Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Міцніє співпраця між ЗДМУ й Медичним Університетом Стамбула

Міцніє співпраця між ЗДМУ й Медичним Університетом Стамбула

Згідно з угодою про наукове та науково – практичне міжнародне співробітництво між Запорізьким державним медичним університетом і Університетським шпиталем Коч(Стамбул, Туреччина), у ЗДМУ  та Запорізькій міській клінічній лікарні №5 екстреної та швидкої медичної допомоги уже вдруге побував нейрохірург зі шпиталю університету Коч у Стамбулі, (Туреччина) та  «American Hospital» доцент Онур Яман.

Спільно із доцентом кафедри медицини катастроф, військової медицини, анестезіології та інтенсивної терапії, завідувачем нейрохірургічним відділенням міської клінічної лікарні №5 екстреної та швидкої медичної допомоги Дмитром Івахненком вони провели складне оперативне втручання пацієнту з  травмою  шийного відділу хребта з переломом зобовидного відростка другого шийного хребця.

« Пацієнт зазнав побутової травми, ушкодивши шийний відділ хребта, - прокоментував доцент Дмитро Івахненко. – Це небезпечно тим, що можуть статися набряки спинного і продовгуватого мозку, тому  хірургічне втручання невідворотне. Операція є мікрохірургічною, високотехнологічною, малоінвазивною. Вона малотравматична – у невеличкий розріз під контролем флюороскопа в частину зламаного хребця вводиться гвинт, який скріплює зобовидний відросток і тіло хребта. І все.На перший погляд, просто. Однак, втручання потребує справжньої віртуозності від хірурга, адже, за браком його професійної майстерності,  можна пошкодити спинний і продовгуватий мозок. Але це не в нашому випадку. Наш колега,  спинальний нейрохірург з університетського шпиталю Коч Онур Яман, відомий в Європі й світі як кращий спеціаліст щодо хірургії хребта, зокрема, такої складної патології, як сколіоз хребта. Він має чи не найбільший досвід у світі  щодо корекції сколіозу,  нарівні з американськими колегами. Тому все обійшлося добре, як і минулого разу, коли ми оперували пацієнтку в липні».

Онур Яман уже вдруге в Запоріжжі, із задоволенням поділився враженнями : «Мені подобається Україна, високий рівень її   спеціалістів в галузі медицини. У нас із ЗДМУ склалося продуктивне співробітництво, яке дає свої плоди вже зараз і відкриває гарні перспективи на майбутнє. Дуже задоволений співпрацею з колегою,  Дмитром Івахненком. Він професіонал високого класу, з ним приємно виконувати спільну роботу в операційній. Подальше наше співробітництво сприятиме  поліпшенню якості хірургії в госпіталі. Вважаю, що в  молодих  лідерів, таких, як Дмитро, потужний потенціал і  велике майбутнє в розвитку хірургії і нейрохірургії. Дякую Дмитру Івахненку  за запрошення і можливість попрацювати із запорізькими лікарями, я також запрошую  його в нашу клініку».

За словами Дмитра Івахненка, подальший розвиток наукових та практичних зв’язків між університетами міцнітиме,  налагоджуватиметься  обмін молодими спеціалістами, обидві сторони  будуть спільно організовувати симпозіуми, проводити майстер- класи. Так,   наступного року в березні планується  провести спільну конференцію з  фахівцями Університету Коуч у Стамбулі, куди вже запросили запорізьких лікарів і науковців ЗДМУ.

8.10.2018

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR