Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Як студенти університету юних ліцеїстів навчали

Як студенти університету юних ліцеїстів навчали

Про те, що студенти ЗДМУ іще під час навчання прагнуть бути корисними суспільству і застосовувати здобуті знання на практиці, свідчить спільний проект, започаткований науковим  сектором  Студентської ради  і кафедрою медицини катастроф та військової медицини – навчання  з надання домедичної допомоги. Розроблений на основі сучасних рекомендацій European Resustitation Council (ERC), American Heart Association (AHA) та нормативних документів МОЗ України, TCCC-AC, адаптований співробітниками кафедри під керівництвом професора  Володимира Перцова,  проект пішов  між люди з легкої руки  сертифікованих інструкторів, якими є студенти ЗДМУ Владислав Скоба і Олександр Копотій.

Юнаки  займаються зі студентами, ті в свою чергу, передають знання товаришам, і так естафетою все більше людей володіють навичками, як  рятувати людські життя в екстремальних умовах. Місцеве телебачення транслює заняття на широкий загал.

А нещодавно  студенти отримали пропозицію керівництва Запорізького обласного  ліцею з посиленою  військово-фізичною підготовкою  «Захисник» продемонструвати ліцеїстам базові знання з тактичної медицини і закріпити з ними певні навички практично. 

«Ми охоче погодилися,  - розповів інструктор, студент 4 курсу Владислав Скоба. – У «Захисник» разом зі мною вирушили інструктор Олександр Копотій і субінструктори -  студенти 3 курсу першого медичного факультету Андрій Добридній і Артем Фризько. Працювали під керівництвом підполковника медичної служби запасу,заступника завідувача -  начальника навчальної частини кафедри Володимира Муляра.  Заняття проходили протягом одного дня, тому працювали гранично чітко,  з п’ятьма взводами, це 150 ліцеїстів. Спершу виклали  юнакам деякий теоретичний матеріал,  затим почалося найцікавіше – естафета порятунку.

Усе відбувалося в умовах уявних бойових дій, максимально наближених до реальних – у червоній, жовтій і зеленій зонах. Ліцеїсти спершу бігли, відтак повзли до «пораненого», зупиняли критичну кровотечу, на собі повзком евакуювали його в жовту зону.  Там перевіряли вітальні функції,  - за нашим сценарієм поранений не дихав, тому упродовж двох хвилин потрібно було провести  серцево – легеневу реанімацію. Далі знову слід перевірити дихання. Пораненого швиденько  закидають на плечі і несуть в зелену зону, звідки викликають медичну евакуацію. Найперше, що мали засвоїти ліцеїсти, що діяти слід не лише швидко, але передусім правильно, щоб не нашкодити потерпілому. Така чіткість приходить під час тренувань.

Наші  юні друзі з ентузіазмом брали участь у навчанні, їм сподобалося. Керівники закладу  також  високо оцінили вміння нашої університетської команди, відправили  на адресу ЗДМУ подячні листи, окрім того, наступного разу запросили нас взяти участь у заняттях під час навчальних стрільб. Ми і надалі будемо пропагувати такі знання серед різних верств населення, вважаємо це потрібною справою», - резюмував Владислав Скоба.

 

19.02.2019

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR