Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Першокурсники перевіряють стан здоров’я

Першокурсники перевіряють стан здоров’я

У Центрі медичної реабілітації  та профілактики ЗДМУ сьогодні  розпочався традиційний медичний огляд першокурсників. Упродовж трьох тижнів, до другого жовтня, згідно із затвердженим графіком,  студенти перших курсів медичних і фармацевтичних факультетів, а також студенти другого курсу зі спеціальної медичної групи  та групи ЛФК, пройдуть повне лікарське обстеження.

Здоров’ю студентської молоді, як і загалом всього університетського колективу, приділяється велика увага. Батьки, діти яких  прийшли навчатися в ЗДМУ,  можуть бути цілком спокійними – медичний супровід студентам забезпечений  найпотужнішими  в області   науковцями, високими професіоналами   медичної  галузі, які за потреби  завжди прийдуть на допомогу.

Медогляд  покликаний визначити параметри здоров’я першокурсників, ступінь їхнього фізичного розвитку, окрім того,  на підставі отриманих  даних, відбудеться розподіл молоді на медичні групи для занять на кафедрі фізичної реабілітації,  спортивної медицини, фізичного виховання і  здоров’я.
Завідувач цієї кафедри, професор Євген Михалюк, який очолює комісію з проведення медогляду студентів університету,  зазначає, що  цьогоріч  на початку навчального процесу  кваліфіковані фахівці з провідних кафедр університету перевірять стан здоров’я  781 студента. «Процес дуже відповідальний, - зазначає Євген Леонідович, -  і організований максимально чітко. До нього залучені співробітники тринадцяти  провідних клінічних кафедр  ЗДМУ – п’яти терапевтичних, трьох хірургічних, а також лікарі – дерматовенерологи, офтальмологи, оториноларингологи, невропатологи, іші спеціалісти. Одне слово, організовано  повний скринінг  організму, який більшість цих молодих людей, ймовірно, проходять вперше у житті».

Першого дня на огляд  після занять прийшло п’ять студентських груп, це більше 60 осіб. Графік складено з урахуванням навчального процесу задля максимальної зручності першокурсників. По черзі обходять кабінети, бесідують з лікарями.  Медсестра люб’язно запрошує юнаків і дівчат на електрокардіографію. Процес займає зовсім небагато часу, але процедура   вельми важлива. «Наш університет уже понад десять років поспіль проводить  для першокурсників  ЕКГ, - зазначає професор Євген Михалюк . – Вважаю досягненням, що ми зберегли  цю обов’язковість, адже серцево-судинні  вади трапляються і в молодих,  тому, виявивши розлади,   рекомендуємо  студентам зробити УЗД серця. До того ж, отримані  результати  дозволяють  упевнено і без ризику  для їхнього здоров’я, враховуючи ступінь навантажень, розподіляти  молодь по медичних групах для занять спортом .
Нам, викладачам, дуже хочеться, щоб наші студенти, які стануть лікарями, фармацевтами, взяли за норму постійно дбати про власне здоров’я, культивувати здоровий спосіб життя, дружити зі спортом. Тоді  вони будуть гарним прикладом для майбутніх пацієнтів».

 

10.09.2018

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR