Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Запорізькі медичні змагання - 2018

Запорізькі медичні змагання - 2018

У Запорізькому державному медичному університеті розпочалися  широкомасштабні «Запорізькі медичні змагання - 2018», які проходять під патронатом МОЗ України, Департаменту охорони здоров’я  ЗОДА за участі КУ «ТМО «Обласний Центр екстреної (швидкої) медичної допомоги та медицини катастроф» ЗОР.  Захід присвячено 50–річчю реорганізації ЗДМУ з фармацевтичного у вищий  медичний  навчальний заклад та 45–річчю створення військової кафедри.

У програмі  форуму – науково-практична конференція «Сучасні аспекти надання екстреної медичної допомоги» та щорічний міжобласний чемпіонат з надання екстреної медичної допомоги «Запорізькі медичні змагання-2018».

Конференцію  відрив вітальним словом  проректор з наукової роботи професор Валерій Туманський. Він, зокрема, підкреслив, що такі масштабні медичні змагання університет приймає в пору знакових ювілеїв. Півстоліття тому з фармацевтичного він вийшов на нову орбіту своєї  діяльності, ставши медичним інститутом, відтак університетом. Іще одна знакова дата -  45 років тому в навчальному закладі було організовано військову кафедру. Вона виховала багато поколінь мужніх людей, які з ґрунтовною медичною освітою  і військовою підготовкою прислужилися Україні і продовжують робити це зараз, в нелегкий для держави час.

Прикметно, що в часи, коли вищі навчальні заклади позбавлялися військових кафедр, керівництво ЗДМУ навпаки, боролося за її збереження, зараз цей підрозділ розширює діапазон діяльності, його зміцнено  кваліфікованими кадрами, матеріальною базою. Професор Валерій Туманський зазначив, що формат конференції дуже сучасний і актуальний, тут наукова частина поєднується з практичною, це змагання професіоналів з надання допомоги постраждалим і хворим,  тому  важко переоцінити значущість проблеми, яка розглядається.

На пленарному засіданні з доповідями виступили: завідувач кафедри медицини катастроф, військової медицини, анестезіології та інтенсивної терапії професор В.І. Перцов, директор КУ «ТМО «ОЦЕМД та МК» ЗОР К.К. Малашенко та його заступник Н.М. Дорошева, доцент Дніпровської медичної академії Т.О.Буряк, асистент кафедри медицини катастроф, військової медицини, анестезіології та інтенсивної терапії ЗДМУ О.А. Льовкін. Обговорювалися теми: сучасні методики допомоги хворим з гострим розладом мозкового кровообігу; травматичні кровотечі на догоспітальному етапі; симуляційне навчання, інші.

Після ґрунтовної теоретичної підготовки для учасників  настав найцікавіший етап, власне тренінги й змагання, що вимагають  уміння працювати в команді, швидкої реакції, а головне - уміння грамотно застосувати знання.

Змагання міжобласні, адже в них  беруть участь 23  команди із  Запорізької, Полтавської, Миколаївської,  Харківської, Херсонської, Донецької, Дніпропетровської областей. Це бригади у складі яких фельдшери, лікарі, які спеціалізуються  з надання екстреної допомоги у випадках невідкладних станів. Учасниками змагань є  й команди підприємств міста, зокрема, «Запоріжсталі», а також студентські – з нашого університету й Дніпра. ЗДМУ представляють дві команди по три учасники в кожній, це старшокурсники, які займаються в гуртках при військовій кафедрі.  Варто зазначити, що нарівні з професіоналами їм доведеться нелегко, але це буде добрим професійним гартом на майбутнє.

«Змагання проходять щороку, але у такому розширеному форматі в нашому університеті відбуваються вперше, - зазначив  головний суддя чемпіонату,  кандидат медичних наук, завідувач навчально-тренувального відділу КУ «ТМО «ОЦЕМД та МК», лікар-анестезіолог вищої категорії, лікар з медицини невідкладних станів Олег Льовкін. – Cуддями, задля об’ктивності,  виступають представники різних регіонів. Серед них – лікарі-анестезіологи, в тому числі й дитячі, лікарі медицини невідкладних станів, досвідчені фельдшери виїзних реанімаційних бригад, співробітники відповідних  кафедр нашого університету, ЗМАПО,  Дніпропетровської медакадемії, інших медичних навчальних закладів».

Родзинкою  першого дня чемпіонату, безперечно, стали майстер-класи у новому  міжкафедральному тренінговому центрі ЗДМУ. Це, власне, його презентація.  Навчальні класи тут  обладнані  за новітніми стандартами макетами, муляжами,  апаратурою, технікою, на яких майбутні лікарі в наближених до реальних умовах опановують навички порятунку людей.
У центрі й на прилеглій території розгорілася пристрасна змагальність у професіоналізмі. Команди взяли участь у майстер-класах та змаганнях  з надання екстреної допомоги при критичних станах. Відбулися тренінгові навчання з реанімації,  відновлення прохідності дихальних шляхів.  Цікаво  представили майстер-клас з надання допомоги при бойовій травмі команди військових частин Національної гвардії України, які також є учасниками змагань. Вони демонстрували, як зупинити кровотечу, надати допомогу пораненому під час бойових дій, коли життя людини  висить на волосині.

Друга і третя частини чемпіонату з надання ЕМД  відбудуться 14 вересня на території КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої допомоги м. Запоріжжя». Прийдешній день очікується напруженим, учасники чемпіонату отримають  складні завдання. Особливістю, за словами Олега Льовкіна,  стане проведення первинного медичного  сортування великої кількості постраждалих. В умовах, близьких до реальних, треба максимально швидко визначити пріоритетність надання допомоги цим людям, її характер. Іще однією родзинкою змагань є демонстрування зв’язку між  догоспітальним і госпітальним етапами допомоги: постраждалих після сортування будуть доправляти в лікарню швидкої допомоги і там бригада з травми має провести повторне сортування і надати потерпілому допомогу.

Міжобласний чемпіонат, особливо його практична частина, викликав великий інтерес студентів ЗДМУ, вони гуртувалися біля міжкафедрального тренінгового центру і спостерігали за діями професіоналів, до когорти яких згодом долучаться й самі.

 

13.09.2018

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR