Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Як діяти при бойовій травмі в умовах промислового міста

Як діяти при бойовій травмі в умовах промислового міста

Сьогодні зранку на території Запорізького державного університету поруч зі студентами, які поспішали в білих халатах на заняття, з’явилися силовики – представники ГУ Національної поліції в Запорізькій області та бійці Національної гвардії України. Жодної надзвичайної події у виші не трапилося, тут відбувається непересічна науково – практична конференція - «Бойова травма в умовах промислового міста», а в її рамках - семінар–тренінг «Взаємодія».

Такий захід, спільно організований кафедрою медицини катастроф, військової медицини, анестезіології та інтенсивної терапії та силовими відомствами регіону проводиться вперше, у наш час подібні навчання важко переоцінити. Це підкреслив, вітаючи учасників конференції, проректор з наукової роботи, професор Валерій Туманський.

Перша частина конференції розпочалася теоретичним блоком. Завідувач кафедри медицини катастроф, військової медицини, анестезіології та інтенсивної терапії професор Володимир Перцов окреслив завдання, що належить вирішити учасникам заходу. Представники кафедри розповіли про історію її розвитку, роль у військовій підготовці та вихованні студентів. Присутні прослухали лекцію з демонструванням відеоматеріалів на тему – «Аспекти надання тактичної екстреної медичної допомоги». Представники Гу Національної поліції та однієї з військових частин зробили цікаві повідомлення про відповідальність за ненадання домедичної допомоги та про особливості надання медичної допомоги у випадках масових заворушень.

Природно, що усі учасники з нетерпінням очікували практичних занять, і їхні сподівання цілком виправдали  рганізатори конференції. Адже серія майстер–класів з надання екстреної медичної допомоги при критичних станах проходила у між кафедральному тренінговому центрі університету, який чудово облаштований для таких випробувань. Тут модератори В.Ф. Муляр, В.С.Скоба, Ю.О.Чемерис, О.С.Копотій, К.В.Міренков, П.С.Андрєєв, С.І.Савченко продемонстрували зразковий вишкіл на теми: методи тимчасової зупинки зовнішньої критичної кровотечі з використанням турникетів, бандажів, тиснутих пов’язок; проведення базової та професійної серцево–легеневої реанімації на новітньому симуляторі; надання домедичної допомоги при травмі: техніка евакуації постраждалих з транспортних засобів; контроль прохідності дихальних шляхів, хірургічна конікотомія на муляжах та манекенах. Усе це відбувалося креативно, динамічно і злагоджено.

«Саме таким і є завдання нинішнього заходу, - прокоментував доцент кафедри медицини катастроф, військової медицини, анестезіології та інтенсивної терапії Олег Льовкін, - відпрацювати тактику скоординованих спільних дій різних служб у випадках надзвичайних ситуацій. Це навіть дещо більше, ніж демонстрування можливостей, це реальні практичні навчання, під час яких напрацьовуються навички разом діяти у порятунку людей, яких спіткала біда. До речі, наші партнери з великим інтересом відгукнулися на пропозицію провести спільні тренінги, адже попередній наш проект – «Перший на місці події» мав великий резонанс в регіоні, одразу виникли нові ідеї. Зараз нам уже легко спілкуватися, налагоджена взаємодія, сьогодні ми у тому впевнилися. І для студентів , які беруть участь у навчанні, а це третьо – п’ятикурсники I і II медичних факультетів, також дуже цінний досвід, вони навіч бачать, з чим доведеться зустрічатися в медичній практиці».

Цікавим і захоплюючим для учасників став симуляційний сценарій «Насильство у родині», який на території університету спільно відпрацювали наряди співробітників Національної поліції та медичних працівників. За його умовами, в одній із осель чоловік у стані алкогольного сп’яніння завдає дружині ножове поранення - побутова кримінальна ситуація, оскільки на місці поранених уже двоє, приїздять два наряди поліції, надають домедичну допомогу, відтак прибуває «швидка» і розгортається професійна робота медиків.

Наступних кілька завдань відпрацьовувались на території тренінгового центру ГУ Національної поліції в Запорізькій області – за симуляційними сценаріями «ДТП» та «Звільнення заручників». У спільних діях також беруть участь співробітники та студенти ЗДМУ.

 

 

14.05.2019

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR