Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Хірургія - не для слабкодухих

Хірургія - не для слабкодухих

Студентка 5 курсу II медичного факультету Яна Пришвицина гідно захистила честь ЗДМУ на  VI Міжнародному медико-фармацевтичному конгресі студентів і молодих учених BIMCO-2019 у Чернівцях. У секції «Дитяча хірургія»  вона посіла перше місце, виборовши його серед 17  конкурсантів цієї спеціальності.

Це був справжній тріумф, по приїзду дівчину тепло вітали наставники, наукові керівники – завідувач кафедри дитячої хірургії та анестезіології  ЗДМУ, доктор медичних наук,  професор Олег Спахі, кандидат медичних наук Олексій Кокоркін.

До своєї першої такої  серйозної перемоги  Яна,  сама зізнається, йшла не лише упродовж п’яти студентських років. Хірургією вона «захворіла» ще у Криворізькому медичному коледжі, закінчивши який з відзнакою, приїхала  здобувати вищу медичну освіту в ЗДМУ. Вважає, що у виборі не помилилася, університет  дає саме такі знання, які на сучасному етапі цінуються у світовій медичній спільноті. Головне, треба вміти їх узяти, спрямувати себе на досягнення поставленої мети.
А така мета у Яни є, їй хочеться допомагати вижити немовлятам зі складним  діагнозом – некротизуючий ентероколіт новонароджених. «Зараз ця проблема гостро стоїть у всьому світі, - розповідає Яна, - передусім  через недостатній рівень діагностики. Це стосується й розвинутих країн, тому вчені акцентують на дослідженні і виявленні хвороби на ранньому етапі, а не на стадії перфорації, перитоніту, ускладнень. Моя наукова робота так і називається – «Оптимізація діагностики і лікування некротизуючого ентероколіту  у новонароджених». Я вдячна всім, хто допомагав  над нею працювати.  З Олексієм Дмитровичем Кокоркіним ми оглядали хворих діток, я спостерігала за складними оперативними втручаннями, працювала з історіями хвороби недоношених немовлят з таким діагнозом. Довелося аналізувати досягнення світової науки з цієї проблеми. Я працювала  із задоволенням, апробувала тему на університетському рівні, відтак, за згоди і підтримки наукових керівників,  надіслала  на конгрес, який мав відбутися в Буковинському  державному медичному університеті, й одразу отримала запрошення.

А далі -  участь у самому форумі, стисла презентація, яку студентка провела яскраво і натхненно, бо це було її вистраждане  «дитя». Високий інтерес до розробки теми вчених, членів журі. У підсумку – перше місце, дипломи, подарунковий сертифікат на публікацію статті в науковому медичному виданні.

Такий  поступ надихає, Яна налаштована  стати висококваліфікованим дитячим хірургом. Хоча  доводиться чути застереження, мовляв, не жіноча професія. Та коли  дівчина  в операційній  5-ої дитячої клінічної лікарні спостерігає, як доцент кафедри хірургії  та анестезіології  Марина Макарова віртуозно  дарує друге життя немовлятам, у неї перехоплює подих: іще й яка жіноча, вищого класу!   
Яна щира і товариська, вона талановито малює,  свого часу закінчила дві художніх школи, захоплюється танцями -  в хореографічному гурті «Fire» танцює з друзями з першого курсу. Полюбила Запоріжжя і Дніпро, яким милується з вікна університетського  гуртожитку. У дівчини з Кривбасу – гарна мелодійна українська мова.  І така ж красива  й благородна мрія, яку вона неодмінно здійснить.
 

 

15.04.2019

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR