Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Державна атестація: скласти ОСКІ  на п’ять балів!

Державна атестація: скласти ОСКІ на п’ять балів!

Сьогодні незвичайне пожвавлення у міжкафедральному тренінговому Центрі ЗДМУ -  перші десять груп випускників, а це понад 120 студентів шостого курсу склали ОСКІ.

Об"єктивний  структурований  клінічний іспит, обов’язковий для всіх, сьогодні випускники складали вперше  у присутності  членів Державної  екзаменаційної комісії, куди входять декани та їх заступники, профільні фахівці – реаніматологи, хірурги, кардіологи, анестезіологи тощо.  У процесі задіяні всі без винятку клінічні кафедри  терапевтичного, хірургічного, інших  профілів.

Є підстави для хорошого настрою у голови ДЕК, завідувача  кафедри мультимодальної діагностики та пропедевтики  ЗДМУ, доктора  медичних наук, професора  Віталія Сиволапа. «Враження першого іспитового дня дуже позитивне, - зазначив Віталій Вікторович, - передусім тому, що вперше такі випробування  проходять в умовах, наближених до реальної медичної практики, у першокласно обладнаному Центрі. Це дуже сучасно і креативно, відчутно позначається й на студентській роботі, усі демонстрували гарний практичний вишкіл, який ґрунтується на міцних теоретичних знаннях. Сподіваюсь, такі результати продемонструють упродовж наступних п’яти днів й інші групи.

Державна атестація проводиться у два етапи: на базі тренінгового Центру студенти проходять дві станції – «реєстрація електрокардіограми» та «надання серцево – легеневої реанімації пацієнту», тобто, невідкладні стани. Результат кожного на станціях оцінюється за п’ятибальною системою, так от, сьогодні бали високі, нулів не було!  Наступним етапом на випускників очікують клінічні іспити, станція «реальний пацієнт» - співбесіда з професорами  кафедр за профілем – хірургія, терапія, акушерство й гінекологія, інші.

До слова, відколи почав  діяти  міжкафедральний тренінговий Центр, студентам стало набагато цікавіше опановувати й теоретичний матеріал, бо вони його неодмінно закріплюють на практиці. Так, студенти, починаючи з третього курсу, які у нас опановують пропедевтику внутрішніх хвороб, сестринство та догляд за хворими, проходять тренінги з реєстрації  ЕКГ, це є обов’язковою практикою, інтегрованою в навчальні плани. Без філігранного володіння практичними навичками  просто неможливо уявити сучасного висококваліфікованого лікаря».

 

22.05.2019

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR