Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Вступна кампанія: за три дні розпочнеться прийом документів

Вступна кампанія: за три дні розпочнеться прийом документів

Сьогодні у приймальній комісії ЗДМУ відбулися організаційні збори членів технічного секретаріату, а також студентів, котрі допомагатимуть провести   цьогорічну вступну кампанію. Провели таку нараду заступник голови приймальної комісії університету доцент Віра Одинцова та відповідальний секретар приймальної комісії доцент Юрій Полковников.

« Тиждень розпочався дуже відповідальний, - коментує  Віра Миколаївна, - адже з 12 липня розпочинаємо приймати документи від вступників. З другого липня в університеті працює консультативний центр.  Упродовж  минулого тижня щодня його відвідувало до десяти вступників, які реєстрували свої електронні кабінети, або ж отримували від нас консультативну допомогу з приводу того, правильно вони самостійно це роблять, чи ні. Дехто починає реєструвати вдома, на чомусь спіткнувся, виникли складнощі, тому приходять і робимо це разом.  Тож цими днями таку роботу  продовжуємо.

Паралельно  готуємось до безпосереднього процесу приймання заяв та документів. Сьогодні  під час  організаційних зборів  членів технічного секретаріату приймальної комісії йшлося про якомога  раціональнішу організацію  робочих місць, де  працюватиме кожен підрозділ, радилися, як краще скоординувати наші дії з помічниками -  студентами, які будуть нам допомагати. Проводимо інструктаж з усіма підрозділами, зокрема, наголошуємо на недопустимості корупційних проявів під час вступної кампанії, перебуванні на території, де працює комісія, сторонніх осіб, предметів тощо. Традиційно на допомогу  залучаємо  50-60 студентів, одні з них на центральному вході слідкуватимуть, хто заходить в корпус, де приймають вступників, основна частина їх працюватиме під час подання заяв,  у  аудиторії №3, туди ж переміститься з 12 липня консультативний центр, де триватиме паралельно з реєстрацією кабінетів, прийом заяв як в ЗДМУ, так й  в інші заклади вищої освіти України.

Вступники, які подадуть заяви в електронному вигляді, відправляються очікувати результатів щодо  участі в конкурсі. Є ряд категорій вступників, які можуть подавати заяви в паперовому вигляді. Це  вступники, які вступатимуть за результатами фахових випробувань: заочна форма навчання освітні програми «Фармація» і «Технології  парфумерно-косметичних виробів», денна форма навчання - «Медицина» 2  курс, «Педіатрія» 2 курс, «Стоматологія» 2 курс, «Фармація» денна 2 курс. Вони мають право подавати документи в паперовому вигляді, з тим, щоб ми могли порахувати середній бал їхнього диплома і допустити до вступних випробувань. Є ще  категорія вступників, які, відповідно до умов прийому, мають право на паперову подачу документів. Це такі, які вступають за співбесідою – особи, визнані інвалідами війни й інвалідами внаслідок аварії на ЧАЕС. Вони йдуть на окрему групу бюджетних місць за співбесідою.

На паперових носіях принесуть свої документи й  вступники, які йдуть за квотою 1 і  можуть вступати як за результатами ЗНО, так і за вступними іспитами: діти – сироти,  учасники бойових дій, особи, які були звільнені від ЗНО за станом здоров’я (вони  подають ряд підтверджуючих документів, у результаті ми маємо їм провести вступне випробування з  конкурсних предметів ЗНО: українська мова й література, біологія, хімія або математика).

Окрема категорія – юнаки, можливо й дівчата, демобілізовані після 30 листопада 2017 року, які через службу в армії не могли зареєструватися й пройти ЗНО, сюди підпадають і  громадяни України, які закінчили цього року школу за кордоном і не могли зареєструватися на ЗНО  – також складатимуть вступні випробування з конкурсних предметів.

Ось таким чином 12 липня ми розпочинаємо прийом заяв, як електронних, так і паперових.
Іще одна зміна, внесена до умов прийому. Стосується осіб, які вже навчалися на бюджеті за тим самим освітнім рівнем, завершили, або з якихось причин залишили навчання, але хочуть знову вступати на бюджетну форму навчання. Ці люди передусім мають за законом  відшкодувати державі кошти, а щоб приймальна комісія їх виявила не на етапі рекомендації до зарахування базою, а на першому,  вони  мають означити себе і подати документи у паперовому вигляді.

Якщо проаналізувати телефонні та усні звертання, що цими днями надходять до комісії від вступників та їхніх батьків, то левова їх частка стосується мінімальної кількості балів з двох   обов’язкових конкурсних предметів при вступі. Як відомо, для спеціальностей 221 «Стоматологія», 222 «Медицина» та 228 «Педіатрія» мінімальне значення кількості балів становить: 130 з української мови та літератури, 150 – з біології та хімії або математики. У багатьох дітей не склалися «стосунки» під час ЗНО з хімією, не добрали буквально по кілька балів.  Приходять навіть родинами, у відчаї, з надією, що буде якесь послаблення бодай для вступників на контракт.

Ми змушені їх розчарувати: ці вимоги однозначно залишаються, як на бюджет, так і на контракт. Тому ми таким вступникам рекомендуємо альтернативні спеціальності, де мінімальна кількість балів є не нижчою ста. Це:  «Технології медичної діагностики та лікування» (освітня програма «Лабораторна діагностика»), «Фізична терапія, ерготерапія», а також «Фармація, промислова фармація» (освітні програми «Фармація», «Технології парфумерно-косметичних засобів») – денна та заочна форми навчання. Тому варто переглянути свої уподобання і, ймовірно, зробити свій вибір на користь якоїсь з них.

П’ятдесят відсотків вступників схиляються до того, щоб подати документи на ті спеціальності, де достатньо ста балів, а п’ятдесят не хочуть зраджувати своїй мрії і вступатимуть на медицину наступного року, з них частина цікавиться вступом в коледж, для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, дехто збирається прийти до нас на підготовчі курси підтягти цей предмет і наступного року скласти ЗНО та вступити в університет з хорошим результатом. Є такі, що  займатимуться з репетитором і таки вступатимуть в ЗДМУ наступного року. Адже передбачається, що й наступної вступної кампанії діятимуть сертифікати  ЗНО трирічної давності.

Ми проводимо вступну кампанію прозоро й відкрито, чекаємо до нас, в найкращий медичний виш України,  на навчання молодих людей, мотивованих професією. Радимо сміливо підкорювати вершину, яка зветься вищою освітою, щоб здобути одну з найкращих професій на всі часи».
  
  

 

9.07.2018

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR