Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Студенти ЗДМУ пишуть ректорський диктант

Студенти ЗДМУ пишуть ректорський диктант

 Сьогодні, в переддень Дня української писемності і мови, першокурсники, які опановують спеціальність «лабораторна діагностика», написали ректорський диктант з української мови. Традиційно  цей диктант  у листопаді пишуть студенти першого курсу усіх факультетів ЗДМУ. Започатковуючи його кілька років поспіль, викладачі кафедри культурології і українознавства  університету сповідують мету виявити зріз знань,  рівень грамотності студентів, які прийшли в університет, відтак порівняти, наскільки відрізняються реальні знання від тих, що зафіксувало ЗНО. А ще  у такий спосіб, через диктант,  майбутні медики  відкривають невідомі сторінки історії та культури рідної країни.

Диктант загалом напише понад 500 студентів, згодом такою перевіркою охоплять першокурсників другого потоку. 

Завідувачка кафедри культурології та українознавства, доктор філологічних наук, професор Ольга Турган зазначила, що цим диктантом і низкою інших заходів  Запорізький державний медичний університет долучається до відзначення Дня української писемності і мови, який завтра  святкує Україна.

Сьогодні текст, запропонований для диктанту, мав назву «Ікона з Покровою» за В.Скуратівським. Це цікава розповідь про появу в Києві в X столітті ікони з Покровою.  Тексти для кожного потоку, спеціальності  викладачі підготували різні, оригінальні, народознавчого, етнографічного спрямування, пов’язані з історією нашого краю.  Одна з груп, наприклад,  писала про скіфську культуру, як найдавнішу, інша - про видатне значення спадщини Бориса Мозолевського, археолога, вченого, поета, завдяки якому світ дізнався про Золоту пектораль. За словами завідувачки кафедри, вони є доповненням до тих знань, які студенти отримали на першій лекції з дисципліни  «Історія української культури». Усі тексти підкреслюють значення мови в історії народу, культурних  надбань нації, розповідають про  невмирущу історичу спадщину. Є також  пов’язані з медициною, тобто, усе це працює на розвиток світоглядної визначеності  наших студентів.

Результати  ректорського  диктанту долучаться до підсумкових модулів та усних  іспиті.

Завтра в ЗДМУ на кафедрі культурології та українознавства відбудеться урочистий захід, присвячений  Дню  писемності й української мови, а також  університет напише  радіодиктант національної єдності.

8.11.2018

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR