Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Іноземці говорять  мовою Великого  Кобзаря

Іноземці говорять мовою Великого Кобзаря

Наша кафедра  мовної підготовки разом зі всією Україною та Запорізьким державним медичним університетом цими днями вшановували Великого українця, національного генія Тараса Шевченка. З нагоди  205 – річчя від дня його народження  провели низку заходів, присвячених його  творчості .

Основним завданням  було спонукати  іноземних студентів, які до нас приїхали з різних куточків світу, з інтересом  вивчати творчість великого Кобзаря,  культурну спадщину українського народу.

У заходах  брали участь усі групи іноземних студентів під керівництвом викладачів-кураторів. Використовували  різні форми організації навчального процесу: читали   твори, розглядали  ілюстрації до вивченої  поетичної та прозової спадщини  Великого Кобзаря.  Цікавими видалися  тематичні заняття, де йшлося про життя поета, його поневіряння в засланні. Окремою темою була  організація дидактичних ігор, зокрема, інтелектуальна гра -конкурс знавців української мови - «Мово українська, мово солов’їна». Особливу зацікавленість викликав квест «Чи знаємо ми Кобзаря?», під час якого  в ігровій формі знайомили  студентів  з життєвим шляхом Т.Шевченка.
Завдяки плідній співпраці студентів і педагогів, тематичні заняття були не тільки пізнавальними, але й цікавими, інтерактивними та розважальними. 

Слід також зазначити, що такі заходи на кафедрі є не поодинокими, а системними. Шевченківському   тижню   передував  Міжнародний день мови, який ми також провели зі студентами досить насичено.  Співробітники  кафедри  організували з участю студентів  міні-конкурси  та вікторини (скоромовки  - «Хто зможе повторити»;  утворення нових слів - «Хто більше?», «Лінгвістичний ігроленд», «Загадки», «Вгадай слово",  тощо). Звучали  українські пісні. Під час  ознайомчої екскурсії «Поетичний мікрофон»  на прикладах дитячої української поезії студенти з Марокко та Індії  наводили приклади  «родзинок» української мови. Усім сподобалася  тематична гра «Поле чудес», де іноземці демонстрували  знання фонетичних, орфографічних, лексичних і граматичних норм.

Розмаїття таких форм роботи зі студентами дає добрі результати,  іноземна молодь успішно опановує українську, відтак, здобувши професію, повезе мову Шевченка на свою батьківщину.

Жанна Рагріна,
доцент кафедри мовної підготовки ЗДМУ

 

12.03.2019

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR