Делегація ЗДМУ в Університеті Палацького

Делегація ЗДМУ в Університеті Палацького

У рамках співпраці в міжнародному проекті «Підтримка покращення якості вищої освіти в Україні», який фінансується урядом Чеської республіки, в Університеті  Палацького (м.Оломоуць) упродовж тижня перебувала делегація співробітників та студентів Запорізького державного університету. У її складі : професор кафедри внутрішніх хвороб № 1, доктор медичних наук Сергій Кисельов, доцент кафедри факультетської педіатрії, доктор медичних наук Таміла  Шумна, асистент кафедри токсикологічної та неорганічної хімії, кандидат фармацевтичних наук Дмитро Данильченко, провідний фахівець відділу міжнародних зв’язків університету Андрій Єрмаков. Студентську спільноту  ЗДМУ представляли   студенти 6 курсу I медичного факультету -  Георгій Подлужний, Дмитро Тимофієв та Анастасія Петровська.

Працівники університету взяли участь у семінарі «Практичні підходи та проблеми зі створення та впровадження навчальних програм відповідно до стандартів ECTS((“Practical procedures and Problems with creation and innovation of study programmes according to ECTS standards”). Студенти працювали у  підрозділі  проекту - “Інтернаціоналізація та міжнародна мобільність“ («Internationalization  and International Mobility»).

 Участь у програмі для її учасників відкриває нові горизонти  знань та досвіду, який безперечно вони використають в розвитку рідного університету.

Учасники тренінгового семінару повернулися з Оломоуця переповнені  яскравими позитивними враженнями. Відзначають  високу організованість проведення заходу, гостинність господарів, чеські колеги зробили усе, щоб перебування делегації ЗДМУ в Університеті Палацького було комфортним і продуктивним.

Перший семінар відбувся у формі бесіди, як обмін досвідом, за участі  Ректора Університету Палацького пана Ярослава Міллера.  Цікаво були представлені доповіді заступників  деканів факультетів : освіти,  права,  медичних наук, теології, завідувача кафедри безперервної освіти, проректора з навчальної роботи, проректора з міжнародних відносин.

Великий  інтерес та обговорення викликав  перегляд навчального відеофільму на тему підготовки студентів -  парамедиків в умовах,наближених до реальних надзвичайних ситуацій. А  також відвідання медичного симуляційного центру, де  учасникам проекту продемонстрували на практиці сучасні медичні манекени і тренажери для вивчення різноманітних фізіологічних та патофізіологічних процесів. Кафедра комп'ютерних наук презентувала  свої досягнення в розробці програмного забезпечення в сфері роботизіції.

Про враження від поїздки розповідає  професор кафедри внутрішніх хвороб № 1, доктор медичних наук Сергій Кисельов :

«Я б назвав цей семінар цікавим педагогічним тренінгом. Передусім нас познайомили із засадами  педагогічного  процесу -  з тим, як готують навчальні програми, плани, як відбувається процес їх акредитації, затвердження на університетському та державному рівні. Колеги поділилися, досвідом втілення  в життя принципів автономності університету та його навчальних програм.
Справили враження відвідини факультету соціального спрямування, де готують медсестер, акушерок, парамедиків, фізіотерапевтів. Зокрема, нас  познайомили з підготовкою парамедиків. Прикметно, що теорія тісно пов’язана з набуттям практичних навичок, тренування студентів відбуваються спільно зі всіма службами міста – поліцією, бригадами досвідчених парамедиків. Студенти виступають у ролі постраждалих, на собі відчувають тонкощі цієї спеціальності. У навчальній базі багато манекенів, у стимуляційному центрі моделюються різноманітні ситуації, наближені до реальних. Для нас це цікаво тим, що ймовірно, парамедики прийдуть і в нашу мережу охорони здоров’я, і в перспективі постане питання їх підготовки в навчальних закладах.

Як мовиться, краще один раз побачити, ніж сто – почути. Дуже цікавими було перебування на  факультеті фізичного виховання. Вражає його оснащення – таких центрів три – чотири на Європу, один з них в Оломоуці. Тут, зокрема, є басейн з унікальною апаратурою, датчиками, які здатні записувати рухи плавця, аналізувати їх автоматично, з метою корекції, рекомендацій, як покращити  його результат. Там є також  багато сенсорів рухових, які корегують тренування спортсмена.

Подяка керівництву ЗДМУ, ректорату за можливість брати участь в такому проекті, а також чеським колегам за те, що збагачують нас цінним європейським досвідом.

Корисним і дуже пізнавальним стала участь у такому педагогічному тренінгу і наших студентів – шестикурсників.
Ось їхні враження.

Георгій Подлужний : « Молодіжне крило нашого семінару розглядало тему інтернаціоналізації в системі вищої освіти. Передусім нас ознайомили з історією Чехії, Оломоуця, Університету Палацького.  Прослухали ряд захоплюючих  лекцій – на тему інтернаціоналізації, як і з якою мотивацією проводити обміни студентами вишів, американський професор цікаво розповідав про вплив географічних ландшафтів на пересування людей у світовому просторі. Цікавим було відвідання дослідницького центру  біотехнологій. Потужна споруда, у якій зібрано всю унікальну новітню апаратуру . Прикметно, що у нашому університеті така також є, розміщена на  кафедрах, у них  все зосереджено в одному центрі. Там, зокрема, триває дослідницька розробка препаратів проти раку, у науковців Європи ця проблема серед головних . Наприклад, у нас студенти займаються в наукових гуртках, а у них відвідують цей центр. Побували в університетській клініці, вражають масштаби, це більше десятка корпусів, мають свій гелікоптер».

Дмитро Тимофієв : «У бізнес – інкубаторі, а це понад 30 споруд,  нас  познайомили  з  системою наукових досягнень. Розробки стосуються різного виду   технологій, здебільшого, затребуваних в народному господарстві. Наприклад, в одній з лабораторій розробляють  метод срібного  напилення  на тканині, що убезпечує одяг від мікробів. Співпраця науки  з бізнесом  дає прибуток університету.
Мене також вразили масштаби і краса університетської бібліотеки. Там представлена література  й  українською. Ми спілкувалися зі студентами з України,  одна з випускниць нашого ЗДМУ працює в університетській клініці. Світ стає все відкритішим , добре, що є можливість бувати на таких заходах, при цьому відзначаючи, що наш університет також  є справді європейським медичним навчальним закладом, цим ми пишаємося».

Чеські колеги у підсумку зустрічі  підтвердили подальшу готовність до співробітництва із ЗДМУ та бажання  продовжувати працювати у рамках мобільності студентів. Приємно, що  представники Університету Палацького відзначили високий рівень володіння  англійською мовою співробітниками  та студентами ЗДМУ.
 

9.10.2018

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar