Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
На часі – новітні методи лабораторної діагностики

На часі – новітні методи лабораторної діагностики

Сьогодні в Запорізькому державному  медичному університеті розпочала роботу реєстрова Всеукраїнська науково – практична конференція з міжнародною участю на тему – «Сучасні питання молекулярно – біохімічних досліджень  та лабораторного скринінгу у клінічній та експериментальній медицині». У ній беруть участь наукові співробітники, дослідники в галузі  лабораторної медицини, практичні  лікарі – лаборанти, терапевти, кардіологи, сімейні лікарі Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської, Миколаївської, Одеської областей, а також вчені з Києва, Харкова, Дніпра, Одеси – загалом  понад 200 учасників.

«Робота  конференції  спрямована на  висвітлення проблем лабораторної діагностики сучасного рівня, які стосуються ряду захворювань, - зазначив   завідуючий кафедрою клінічної лабораторної діагностики ЗДМУ, доктор біологічних наук  Сергій Павлов. -  На порядку денному - доповіді  з напрямів діагностики в галузях кардіології, неврології, онкології, інфекційних захворювань тощо, які виголосять провідні  вчені  нашого університету. Йтиметься про новітні методики лабораторних досліджень, скринінгу захворювань, різновиди сучасних біологічних маркерів, які використовують лікарі у діагностиці та лікуванні хворих. Це те, що на часі».

Відкрив науковий форум  ректор ЗДМУ професор Юрій Колесник, відзначивши  актуальність порушеної  проблематики. Професор підкреслив, що університет йде в ногу з часом, готуючи для медичної галузі висококласних спеціалістів цього профілю, а спеціальність «лабораторна діагностика» користується серед вступників все більшою популярністю. Успішно, в руслі  сучасних вимог, працює кафедра клінічної лабораторної діагностики – створена три роки тому, вже має солідні напрацювання, тут склався  креативний колектив, у складі якого два доктори наук, кандидати, перспективна молодь.

Учасників наукового форуму привітала директор Департаменту охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації, професор ЗДМУ Вікторія Клименко, яка розповіла про  стан та перспективи діагностичної служби області.

Перше пленарне засідання  доповіддю  «Сучасні  біологічні маркери у клінічній медицині. Нові аспекти використання у діагностиці та моніторингу  ефективності лікування захворювань систем та органів»  розпочав  доктор біологічних наук Сергій Павлов.  Великий інтерес зібрання  викликали  доповіді професорів ЗДМУ – Михайла Колесника, Олени Усачової, Олексія Колесника, у яких йшлося про показання та проблеми інтерпретації  тропонінової діагностики,  сучасні підходи до діагностики  Torch- інфекцій, використання новітніх молекулярно – біологічних  онкомаркерів у діагностиці та скринінгу ефективності лікування онкологічних захворювань.
Не менш цікавого обіцяють наступне пленарне та секційні засідання.

 

11.04.2019

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR