Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Вступна кампанія: почався прийом заяв та документів

Вступна кампанія: почався прийом заяв та документів

Сьогодні з самісінького ранку до Запорізького державного медичного університету почали сходитися  молоді люди, які з нетерпінням очікували 12 липня. Адже в Україні це перший день прийому заяв від бажаючих навчатися у закладах вищої освіти. Багато юнаків і дівчат прийшли з батьками, що цілком природно, адже вибір вступників на користь медичних спеціальностей є одночасно серйозним рішенням родини, її моральна й фінансова відповідальність.

«Сьогодні  ледь за сьому працівники приймальної  комісії уже були на робочих місцях, ми завжди  хвилюємося не менше від наших майбутніх студентів - говорить заступник голови приймальної комісії ЗДМУ доцент Віра Одинцова. - Напередодні, упродовж двох тижнів, ми займалися організаційними питаннями, щоб продуктивно організувати вступну кампанію.

І ось о 8.05 до нас надійшла перша електронна заява, через годину  їх було 79, а на – 14.30  кількість прийнятих документів склала 402, з них 335 надійшло в електронному вигляді, 67 – у паперовому. Тобто, темп взято хороший,  надають документи люди, які з 2 липня реєстрували у базі ЄДЕБО електронні кабінети. Варто зазначити, що перша заява буде, на жаль, скасована: вступник не набрав 150 балів із ЗНО з хімії».

Далі, за словами заступника голови приймальної комісії, усі документи, надані разом із заявами, будуть опрацьовувати члени приймальної комісії. Прийом електронних заяв на базі повної середньої освіти триватиме до двадцять шостого липня».

Уже на 8.20 зранку зареєструвалися в черзі 22 особи, які вступають на заочну форму навчання та на 2 курс за спеціальностями – «Медицина», «Фармація», «Педіатрія», «Стоматологія».   Співробітники і студенти ЗДМУ  допомагають молодим людям зорієнтуватися в переліку документів, які вони мають надати в паперовому вигляді, консультують, що необхідно мати з собою при поданні заяви, аби час вступників використовувався продуктивно. Про комплект документів повідомляють також оголошення при вході в аудиторію №3, де відбувається сам процес,  а також на інформаційному  стенді на вулиці.

Зранку у кабінет заступника голови приймальної комісії  і відповідального секретаря приходить багато людей для консультації, переважну більшість хвилює сакраментальне питання про 150 балів. Люди стурбовані, не всі розуміють, що така вимога як до бюджетної, так і контрактної форми навчання, дехто думає, що це стосувалося конкурсного балу, а не профільних дисциплін. Багато вступників, їхніх батьків цікавляться прохідним балом в університеті цього року. За словами доцента Віри Одинцової, зараз це спрогнозувати поки що важко, він залежатиме від різних чинників. Цього року кількість проектних бюджетних місць, наприклад, на «Медицину» - 300. Також цьогоріч меншою є загальна кількість випускників одинадцятих класів внаслідок демографічної  прогалини. Не всі отримали на ЗНО бажаних 150 балів. Особливістю також є  зменшення кількості заяв, які можна подати  – сім замість дев’яти  не більш, ніж з чотирьох спеціальностей. «Тому хочеться порадити  вступникам, - зазначає заступник голови приймальної комісії доцент Віра Одинцова, - передусім відповідально поставитися до вибору, заздалегідь прорахувати свій конкурсний бал та реально оцінити шанси для вступу на ту чи іншу спеціальність. Для цього варто орієнтуватися  на прохідні бали минулих років. Адже, як засвідчує практика, кардинально вони не змінюються. Торік, наприклад, прохідний бал на спеціальність «Медицина» був 169,6, «Педіатрія»- 165,036, «Стоматологія» - 197,88( там було всього чотири бюджетних місця).

І ще. Типовими помилками, які найчастіше зустрічаються при поданні документів, є  невірно порахований середній бал атестата та необдумано зазначені пріоритети. Будьте уважними, адже і від незначних, на перший погляд, похибок може залежати ваша подальша доля».


 

12.07.2018

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR