Практика у Вроцлаві: нові знання і враження

Практика у Вроцлаві: нові знання і враження

Цього року  навчальну практику мені пощастило проходити  в одній з найкращих клінік Європи - Вроцлавського медичного університету -  Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu.  Польська лікарня вражає чистотою та стерильністю, комфортабельним облаштуванням.  Але  передусім  вирізняється   доброзичливим  ставленням до хворих, тут їх люблять і шанують. Полюбили  і нас, українських студентів. Польські лікарі влаштували нам надзвичайно теплий та дружній прийом, докладали максимум зусиль, щоб наше стажування дало максимально багато корисних і  необхідних знань.

Нас розподілили  у шести  відділеннях клініки: анестезіології та інтенсивної терапії, нефрології та трансплантології, щелепно-лицевої хірургії, урології та урологічної онкології, гастроентерології та гепатології, а також кардіології.

Оскільки я мрію про професію кардіолога, зраділа чудовій нагоді практикувати у відділенні кардіології. Багато маніпуляцій, які проводили лікарі, я бачила вперше. Але й ті, що довелося спостерігати в наших клініках, вразили майстерністю та високим професіоналізмом виконання.
Куратор нашої практики, доктор медичних наук, цікава людина та лікар високої кваліфікації, пан Конрад Каас посприяв, щоб ми побачили,  як відбувається процедура УЗД-серця, встановлення стенту до коронарних артерій, трансезофагальна  ехокардіографія. Також надзвичайно цікаво було вивчати кардіограми пацієнтів із різними вадами серця, спілкуватися з ними та одразу безпосередньо проводити їх огляд.

Корисним було й те, що ми мали можливість у  палатах інтенсивної терапії власноруч здійснювати  різноманітні маніпуляції та допомагати лікарям у догляді  за пацієнтами, брали участь у ранковому  щоденному огляді. За потреби нам  перекладали з польської на англійську мову незрозумілі терміни, пояснювали перебіг лікування. Надзвичайно приємним було ставлення медиків - як до колег, справжніх лікарів, а не звичайних студентів.

Ця практика стала для мене важливим етапом навчального процесу, потужною  мотивацією, щоб здобути якомога міцніші знання, які дає нам університет. Відкрилося іще більше  розуміння, до чого має прагнути сучасний студент, щоб у майбутньому стати справжнім висококваліфікованим професіоналом.

Запам’яталися комфортні  умови проживання в гуртожитку,  невимовна краса древнього міста Вроцлав. Іще одним приємним бонусом для нас стало  постійне щоденне спілкування англійською не лише з польськими лікарями, але й студентами з різних куточків світу -  Польщі, Австрії, Канади, Болгарії, Німеччини та Білорусії. Було надзвичайно цікаво дізнатися про медицину інших країн, знаходили  спільні теми та захоплення. Досвід, що привезла з Вроцлава, дуже згодиться мені в майбутньому.

Вероніка Кандибей


 

26.11.2018

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar