Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Викладачі кафедри мовної підготовки ЗДМУ шліфують педагогічну майстерність

Викладачі кафедри мовної підготовки ЗДМУ шліфують педагогічну майстерність

Викладачі кафедри мовної підготовки прагнуть постійно вдосконалювати  педагогічну майстерність та професіоналізм, активно беруть  участь у різноманітних семінарах, конференціях, фестивалях тощо. У вересні таких тренінгів було кілька. 

Цікавою подією став, організований  на базі Київського університету Бориса Грінченка  II Фестиваль освітнього лідерства "Clever", який поєднав освітян майже з усіх областей України. Від Запорізького державного медичного університету відвідала фестиваль доцент кафедри мовної підготовки Жанна Рагріна.

« Мені дуже  цікаво й корисно  було взяти участь у панельній  дискусії та майстер-класах, на зразок -  «11 друзів педагога - коуча» та «Фасилітаційні інструменти у навчанні та освіті», - ділиться враженнями Жанна Михайлівна. - Адже такі поняття  як коучинг, едьютеймент, сторітеллінг, освітній копірайтинг, перевернуте навчання, сфокусована бесіда, двомірний трейлер, фасилітативні техніки, active learning, inquired-base learning, гейміфікація та інші – це справжні тренди в сучасній європейській освіті. Особливої уваги приділили  поняттю "soft skills", оскільки  зараз це актуальна тема в освітньому процесі, потреба та необхідність сучасності, оскільки гнучкі навички та специфічні вміння людини забезпечують успішну діяльність на будь-яких етапах робочого процесу. Проте для формування у студентів саме цих «soft skills» викладач має бути не лише транслятором інформації, а й тьютором. Ми брали участь в  окремому  майстер-класі, де познайомилися з можливостями  тьюторингу в роботі викладача закладу вищої освіти, його ефективними інструменти тьюторингу, такими як оксфордське есе, визначення мети та планування діяльності».


Наприкінці  вересня в Бердянському державному педагогічному університеті відбулася міжнародна наукова конференція «Троянди й виноград: феномени естетичного і прагматичного в літературі та культурі», де науковці з Києва,
Луцька, Харкова, Запоріжжя, Кривого Рогу, Бердянська активно обговорювали нові тенденціï в класичній і сучасній літературі.  Літературознавців нашого  навчального закладу представляла  старший викладач кафедри мовної підготовки Людмила Даниленко. «Такий захід підтвердив, що зосередження літературознавчих дискусій в одному місці і в одному часі є надзвичайно важливим для об’єднання украïнськоï науковоï думки» - зазначає Людмила Вікторівна.

Приємним акцентом конференціï стала зустріч із дитячим письменником Іваном Андрусяком, який розповідав про свою творчість.  Учасники форуму також мали змогу презентувати наукову, методичну і начальну літературу з актуальних проблем сучасноï філологіï.

Іще один тренінг зацікавив викладачів кафедри.  На базі Запорізького національного університету в рамках проекту «Лабораторія американського варіанта англійської мови» відбувся міжнародний  семінар «Багатомовна освіта в Україні», організований за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Долучилися до роботи семінару й науковці ЗДМУ -  завідувачка кафедри мовної підготовки, доцент Катерина Гейченко та доцент цієї ж кафедри Жанна Рагріна. Серед  актуальних  питань обговорювали такі: сучасні методи викладання іноземних мов, діджитальна грамотність в контексті методології CLIL, інтерактивні методи навчання, інструменти для інтенсивного навчання іноземних мов, специфіка викладання мов міжнародного спілкування тощо.

«Зараз передусім важливо викликати інтерес у студентів до вивчення мови, мотивувати їх, а також вдало й креативно розробити заняття.  Саме тому ми маємо постійно вдосконалювати наші методи викладання, дізнаватися про надбання зарубіжних колег, запозичувати позитивний досвід. А завдяки таким проектам це стає можливим», – переконана завідувач кафедри мовної підготовки, доцент Катерина Гейченко.

Креативна  новинка кафедри мовної підготовки – тут почали випускати свою газету! Перший її номер можна переглянути за посиланням -

5.10.2018

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR