Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية

Укласти з лікарем декларацію - подбати про власне здоров’я

В Україні триває кампанія з укладання декларацій з обраними сімейними лікарями, педіатрами та терапевтами, що забезпечує надання гарантованої державою безкоштовної первинної медичної допомоги. Це є важливим складником медичної реформи,  під знаком якої  працює галузь охорони здоров’я країни, і яка торкається усіх верств населення, зокрема, і студентської молоді.

Керівництво Запорізького державного медичного університету, ректорат, профспілковий комітет,  забезпечуючи гідні умови навчання багатотисячного колективу студентської спільноти, неухильно дбають про здоров’я молоді, як і про те,  щоб жоден студент не залишився поза захистом  у випадку проблем зі здоров’ям.

«Зараз ці питання набули пильної уваги ще й тому, - коментує помічник ректора ЗДМУ Наталія Баранова, -  що у зв’язку з реформуванням медичної допомоги населенню України, зазнали змін заклади охорони здоров’я і міста Запоріжжя. Так, рішенням сесії міськради, КЗОЗ «Студентська поліклініка» реорганізується шляхом приєднання до шостої міської лікарні.  Тому ректорат ЗДМУ прийняв рішення ввести у штат Університетської клініки посади лікаря-терапевта і медичної сестри для обслуговування студентів нашого університету. Таким чином, з першого лютого до роботи приступила лікар – терапевт Галина  Шукало, яка упродовж 18 років обслуговувала  нашу молодь в Студентській поліклініці, а також  з нею працюватиме   медична сестра Світлана Агуреєва. Вони будуть у штаті Центру медичної реабілітації  і профілактики університету, що входить до складу Університетської клініки. Лікар – терапевт надаватиме допомогу як вітчизняним, так й іноземним студентам при  первинних, повторних зверненнях, щодо академічної відпустки, надання лікування, контролюватиме проведення профілактичних заходів тощо».

Враховуючи умови   реформування, підкреслила Наталія Василівна, рекомендується усім вітчизняним студентам денної форми навчання, котрі мешкають у Запоріжжі, області, або в інших регіонах нашої країни, укласти  декларації з лікарями центрів первинної медичної допомоги  міста на їх вибір. Такі центри обслуговуванням охоплюють всю територію Запоріжжя. Адже направлення нашого  лікаря – терапевта на стаціонарне лікування  не дозволить студенту отримати  безкоштовну медичну допомогу.  Пацієнт може отримати безкоштовно  медичну допомогу в рамках гарантованого державою пакету  в закладах вторинного та третинного рівня  лише за направленням сімейного лікаря чи терапевта, з яким громадянин країни укладе декларацію  на медичне обслуговування.  Отже, варто не баритися і здійснити цю важливу процедуру.

Зараз така інформація всебічно поширюється серед студентського загалу – деканатами, кураторами  академічних груп,  лідерами студентського самоврядування.

 

4.02.2019

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR