Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Першокурсник ЗДМУ  посів друге місце в обласному конкурсі імені Петра Яцика!

Першокурсник ЗДМУ посів друге місце в обласному конкурсі імені Петра Яцика!

Своє перше Новоріччя в Запорізькому державному медичному університеті першокурсник Владислав Олійник (група 4м, спеціальність «лікувальна справа») зустрічає на щасливому піднесенні – юнак посів 2 призове місце в обласному етапі XIX Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, який відбувся на базі Запорізького колегіуму «Мала гуманітарна академія».

Владислав мешкає у місті Шумськ на Тернопільщині. Приїхав у ЗДМУ, дарма, що медичний виш є у Тернополі, його свого часу закінчили його батьки, тато працює хірургом, мама – гінеколог. Юнак обирав наш університет за своїм уподобанням, каже, що йому дуже подобається студентське містечко, гуртожиток, має багато знайомих, які гарної думки про Запорізький медичний, викладачів, матеріальну базу. Приїхав з міцною базою знань, маючи конкурсний бал 198,2. У жодному разі не розчарувався у виборі, Владиславу дуже подобається навчатися, з гарними успіхами завершує перший семестр. Рідною мовою послуговується родина, тому він увібрав її красу з дитинства, закріпив знання у школі, тепер шліфує на кафедрі культурології та українознавства.

«Звичайно, я зрадів, коли отримав повідомлення про результат. До конкурсу ретельно готувався за допомогою викладача, доцента кафедри Світлани Анатоліївни Козиряцької, - розповідає Владислав. - Після пар ми розбирати завдання на редагування, увагу приділяли розділу фразеологізмів, і це дуже згодилося на випробуванні. А на конкурсі тема твору була наближена до медицини, про те, що слово нерідко зцілює краще від ліків. Вона мені була близькою, я писав, опираючись на життєві ситуації з власних спостережень, а також думки відомих людей, постатей в медицині».

Радіють перемозі свого студента й викладачі кафедри. Доцент Світлана Козиряцька першою привітала Владислава. «Юнак ретельно й відповідально готувався до конкурсу, попри те, що має глибокі й ґрунтовні знання з української мови і хороший творчий потенціал, - говорить вона. – Участь у таких заходах та підготовка до них стають додатковим стимулом до опанування української літературної мови на всіх рівнях. Адже майбутній лікар повинен мати гарні комунікативні навички, і мовлення його має бути грамотним та переконливим. Тому під час підготовки  найбільшу увагу ми приділяли завданням, спрямованим на редагування текстів, адже це дає змогу збагнути стилістичні тонкощі української мови й виробити навички роботи як з науковими, фаховими текстами, так і з документами, а також лексикології і фразеології, що розвивають логічне мислення, поповнюють словниковий запас та підвищують загальний рівень знань».

Завідувачка кафедри культурології та українознавства, професор Ольга Турган зазначила, що студенти першого курсу ЗДМУ щороку беруть активну участь у міжнародних мовознавчих конкурсах, перший етап яких традиційно проходить на базі кафедри. Так, у першому семестрі поточного навчального року близько 250 першокурсників мали змогу продемонструвати свої знання з української мови й творчі здібності під час виконання завдань у рамках першого етапу IX Міжнародного мовно – літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, а також XIX Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. На подальших етапах конкурсів, за межами  ЗДМУ, студенти - медики завжди посідають призові місця.

Такі успіхи, безумовно, складають честь університету, усім, хто тут навчається, та їхнім наставникам. 

 

27.12.2018

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR