Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Поет живе в серцях свого народу

Поет живе в серцях свого народу

Шевченківський березень крокує світом, безсмертного Кобзаря вшановує не лише його рідна Україна, усе прогресивне людство схиляє голову перед  пророком нашої нації. П’ять років тому  з нагоди історичної дати - 200–річчя від дня народження поета, цей день було внесено в календар знаменних і пам’ятних дат ЮНЕСКО для відзначення  в усьому світі.

Запорізький державний медичний університет свято шанує Великого Кобзаря.  Студенти вивчають його спадщину на заняттях кафедри культурології і українознавства, беруть участь у мовно-літературних конкурсах імені поета. Під знаком  Шевченківських днів у Запорізькому державному медичному університеті щороку проводиться ряд заходів, що мають на меті знову і знову доторкнутися до життєдайних джерел  мудрості апостола правди і свободи. Сповна осягнути його пророцтво щодо проблем суспільства, майбуття держави. Особливо важливим це є для молоді, яка відкриває для себе поетове слово.

Цими днями у науковій бібліотеці  ЗДМУ розгорнуто виставку «Поет живе в серцях свого народу»,  присвячену 205  річниці з дня народження Тараса Шевченка. Організатори експозиції взяли за основу твори  Кобзаря, видані у різні  роки. Превалюють раритетні видання, які нині не просто знайти у книгозбірнях. Наприклад, не можна без хвилювання гортати один з томів десятитомника повного зібрання творів Шевченка, що вийшов друком 1949 року, з нагоди 125 – річчя поета, під егідою АН УРСР та Інституту української літератури ім. Шевченка.  Цим книгам просто немає ціни, оскільки прозову, поетичну, драматичну творчість доповнюють рисунки, малюнки Тараса – художника, а також ксерокопії його чернеток, заміток на полях.

Так само цікавими для студентської та викладацької аудиторії є представлені на виставці раритетні видання «Кобзаря»  різних часів, щоденник поета, виданий  1961 року з передмовою Максима Рильського. В експозиції є й видання  ювілейне, що  побачило світ 2014 року - вперше зі щоденником автора. Розвідка Павла Зайцева «Вогненне слово Кобзаря» розповідає про життєвий і творчий шлях поета. Вона ніби ілюструє слова самого Шевченка: «Історія мого життя складає частину історії моєї Вітчизни».

Окрема експозиція виставки розповідає про те, як Україна і світ пошановує генія, тут, зокрема, вміщено матеріали  про пам’ятники Шевченка у різних країнах світу. Збірник «Тарас Шевченко – поет, філософ, мудрець», виданий у Запоріжжі до 200- річчя поета, містить статті про те, як ім’я Великого Кобзаря пов’язане з нашим краєм.

У філіях наукової бібліотеки, які діють в студентських гуртожитках №1 та №2, також розгорнуто експозиції, що розповідають про життя і діяльність Великого Кобзаря. 

Читаймо Шевченка, учімось у нього, він потрібен нам в часи щасливі і «во врем’я люте», звеличуймо в собі через Слово Тараса рідну Україну

7.03.2019

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR