Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
У ЗДМУ розпочався тиждень української мови

У ЗДМУ розпочався тиждень української мови

Сьогодні  в Запорізькому державному  медичному університеті розпочався тиждень української писемності та мови. Саме свято - День писемності та мови, - започатковане  Указом президента України  1997-го року. 

Рідною мовою  в своїй незалежній державі  ми маємо послуговуватися щодня.  Цю істину все більше усвідомлює молоде покоління, здобуваючи вищу освіту, зокрема, в  нашому медичному виші. Щоб  допомогти  студентам краще опанувати  і мовою, й професійними знаннями, багато зусиль докладає колектив працівників наукової бібліотеки університету. Не випадково і тиждень української мови розпочався великою виставкою на тему «Коштовний скарб народу».

Своєрідним епіграфом експозиції є слова Івана Огієнка: «Мова – це наша національна ознака, в мові – культура, сутність нашої свідомості». Щоб зрозуміти, яким неймовірним скарбом володіємо, варто доторкнутися до історії рідної держави, познайомившись з внеском видатних постатей  українців, які збагатили світ  досягненнями науки і техніки, інтелектом і духовністю. Про них розповідає фундаментальне видання  «Що дала Україна світові". Мову своєї держави слід досконало знати уже тому, що ми з ними «одної крові», має переповнювати  гордість за країну, де живемо, і прагнення досконало володіти її мовою.

Виставка представлена трьома розділами, головним і найбільш наповненим з яких є «Вивчаємо українську мову». Тут зібрано підручники, посібники із загального мовознавства – для практичних занять, самостійної роботи. Привертає увагу фундаментальне видання «Українська мова за професійним спрямуванням» за редакцією професора С.М. Луцак. Прикметно, що у підготовку  цього підручника  велику працю вклали й  науковці кафедри культурології та українознавства нашого університету, зокрема, професор Ольга Турган, доцент Оксана  Сидоренко. Є тут і  посібник, виданий у цьому році, на актуальну для студентів тему - «Культура мовлення медика».

Окрема частина виставкової експозиції  присвячена навчанню іноземних студентів українською мовою. Книжок ціле розмаїття! Тут і практичний курс з вивчення мови, і посібники для самостійного опанування  дисциплінами. Варто зазначити, що іноземні студенти, котрі приїздять до нас навчатися, з цікавістю починають вивчати українську. Все більше послуговуються нею в побуті.

 ЗДМУ не шкодує коштів для придбання навчальної літератури.  «Лише у цьому році  університетом  витрачено майже два мільйони гривень  на нові надходження літератури лише українською мовою, - констатує заступник директора наукової бібліотеки ЗДМУ Олена Пономаренко. – На ці гроші придбали  понад 6236 примірників навчальної літератури. Цього року для Центру підготовки іноземних громадян закупили на 58 тисяч гривень  920 примірників підручників і посібників. Це краща  навчальна література  сучасного зразка. Загалом, понад сімдесят відсотків літератури  у нас нині українською мовою. Ось і на цій виставці, окрім підручників,  також широко представлені  енциклопедії, збірники прислів’їв, словники. У розділі «І народу без мови немає» знайомимо студентство з історією України, нарисами про минувшину».

Уже чотири роки поспіль співробітники бібліотеки беруть активну участь у традиційній  Книжковій толоці у нашому місті, поповнюють фонди новинками книжкового світу. Цього року, за словами директора  наукової бібліотеки  ЗДМУ Тетяни  Карпенко, відвідавши ряд літературних  презентацій, вибрали найцікавіші  видання, які читає нині Україна. Окремі з них – з автографами авторів. Так, письменник Микола Джміль,  автор роману «Аттіла або благовість на любов», адресував  майбутнім медикам гарні  побажання  «з вірою в духовне відродження України і всього світу». Ця книжка, як і нові твори Ірен Роздобудько, Андрія Кокотюхи, Леоніда Капелюшного, інших сучасних авторів знайшли своє місце на книжковій виставці у розділі «Корифеї рідного слова».

Тиждень української писемності та мови щодня даруватиме молоді цікаві заходи, ряд з них відбудуться на кафедрах ЗДМУ. Наприклад, студенти візьмуть участь у I етапі Міжнародного мовно – літературного  конкурсу ім. Т.Г.Шевченка , напишуть твір у публіцистичному стилі «Україна без зла», використавши  приклади з суспільно – політичного життя та вивчених творів Кобзаря. А  9 листопада наш університет  разом з усією Україною напише радіодиктант національної єдності. Приєднуйтесь!
Розмовляймо українською, думаймо українською, любімо українську! Нехай звучить повноголосо в нашому домі рідна мова!

 

5.11.2018

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR