Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية

Швидше звикнуть, краще вчитимуться

Швидше звикнуть, краще вчитимуться

Цікавою подією останнього часу в Центрі підготовки іноземних громадян стали відвідини музею техніки «Мотор Січ». Наші студенти, які проходять довузівську підготовку,  з цікавістю оглядали найсучаснішу  техніку, яка виробляється в Україні й зокрема, нашому місті, й ті експонати, з яких починався гігант моторобудування і які вже стали історією технічного прогресу. Захоплювалися  гігантськими і невеличкими  двигунами  літаків і гвинтокрилів. Ознайомилися також з великою колекцією ретро-мотоциклів.  Враження справила на іноземну молодь і  приватна колекція самоварів. Опісля ми повели розмову зі студентами про цю екскурсію, про наше місто, його історію. Адже вони зовсім недавно в Запоріжжі і для них це частинка України, де минуть їхні студентські роки.

Це лише один приклад адаптування студентів – іноземців до нового середовища. Кількість таких множиться. Для того, щоб цей  процес   до побуту нашої країни, до навчання у ЗДМУ в молоді проходив швидше і цікавіше, викладачі Центру підготовки іноземних громадян велику увагу приділяють їхньому морально-етичному й естетичному вихованню, проводять бесіди, а з метою звикання новачків та заохочення їх до майбутньої професії, організують уроки-екскурсії.

Так, у жовтні і листопаді було проведено кілька екскурсій, найперше відбулося  знайомство зі  студмістечком, під час якого викладачі Центру розповіли історію університету, ознайомили студентів з розташуванням корпусів і гуртожитків. З цікавістю майбутні медики відвідали анатомічний музей, розглядали різноманітні експонати, слухали розповідь екскурсовода, ставили запитання, фотографувалися.

Для іноземних громадян, які приїздять навчатися в Запорізький державний медичний університет, дуже важливим і складним є перший рік навчання на довузівському етапі підготовки. З моменту вступу до ЗВО вони повинні адаптуватися не лише до умов навчання в університеті, до специфіки проживання у гуртожитку, а й налагодити «діалог культур». Для них важливо не тільки зануритися в  іншомовне середовище, а й відчути красу української мови та бажання спілкуватися нею, вивчити мову як для життя в Україні, так і для отримання спеціальності.

Вся комплексна навчальна й виховна робота Центру спрямована на підвищення  мотивації студентів підготовчого відділення з інтересом опановувати мову, щоб  навчання у нашому університеті було для них продуктивним. Швидше звикнуть, краще вчитимуться. А під час екскурсій, інших заходів  викладачеві-куратору вдається краще згуртувати групу, визначити лідерів для подальшого ефективного навчально-виховного процесу.

Інеса Молчанова,
викладач Центру підготовки іноземних громадян ЗДМУ

 

30.11.2018

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR