Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Випускникам -  про працевлаштування

Випускникам - про працевлаштування

У шестикурсників ЗДМУ – напружена пора. Добігає завершення навчання в університеті,  попереду  складний, цікавий і відповідальний рік. Вони мають скласти державні іспити,  отримати диплом про закінчення університету і першого серпня почати самостійну роботу вже лікарями – інтернами у мережі  практичної охорони здоров’я . Природне  хвилювання молоді,  адже , обравши професію, кожному хочеться знайти якнайкраще застосування набутим знанням, працювати із задоволенням. І взагалі – працювати.

Важливій проблемі працевлаштування присвячувалася  зустріч членів ректорату  на чолі з ректором вишу, професором Юрієм Колесником  зі студентами – випускниками . У ній взяли участь декани медичних факультетів, а також запрошені – директор Департаменту охорони здоров’я  ЗОДА Вікторія Клименко, головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я запорізької міськради Людмила Стецюк, головний лікар КУ «Запорізька  міська багатопрофільна  дитяча лікарня №5», Андрій Запорожченко , головний лікар Гуляйпільської  ЦРЛ Анатолій Трусов.

Студенти заповнили залу вщерть,окрім шестикурсників тут були присутні студенти – стоматологи та п’ятикурсники.  Розмова склалася доброзичливо, у формі діалогу, з величезною кількістю запитань.  
Ситуацію із цьогорічним розподілом молодих спеціалістів в медичній галузі  окреслила  Вікторія Клименко, колишня випускниця, нині професор, завідувачка кафедри ЗДМУ. Вона пояснила, що у  студентів, які навчалися на бюджеті, є відповідні  зобов’язання перед державою, вони повинні їх виконати без варіантів,  інакше доведеться відшкодовувати затрачені   кошти. Випускники, котрі здобували освіту власним коштом,чи юридичних осіб,  звертаються на факультет післядипломної освіти обраного закладу освіти, обирають лікувальний  заклад,  де мають проходи інтернатуру, оформлюють тристоронню угоду.  На платну інтернатуру лікувальні заклади беруть їх охоче, проте не факт, що по закінченні вони знайдуть тут роботу.

Очільник департаменту чітко пояснила випускникам, що розраховувати  на бюджетні місця при розподілі в інтернатуру вони можуть переважно  в районах області і де справді є можливість отримати перше місце роботи і закріпитися.  У Запоріжжі  чи у великих містах,  де прагне  залишитися переважна більшість випускників,оскільки вони обирають вузькі спеціальності,  у них шансів обмаль. Порадила не ігнорувати  такими пропозиціями, адже за нинішнього процесу децентралізації  об’єднані територіальні громади зацікавлені в кваліфікованих молодих медиках і створюють їм для цього всі умови. На підтвердження цього, головний лікар Гуляйпільської  ЦРЛ Анатолій Трусов і представник районної влади, звертаючись до зали, запросили в район на роботу  вже зараз хірурга, терапевта і психіатра, розглянуть й інші пропозиції. При цьому запевнили, що виділять молодим спеціалістам дві квартири з подальшою їх приватизацією.

Одначе, у молодих людей  свої плани, і вони у прямому розумінні засипали запитаннями  керівника Департаменту. Велика кількість запитань , зокрема, у тих, хто вступав в університет за цільовим направленням. За шість років життя внесло корективи  і кожна ситуація вимагає детального розгляду. Консультації для них відбудуться окремо.

І ректор ЗДМУ, професор Юрій Колесник, і запрошені відповідальні особи намагалися донести молоді чіткий алгоритм – зараз важливо отримати  місце  і пройти інтернатуру.  Адже випускників наступних років, ймовірно, очікуватимуть іще більші випробування.

З огляду на непросту ситуацію на ринку праці в сучасних умовах, університет піклується про своїх випускників, в яких впродовж шести років вкладав знання і душу, тому проблему з їхнім  розподілом ректорат тримає на контролі, дбає про те, щоб ніхто, як мовиться, не залишився за бортом. Іще  у жовтні деканати трьох медичних факультетів проаналізували побажання  випускників працювати в певних регіонах України. Таких регіонів виявилося сімнадцять.  Університет   звернувся   з проханням до структурних підрозділів з питань охорони здоров’я  цих областей надати вакансії для працевлаштування випускників. П’ять  регіонів не відреагували на них взагалі. Ймовірно, це пов’язано  із особливостями реформування галузі,  з тим, що  комунальні заклади охорони здоров’я переходять в комунальні некомерційні підприємства , де медики самі заробляють кошти. В такій ситуації  утримувати інтернів у комунальному неприбутковому закладі вельми проблематично.
Але, за підтримки рідного університету, допомоги і  порад  старших досвідчених колег, усі випускники знайдуть своє місце подальшого працевлаштування. Немаловажливим є рейтинговий показник  успішності  кожного упродовж нелегких років навчання.

До речі, щоб краще інформувати  студентів про те, де їх чекають, на  сайті ЗДМУ  в розділі «Студенту. Працевлаштування випускників»  постійно розміщуються  дані про вакансії, які надходять з областей. Тут також можна ознайомитися з офіційними документами МОЗ, відповідно до яких проводиться розподіл.

 

21.02.2019

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR