Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Молода генерація демонструє науковий пошук

Молода генерація демонструє науковий пошук

В ЗДМУ продовжується науково – практична конференція з міжнародною участю молодих вчених та студентів «Актуальні питання сучасної медицини і фармації 2019». Другий день її перебігу був позначений активною роботою учасників у секційних засіданнях двох напрямів. «Актуальні проблеми сучасної клінічної медицини» молоді вчені та студенти розглядали у п’яти секціях, виголошуючи  свої дослідження з проблематики сучасних кардіології, хірургії, психіатрії, акушерства та гінекології, інфекційних хвороб. Напрям «Гуманітарні науки в медико – фармацевтичній освіті» об’єднав дослідників  секцій: «Іноземні мови», «Культурологія та українознавство», «Суспільні дисципліни в медико – фармацевтичній освіті».

Про важливість цих наукових пошуків свідчать  теми, обрані  молоддю. На секції «Актуальні проблеми сучасної кардіології» першою  виголошувала  доповідь студентка п’ятого курсу I медичного факультету Аліна Пунда. По закінченні презентації відповідала на численні запитання присутніх на засіданні  професорів університету – Вадима Візіра, Михайла Колесника, Віталія Сиволапа, що свідчило про інтерес  до порушеної проблеми і окреслювало студентці обрії подальших напрямів у дослідженні.

Дівчина працювала над темою під орудою  Віктора Буряка, доцента кафедри внутрішніх хвороб 2, який на кафедрі веде науковий  студентський гурток. Вони  взялися за  серйозне дослідження -  «Клінічна характеристика ліпідних аберацій та способів їх корекції у хворих на гіпертонічну хворобу з асоціативними клінічними станами», - у цьому руслі  Віктор Валерійович працює над запланованою докторською дисертацією. Поле діяльності безмежне, тому гуртківці активно долучаються до розробки важливих кафедральних тем, як це зробила Аліна. Тож спільні результати напрацювань молодого вченого і студентки представили на конференцію.

 За словами  наукового керівника цього проекту, проректора з науково – педагогічної роботи професора Вадима Візіра,  автори роботи досить успішно з нею справилися. «Ця тема надзвичайно актуальна і цікава, тому, що дисліпідемія, тобто, порушення нормального стану ліпідного обміну, є одним з факторів ризику переважної більшості серцево–судинних захворювань, - зазначив Вадим Анатолійович. -  Вивчення особливостей дисліпідемій у хворих з  прогресуючими гіпертонічними ураженнями, цукровим діабетом, ожирінням, ішемічною хворобою серця, є актуальною проблематикою сучасної кардіології. З огляду на це,  перспективними постають питання  стратегій ефективної корекції ліпідних аберацій. Тому молодь зробила правильний вибір теми і сьогодні демонструє певний етап зробленого. Звичайно,  ця робота  має перспективне продовження, в подальшому будемо  займатися не лише генетичним поліморфізмом, який є підґрунтям цього дослідження, але й розробкою патогенетичних методів корекції дисліпідемії у хворих з такими ураженнями».

Вадим Анатолійович, виступаючи одним з модераторів   секційного засідання, вважає, що для молоді, яка присвятила себе науці загалом, і зокрема,  складній галузі медицини – кардіології, на перший план має виступати  бажання працювати, не боятися віддати молоді роки й усе життя покликанню, не шкодувати сил, щоб займатися цією справою. Приємно, що такі перспективні молоді  науковці уже вирізняються серед студентського загалу.

Задоволений результатами наукового  пошуку аспірантки кафедри сімейної медицини, терапії, кардіології та неврології ФПО Марини Соколової її науковий керівник, професор Михайло Колесник. Марина працювала над темою «Деформаційні властивості лівих камер серця у гіпертензивних жінок в стані постменопаузи з різними типами ремоделювання лівого шлуночка» і представила її на конференцію в кардіологічній  секції. «Студентка  досліджувала стан деформації  міокарда лівого шлуночка у пацієнтів  новітнім методом, що  дозволяє виявляти ранні зміни серцевого м’язу іще тоді, коли стандартні дослідження, як от УЗД, електрокардіограма тощо таких  не фіксують, - зазначив Михайло Юрійович. – До речі, ця робота минулого тижня отримала грант Європейського Товариства кардіологів, авторка візьме участь і доповідатиме  у серпні на конгресі в Парижі».

Професор Михайло Колесник переконаний, що за нинішніх можливостей для тих, хто має  бажання й інтерес займатися наукою , зокрема, в нашому університеті, є всі умови, відкриті різноманітні ресурси, багато  організацій пропонують підтримку молодим вченим на європейському, світовому рівні. Тож  рушійна сила – мотивація й устремління.

Конструктивно цього дня працювали й  секції гуманітарного профілю. «Вбачаю  велику користь  таких конференцій в університеті, не лише для старшокурсників, але й тих, хто починає навчатися, - переконана завідувачка кафедри культурології та українознавства  професор Ольга Турган. – Студенти отримують навички самостійного дослідження теми, набувають досвіду роботи з різними джерелами, відтак вчаться доповідати, триматися перед аудиторією. Неоціненним є пошук тем, знайомство зі спадщиною науковців і лікарів минулих століть.  Вони бачать кращі зразки вітчизняного подвижництва у професії медика й фармацевта.

На нашій кафедрі свої наукові доробки представляють першокурсники. Окремі з них демонструють досить зрілі завершені дослідження. Наприклад,   студентка II медичного факультету Валерія Коваленко підготувала дуже цікаву роботу про внесок Євгена Товстухи у розвиток української культури та медицини. Під моїм керівництвом також виконала дослідження на тему кіномистецтва, проаналізувавши вітчизняні й зарубіжні телесеріали про медиків, Владислава Єрьоміна. Студенти обирали теми дуже широкого й цікавого діапазону, писали про мовний етикет фармацевта й косметолога, психологічну взаємодію косметолога й пацієнта тощо. До речі, коли студенти працюють над темами, у процес включається уся без винятку кафедра, причому, не формально, а з інтересом, це захоплює, об’єднує, вносить у нашу роботу новий позитивний струмінь».

Під час секційного засідання справжній майстер–клас початківцям у науці продемонструвала молодий викладач кафедри Ольга Федько, виголосивши  оригінальне дослідження «Мотив передсмертного катарсису у романтиці Леоніда Горлача». А доцент кафедри Оксана Сидоренко не нарадіється студентами–іноземцями, зокрема, Ель Мааші Асма та Шелкі Ламіс, які опановують фармацію, - вони добросовісно і творчо підготували свої роботи і гарно презентували їх аудиторії, продемонструвавши при цьому свої успіхи в опануванні українською мовою.

Вельми продуктивно пройшов  секційний день і на кафедрі суспільних дисциплін. Тут настільки широка тематика і доповідачів аж тридцять, що спонукало спланувати дводенну роботу.

«Наша секція «Суспільні дисципліни в медико–фармацевтичній освіті» об’єднує англомовних і вітчизняних студентів. Іноземні презентують філософію, історію України,  вітчизняні представляють дослідження з філософії, -  розповіла завідувачка кафедри професор Ірина Утюж. – Основні доповіді присвячені  трансдисциплінарному знанню, поєднанню філософського і медичного, а також теми, що торкаються технізації сучасної цивілізації, і, звісно, медицини, як інструмента, що дозволяє подовжити людське життя і зробити його якіснішим. Філософські теми приваблюють моральними дискурсами, психологічно–соціальним забарвленням, розумінням змісту і призначення  професії лікаря. Широко охоплено соціальну тематику, цікаві доповіді на тему історії майбутнього. В конференції беруть участь студенти всіх курсів. Я надзвичайно задоволена активністю, старанністю, високим рівнем виконаних робіт і новизною, що притаманна дослідженням. Конференція – це підсумок тієї праці, яку вони виконують щоденно, готуючись до семінарів, тут викристалізувався її сенс. Просто молодці!»

Залишається додати, що засідання в кожній секції завершувалося приємним акцентом нагородження дипломами переможців та врученням сертифікатів усім учасникам. Попереду – завершальний секційний день науки, не менш напружений і цікавий.
 

16.05.2019

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR