Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
В ЗДМУ розпочалася реєстрація електронних кабінетів

В ЗДМУ розпочалася реєстрація електронних кабінетів

Сьогодні в Запорізькому державному медичному університеті стартувала вступна кампанія – 2018: розпочав діяти консультаційний центр на допомогу абітурієнту.

З самого ранку до приймальної комісії прийшло кілька абітурієнтів, переважно в супроводі рідних.Чергування припало на члена приймальної комісії Богдана Сторожука. Він уже на четвертому курсі медичного факультету, опановує спеціальність «лікувальна справа». В комісії працює щоліта, починаючи з першого курсу. Уважний і відповідальний. «Моя місія – допомогти вступникам зареєструвати в Єдиній державній електронній базі з питань освіти свої кабінети, щоб вони згодом могли подати електронні заяви на вступ, - каже Богдан. – Пригадую торішнє літо, на початку кампанії було «гаряче»: то база не відкривалася, то не вантажилися документи. Зараз все пішло спокійно, чотири вступники уже в базі, на це пішли лічені хвилини. Душа радіє, є  сподівання, що в такому режимі чітко будемо працювати упродовж всієї вступної кампанії. Допоможемо усім бажаючим.  При собі   потрібно мати – атестат, додаток до атестата, сертифікат ЗНО, фотографію. При подачі заяви з 12 липня я формуватиму її, також перевірятиму середній бал атестата. Кожному відвідувачу приділятиметься стільки уваги, скільки потребуватиме».

За столиком біля комп’ютера – Олександр. Поруч мама, невідомо, хто більше хвилюється. «Я закінчила ЗДМУ в 1997 році, фармацевт, каже жінка, - син хоче бути лікарем. Щоб не зробити помилку в реєстрації, ми прийшли до фахівців, дуже задоволені. Усе робиться професійно, натомість  скан–копій документів, які ми принесли, тут зробили такі, як потрібно, апаратура кращого зразка. Усім дякуємо!»

У коридорі двоє, дівчина прийшла зі своїм юнаком. Він сміливіший: «Склали ЗНО, атестат отримали, тепер не знаємо, які наші дії, - говорить хлопець. - Хочемо, щоб нас проконсультували щодо стоматології, наприклад». Абітурієнтів люб’язно запрошують до кабінету.

Свій перший крок до омріяної професії зробив й Ігор Скорик. За потужної підтримки родини. Поруч з юнаком, коли той реєструвався,  сидів за комп’ютером тато, а бабуся слідкувала за їхніми діями з коридора. «Дуже хвилююсь, - зізналася Галина Володимирівна. – Любий внук обирає професію, це дуже відповідальний крок. Ми переконували, може краще в інженери, як тато,  але для нього цей вибір осмислений і серйозний, окрім того, мама працює спортивним кардіологом, друга бабуся медик. Ігор має гарні результати навчання, сподіваємось, що стане студентом, але поки що хвилюємось. Всією родиною вболіваємо і хочемо допомогти йому. Добре, що в нашому медичному університеті відкрили такий консультаційний  центр, можемо спокійно зареєструватися з допомогою спеціалістів». 

«Починаємо цьогорічну вступну кампанію з першого її етапу -  реєстрації електронних кабінетів, - прокоментувала заступник голови приймальної комісії, доцент Віра Одинцова. – Інтерфейс не відрізняється від минулорічного. Минулого тижня ми отримали покрокову інструкцію для реєстрації, 25- 26 червня МОЗ разом з інформресурсом ЄДЕБО надали можливість в тестовій базі спробувати зареєструвати кабінети. Ми також протестували свою базу, все було налагоджено і чітко працювало. Сьогодні відкрили консультаційний центр для абітурієнтів, який працюватиме з 2 по 25 липня включно.  Наразі вони відкривають електронні кабінети, щоб у подальшому, з 12 липня,   подати електронні заяви до вступу.

З досвіду минулого року, така підтримка дуже потрібна вступникам, особливо тим, хто  сумнівається у своїй дружбі з  електронною системою, ще й тим, хто  не має такої можливості зробити це удома. Абітурієнти можуть подати у нас  заяви як в ЗДМУ, так й в інші виші України. Особливістю цього року є  зменшення кількості поданих електронних заяв, торік це було дев’ять на чотири спеціальності, тепер сім на чотири спеціальності. Це стосується виключно бюджетної форми навчання, на контрактну їхня кількість необмежена.

До десятка осіб сьогодні  дуже швидко  зареєстрували кабінети. У нас є досить техніки – чотири комп’ютери, сканер, принтер, скануємо фотографії, додатки до атестату. Вступникам слід звернути увагу – цього року по-новому підраховується середній бал атестату. Якщо раніше це робила школа і за 12- бальною шкалою  вступники вказували його при  поданні заяви, то зараз абітурієнти самі вираховують середній бал. Для цього треба визначити середнє арифметичне з усієї кількості оцінок, в тому числі й з оцінок ДПА. Не враховуються предмети, де стоїть «залік», «атестований». Щоб діти уникали помилок,  наші співробітники розробили відеоролик з підказкою для такого обчислення, він розміщений на нашому офіційному сайті, а також на сторінці приймальної комісії ЗДМУ у соцмережах. Від правильності підрахунку середнього бала  залежить дуже багато, адже виправити його після подання першої заяви в автоматичному режимі неможливо. Це створює додаткові труднощі як вступникам, так і комісії на різних етапах. У компетенцію приймальної комісії входить перевірка правильності середнього бала атестата.

Є новинки також стосовно сільського коефіцієнта. На сайті МОН є перелік шкіл, які претендують на такий, він іще в роботі, і під час подання заяв спрацьовуватиме в автоматичному режимі – ті претенденти, на яких таке право не поширюється, просто  не зможуть зареєструвати таку довідку.

Ми запрошуємо молодих людей в наш університет, тут ви отримаєте докладну інформацію щодо вступу. Вам допоможуть правильно зареєструватися, щоб згодом подати заяву і сподіватися в підсумку на щасливий позитивний результат».

 

2.07.2018

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR