Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Шевченко з нами – сьогодні і завжди

Шевченко з нами – сьогодні і завжди

Сьогодні кожен, хто переступає поріг корпусів, гуртожитків нашого університету, неодмінно зупиниться біля входу і прочитає один з мудрих лаконічних висловів Тараса Шевченка. У такий спосіб кафедра культурології та українознавства ЗДМУ нагадала  усім студентам, викладачам, співробітникам, що триває Шевченковий березень. Такі домінантні думки, читаючи  безсмертні твори Кобзаря, представили на загал студенти першого курсу першої групи фармацевтичного факультету разом з кандидатом філологічних наук, старшим викладачем  кафедри Оленою Вещиковою.

«Робота над Тарасовим словом припала до душі молоді, - розповідає Олена Сергіївна.  – Власне, цитатами є вся його творчість. Тому ми читали, міркували над тим, що в нинішній час найбільш актуальне для України. Дискутували, уявляючи, що переживав поет над тим чи іншим твором. Студенти самі обирали, наприклад, так : « Якби ми вчились так, як треба, то й мудрість би була своя». Або: « В своїй хаті своя й правда, І сила, і воля», «Нема на світі України, Немає другого Дніпра…», «Ми просто йшли, у нас нема зерна неправди за собою». Таких цитат ми вибрали дванадцять, роздрукували і вивісили в людних місцях. Крім того, майбутні фармацевти написали за цим матеріалом дуже цікаві есе. Шевченко – з нами!»

Олена Сергіївна Вєщикова провела зі студентами іще один цікавий диспут, обговорили виставку «Квантовий стрибок Шевченка», яка стала предметом широких дискусій після оприлюднення несподіваних образів поета  у столичному метро. «Мені цікаво було дізнатися, як молодь реагуватиме на такого Шевченка, - міркує старший викладач. -  Усі з цікавістю включилися в розмову, деякі його  впізнали, інші – ні, більшість вважають, що образ всебічно геніальної людини не має бути застиглим – у смушевій шапці, кожуху. Тарас був непересічною особистістю, інтелігентним, цікавим чоловіком, надзвичайно талановитим. Тому молодь з розумінням трактувала такі образи як Хоробре Серце, Статуя Свободи, як це зобразив художник у «Квантовому стрибку». Дуже добре, що наші студенти уміють думати, відверто висловлювати свої думки. Так формуються особистості».

Прикметно, що на кафедрі культурології та українознавства не час від часу, а системно працюють над вивченням невмирущої спадщини Великого Кобзаря, використовуючи широку палітру заходів. Традиційно щороку у березні проводиться загальноуніверситетська вікторина та конкурс – читання поезій Шевченка. Під час занять з навчальної дисципліни «Українська мова за професійним спрямуванням» зі студентами проводять тематичні бесіди, присвячені мовотворчості поета, а також бесіди про художню спадщину митця. Популярними серед молоді є також написання есе «Мій Шевченко». Цікавими темами було позначено науковий семінар « Постать Т.Г. Шевченка в сучасній гуманітаристиці». Зацікавив багатьох студентів конкурс читців поезій, перекладених іншими мовами - «Ну що б, здавалося, слова…»

Тож і сьогодні, і завжди слово Тарасове серед молоді,  тому є надія, що воно допоможе новій генерації розбудувати Україну такою, про яку і мріяв Тарас Шевченко.

 

11.03.2019

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR