Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Стандартизований пацієнт. Вперше в ЗДМУ. Вперше в Україні

Стандартизований пацієнт. Вперше в ЗДМУ. Вперше в Україні

Сьогодні лікарі-інтерни випускних років навчання почали складати практично-орієнтований іспит «Стандартизований пацієнт». Вперше такий іспит проводиться в Запорізькому державному медичному університеті, та й в Україні. А стало можливим його організувати і провести завдяки тому, що у квітні ЗДМУ придбав найсучаснішу технологію «віртуального пацієнта», яка тепер використовується і у навчанні, і для контролю знань.

          - Це справді надзвичайна річ для навчання, - ділиться враженнями завідувач кафедри сімейної медицини, терапії, кардіології та неврології д.мед.н., професор Віталій Кривенко. – Адже наші студенти і інтерни мають можливість відпрацьовувати реальні клінічні ситуації, швидко приймати рішення, не випускати з уваги найменшої деталі. А потім подивитися детальний – посекундний!- аналіз своїх дій, побачити, що зроблено вірно, де допущено помилку, де - недостатня реакція, над чим ще потрібно працювати. Важливо і те, що оцінка такого іспиту об’єктивна: програма оцінює у відсотках дії екзаменованого окремо за трьома напрямками – діагностичний пошук, фізикальний огляд і лікувальна тактика. Відрадно, що наші інтерни демонструють високий рівень знань. Найкращий результат сьогодні – 100/92/100!

Кожній групі виділяється окремий сценарій, але працюють за ним індивідуально  - кілька інтернів безпосередньо біля стола з «віртуальним пацієнтом», решта за комп’ютерами. Під наглядом і за доброзичливої підтримки професора Михайла Колесника, доцента Ігора Качана, інших співробітників кафедри іспит проходить спокійно і конструктивно.

- Протягом двох днів інтерни-випускники (а їх цього року 131), складають іспит терапевтичного профілю за сценаріями, обраними кафедрою сімейної медицини, терапії, кардіології та неврології. Далі будуть стандартизовані пацієнти для хірургічного профілю, педіатричного. У їх розробці і проведенні беруть участь усі кафедри факультету післядипломної освіти, - розповів заступник декана ФПО Денис Задирака. – Державна атестація інтернів-випускників проходить у 5 етапів. Вони вже склали іспит з ЕКГ, який також проходив у міжкафедральному тренінговому центрі. Зараз черга так званого «стандартизованого пацієнта», після якого відбувається тестування Elex. Завершальні етапи – усна співбесіда та практичні навички, - відбуваються на базах проходження інтернатури.

10.06.2019

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR