Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Засідання ЦМК як майстер – клас з інтерактивного навчання

Засідання ЦМК як майстер – клас з інтерактивного навчання

Вельми оригінально відбулося  засідання циклової методичної комісії суспільних та гуманітарних дисциплін ЗДМУ. Зі співробітниками кафедр, яких об’єднує комісія, а саме – суспільних дисциплін, культурології та українознавства, мовної підготовки, Центру підготовки іноземних громадян, іноземних мов, досвідом використання сучасних інтерактивних онлайн-інструментів в освітньому процесі  поділилася доцент кафедри мовної підготовки ЗДМУ Жанна Рагріна.  Оскільки Жанна Михайлівна  у своїй роботі зі студентами–іноземцями  відмінно послуговується новітніми технологіями, колеги з кафедр гуманітарного спрямування неодноразово висловлювали побажання запозичити такий досвід. І ось таке навчання відбулося.

Присутніх привітала на кафедрі мовної підготовки її завідувач  доцент Катерина Гейченко, зазначивши, що таке засідання циклової методичної комісії є чудовою нагодою об’єднати зусилля  кафедр щодо опанування інтерактивними методами навчання, без яких в сучасних реаліях немислимий освітній процес.

Далі почалося справжнє навчання. Передусім Жанна Рагріна зробила короткий огляд  сучасних віртуальних інтерактивних дошок (онлайн-дошка, електронна дошка, стіна, whiteboard-проект), зазначивши, що це мережевий соціальний ресурс, призначений для організації спільної роботи зі створення й редагування зображень і документів, спілкування в реальному часі.

Викладач, зокрема,  продемонструвала  можливості   інтерактивної дошки Classromscreen.com.  Присутні пересвідчилися, що це просто безмежне  середовище в онлайні  для малювання, письма та інших функцій.  Тут можна  вибрати фонове зображення, набирати текст, малювати, відкрити таймер, годинник, шумомір. Натискання червоної кнопки на сигнальному світлофорі, наприклад, може допомогти студентові, якщо він не знає відповіді, отримати підказку аудиторії. Є функція «випадковий вибір учня», це коли студент сумнівається  в оцінці викладачем його знань, він може вибрати когось з товаришів, який  має висловити свою думку. Тут є вибір мови,  не вимагається реєстрація.

«Працювати на цьому ресурсі  полюбляють одночасно кілька студентів, - зазначила Жанна Михайлівна, - кожен виконує своє завдання,  працюючи на задану тему, в результаті викладач  оцінює знання і роботу в команді».

Цікавою є також  є віртуальна інтерактивна дошка TWIDDLA. Це  онлайн-сервіс для спільної роботи.  У робочій зоні можна розміщувати текст, ілюстрації, математичні формули, вбудовувати документи, віджети й HTML-код, спілкуватись у чаті, зокрема й звуковому.

З приводу використання цього ресурсу виникло чимало запитань,  Жанна Михайлівна  наочно показала,  як  можна користуватися яскравими анімаціями явищ і процесів.  На дошці можна роботи свої позначки, які бачитимуть інші користувачі - учасники спільної роботи у Twiddla. Вони можуть також спільно переглядати веб-сайти у режимі онлайн.  Взагалі, ця дошка має безліч  додаткових можливостей: введення тексту і завантаження його з файлу, малювання "від руки",  використання готових фігур і вставка зображень з файлу,  вставка математичних формул і навіть віджетів.

Ознайомила колег викладач із сервісами з   майндмепінгу ( складання ментальних карт). Представила також   Learningapps.org –  онлайновий сервіс, що дозволяє створювати інтерактивні вправи, які можна використовувати в роботі з інтерактивною дошкою, або як індивідуальні вправи для студентів. Він слугує у практиці підтримки навчального процесу за допомогою інтерактивних модулів (циклів, вправ), що дозволяє створювати, зберігати і використовувати їх, забезпечувати вільний обмін ними між педагогами, організовувати роботу студентів.

Усі ці та інші онлайн- інструменти учасники засідання циклової комісії  сприймали із надзвичайною цікавістю. Ставили багато запитань, зокрема, яким чином можна використовувати  інші технологічні пристрої, щоб працювати з такими сервісами.

Доцент кафедри  культурології та українознавства Юрій Ганошенко, подякувавши  Жанні Михайлівні за цікавий навчальний проект, висловив пропозицію, щоб продовжити таке навчання, наприклад, під час роботи викладача зі студентами, наживо побачивши, як вони вправляються з інтерактивними сервісами.

Керівник Центру підготовки іноземних громадян доцент Лариса Васецька, представники інших кафедр відзначали велику користь отриманої інформації, яка мотивує на подальше освоєння інтерактивних технологій і впровадження їх у викладання мовних, суспільних дисциплін. Усе це сприятиме підвищенню у  студентів мотивації до опанування  знаннями та комунікативними вміннями.

 

5.12.2018

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR