андріянов , який курує практикою від лікувального закладу : «Молодці, проявляють жвавий  інтерес до нашої роботи. Ми спільно ведемо прийом пацієнтів з онкології, у   них завжди багато  запитань щодо методів діагностики, лікування. мене це приємно дивує. Я тут працюю більше двадцяти років, відзначаю високий рівень підготовки фахівців в нашому університеті, адже я теж його колишній випускник , тому із задоволенням допомагаю молоді  стати лікарями».

Поруч з Олексієм Миколайовичем  студентки  Катерина Кириєнко, Олена Бойко, Наталя Мартиненко. Дівчата старанно нотують у щоденниках перебіг прийому, зауваження керівника. Відзначають, що кожен день практики відкриває для них щось нове, цікаве, уже були присутніми під час огляду десятка хворих, отримали нові знання.

Олександр Дорохов практикує в офтальмологічному кабінеті, уважно спостерігає за діями медсестри Олени Пономаренко, яка працює з пацієнткою. Зауважує, що ніколи не цікавився цією спеціальністю і раптом відкрив для себе офтальмологію, нові знання ніколи не бувають зайвими.

А Ольга Олександрівна Дегтярьова, лікар – офтальмолог, сказала, що вони з колегами  з приємністю пізнають у практикантах  себе часів студентства. Лікар  уже майже навчила студентів  вимірювати  очний тиск, хоча процедура вельми непроста і  з першого разу це  не всім вдається. 

У відділенні травматології  лікар – травматолог Олександр Володимирович Закружевський  перед тим, як провести огляд пацієнта з різаною раною,  веде чоловічу професійну розмову з юнаками, залучаючи їх допомогти хворому разом. «Є такі практичні премудрості, яких не вчать в університетах, -  говорить, - а ми тут навчимо, покажемо, в роботі все згодиться».

Ольга  Сухова, виконувачка обов’язків заступника директора з поліклінічної служби міської лікарні №10, є загальним керівником студентської практики в цьому закладі. Керівник зазначила, що зі студентами університету працюють традиційно багато років, алгоритм відлагоджений, практика проходить чітко, за графіком усіх розподіляють по напрямах – в хірургію, травматологію, онкологію тощо. «Молоді люди дисципліновані, - говорить Ольга Михайлівна .- Вранці всі з’являються, як на роботу. Головне, вони усвідомлюють, що це потрібно їм самим, аби закріпити вивчену теорію. Колектив поліклініки ставиться до студентів доброзичливо,  колеги опікають та навчають новачків, це ж наша майбутня зміна».

Ось такі чудові наставники дісталися групі п’ятикурсників у міській лікарні № 10.  Високі професіонали працюють зі студентською молоддю і в інших лікувальних закладах міста. Усім – спасибі за науку!
 

2.07.2019

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR