Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Передмова до професії -  виробнича практика!

Передмова до професії - виробнича практика!

Як на роботу, дружно  в білих халатах, приходять щоранку студенти  Запорізького державного медичного університету у лікувальні заклади нашого міста, які є базовими для проходження  виробничої практики. Майже 3,5 тисячі студентів практично  долучаються до справи, з якою вирішили пов’язати життя.  У поліклініках, лікарнях, безпосередньо біля ліжка хворого майбутній лікар має підтвердити свої теоретичні знання, довести спроможність у майбутньому стати кваліфікованим фахівцем.

«Цього року до  спеціальностей лікувальна справа, педіатрія, стоматологія, лабораторна діагностика, як це було раніше, додалася практика студентів фізичної  реабілітації  й ерготерапії, - говорить  заступник декана І медичного факультету з практики доцент Володимир Кравченко. - Організації і проведенню виробничої практики  ректорат університету, деканати,  навчальний відділ та інші підрозділи надають великої уваги і неухильно контролюють цей процес. Завдання перед студентами стоять серйозні: освоїти програму, виконувати завдання, поставлені керівниками, належним чином  оформити щоденник,  отримати залік з оцінкою, який впливатиме на стипендію. Наприклад, студент четвертого курсу  на практиці – це вже помічник лікаря. Він має знати, як прийняти пацієнта, описати історію хвороби, брати участь у встановленні діагнозу, призначенні лікування і в результаті оформити виписний лист, виписати рецепт.  Це для них ключова практика».

Такий цікавий етап проходять нині вісім  четвертокурсників  І медичного факультету у міській клінічній лікарні №6 під керівництвом кандидата медичних наук, асистента кафедри клінічної фармакології, фармації і фармакотерапії та косметології Олени Михайлик. Олена Анатоліївна – колишня випускниця ЗДМУ,  досконало оволоділа фахом терапевта, добре розуміє, яким премудростям потрібно навчати майбутніх колег. «Прийшли допитливі молоді люди, - констатує лікар, -  окрім терапевтичного відділення, де я працюю, вони  практикуються в кардіологічному, пульмонологічному, приймальному відділеннях. Сприймаю їх, як майбутніх колег, відзначаю добру теоретичну підготовку, готовність виконувати будь які завдання. Студенти  дисципліновані, уважні, у багатьох цікавість викликає приймальне відділення, хочуть бачити хворого, як мовиться, в первісному вигляді, коли він щойно переступив лікарняний поріг».

«Вам не заважають студенти? – запитуємо у лікаря – кардіолога Наталії Добровольської. – Навпаки, допомагають, - відповідає. - Хтось цікавиться роботою більше, хтось менше, у кого є серйозні наміри працювати, уважно придивляються до всього. Вчаться розшифровувати кардіограми,  запитують про  моніторування хворих,  препарати, які призначаємо пацієнтам. Можуть зібрати анамнез, вчаться спілкуватися з хворими. Ці знання здобуваються лише у процесі практичної роботи біля ліжка хворого,  і її не замінити нічим».

Валентин Свиридов мріє стати хірургом, із задоволенням говорить про першу «п’ятиденку» практики з хірургії, яку під керівництвом  доцента Михайла Нікуліна їхня група проходила у міській клінічній лікарні №3. «У цій лікарні ми також багато чому навчимося, - каже юнак. – Особливо спілкуванню з хворим,  встановленню діагнозу. Разом з лікарями ми прогнозуємо перебіг  захворювання, методику лікування. Уся наука згодиться в майбутньому».

«Хоча  своє майбутнє в медицині пов’язую з гінекологією, -  говорить Анастасія Толкачова, - мені цікава терапія, адже лікар має допомагати людині в комплексі, не можна окремо лікувати один орган, не знаючи, в якому стані інші. Приємно  відчувати приязне ставлення персоналу лікарні, бути тут не зайвим».

Вікторії Іщенко подобається працювати поряд з лікарями кардіологічного відділення. Вона вчиться розшифровувати кардіограми, збирає анамнез хворих, із задоволенням  спілкуючись з ними. Із майбутньою спеціальністю  дівчина ще не визначилася, та, можливо, цьому також посприяє практика…І не тільки їй, адже це чудова нагода  спробувати професію «на зуб».

 


 

4.07.2018

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR