Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Модернові стіннівки від першокурсників

Модернові стіннівки від першокурсників

На кафедрі культурології та українознавства ЗДМУ з нагоди Дня української писемності та мови оголошено традиційний огляд – конкурс стіннівок. Такі практикують тут до Шевченківських днів, відзначення пам’ятних дат корифеїв літератури.

Якщо комусь здається, що це зразки пострадянських шаблонів, то це зовсім не так. Ті, що готують нинішні першокурсники, є модерновими  маленькими  шедеврами. А головне, студентів єднає спільна праця довкола рідного слова. Бо, окрім красивого оформлення, кожен витвір слід наповнити  яскравим змістом, а це означає,  ще й ще перечитати класиків українського красного письменства, вибрати цікавинки, додати оригінальне обрамлення.

Стіннівки лише почали надходити від першокурсників, підсумки конкурсу компетентне журі підіб’є до 9 листопада, але викладачі кафедри майже у повному складі не втримуються і  передивляються творчість молоді вже зараз.

«Ми, оголосивши тему, жодним чином не обмежуємо творчої фантазії  авторів, - говорить доцент кафедри Юрій Ганошенко. – Навпаки, заохочуємо їх розкривати таланти.  Надходять стіннівки історичного спрямування, як от одна з груп  відобразила особливості Скрипниківського правопису. У іншому зразку творчості акцентовано на  ролі  державної мови в розвитку суспільства. Кілька  учасників огляду послуговуються крилатим висловом Ліни Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку  їм відбирає мову». Сподіваюсь, тепер навіть ті студенти, які ще не відкрили для себе творчість Ліни Костенко, неодмінно це зроблять. Одна з робіт цікава як художнім оформленням, оздоблена цікавими квітами, виконала в кольорах національного прапора, так і змістовно наповнена – тут зібрано  оригінальні, не широко відомі факти про нашу рідну мову. Студенти навіть знайшли слово з професійної термінології, яке не кожному під силу вимовити -  «рентгенелектрокардіографічне». Нас радує таке розмаїття, очікуємо нових робіт».

Слід зазначити, що першокурсники втілюють свої фантазії, виражаючи їх цікавими художніми техніками – об’ємним  жгутуванням, наприклад, виконали  яскраві маки, соняхи, волошки, колоски. Усе це в поєднанні зі змістом створює  гарне враження  від конкурсних зразків. 

 

6.11.2018

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR