Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Ювілейна конференція в ЗДМУ

Ювілейна конференція в ЗДМУ

У Запорізькому державному медичному університеті  відбулася  реєстрова  Всеукраїнська науково – практична конференція «Актуальні питання сучасної медицини та фармації», присвячена, як і ряд наукових заходів цього року, знаковим  ювілейним датам в житті нашого університету.

Конференції  передували секційні засідання, які відбувалися упродовж квітня і де результатами  своїх наукових пошуків і досягнень мало змогу поділитися якнайширше коло науковців університету. Перед пленарним засіданням  у ЗДМУ та в Університетській клініці  також працювали п’ять наукових секцій з такої тематики: «Здобутки фундаментальних медико-біологічних досліджень  - в практику охорони здоров’я», «Актуальні проблеми сучасної медицини», «Наукові досягнення університетської клініки  - в практику охорони здоров’я», «Від органічного  синтезу та пошуку рослинної сировини – до створення нових лікарських препаратів», «Актуальні проблеми медичного та фармацевтичного права».

Пленарне засідання конференції  розпочалося оригінальною презентацією  ювілейного видання – книги «ЗДМУ: випереджаючи час», яка невдовзі вийде друком. Це яскраво ілюстровані  художньо – публіцистичні нариси про кафедри та інші підрозділи університету.  Представив видання  ректор  ЗДМУ, професор Юрій Колесник. Коментуючи сторінку за сторінкою, Юрій Михайлович  знаходив цікаву «родзинку» для кожного  науково - навчального колективу, таким чином перед учасниками заходу пройшов увесь наш потужний навчальний заклад, об’єднаний спільною високою метою. Таке видання прислужиться університетському колективу на довгі роки. Прикметно, що познайомитися з історією вишу, його сьогоденням прийшло багато студентів, які без сумніву відкрили для себе багато цікавого.

Ця презентація органічно проклала місточок до подальшої роботи наукового зібрання. Доповіді  ювілейної конференції  віддзеркалювали великий тернистий, а головне – глибоко результативний, шлях розвитку   університетської науки за півстоліття, відколи  виш із фармацевтичного став медичним.  Науки, яка в поєднанні  з практикою служить збереженню здоров’я і життя людей.
Доповідь проректора з наукової роботи ЗДМУ, професора Валерія Туманського  «Наука і науковці – перші півстоліття» немов повернула  присутніх в актовій залі до витоків, коли історію медичного тоді інституту починали писати подвижники, вчені старого гарту, які не мали на озброєнні жодних інформаційних технологій, новітнього обладнання, лише стетоскоп та  інтуїцію, зате керувалися пристрасною любов’ю до професії і передавали її подальшим поколінням. Валерій Олексійович детально розповів про наукові школи університету, переплітаючи історію із сьогоденням, окреслюючи перспективу їх подальшого  розвитку.

У продовження цієї  теми прозвучала доповідь проректора з науково – педагогічної  та навчальної роботи  ЗДМУ доцента Світлани Моргунцової  «Від фармацевтичного – до багатопрофільного медичного вищого навчального закладу». Важко осягнути ту титанічну працю, яка здійснена в університеті на шляху до перетворення його у один з найрейтинговіших медичних закладів України, з новітнім сучасним обладнанням, передовими технологіями, зокрема, з упровадженням  онлайн –курсів  та інших освітніх проектів. Ключовою тезою доповіді була думка – університет розвивається, головною дійовою особою вишу є студент, який має отримати тут знання найвищого ґатунку.

Атмосфера комфортного навчання й перебування у стінах навчального закладу приваблює молодь з різних регіонів України  отримувати вищу медичну освіту європейського зразка саме у ЗДМУ. Сюди також їдуть за знаннями представники більш як 40 країн світу. Про те, як університет навчає іноземних студентів, як ведеться великій багатонаціональній родині, зробив доповідь «Запорізький медичний – інтернаціональний»  перший проректор ЗДМУ доцент Микола Авраменко.

Упродовж  останнього півстоліття у ЗДМУ сформувалася потужна  школа  хірургії. На всю Україну шириться добра слава про здобутки в галузі трансплантації  органів,  кардіохірургії, травматології.  Поруч з корифеями  піднімається і мужніє молода генерація. Презентацію про етапи розвитку хірургії в Запорізькому медичному університеті   представив  академік Олександр  Никоненко, який три десятки років очолював кафедру госпітальної хірургії ЗДМУ.  Він детально зупинився на роботі усіх  хірургічних кафедр, проаналізував їхні  досягнення, відзначивши значний вклад колег у розвиток галузі, зазначивши у  підсумку, що спільними зусиллями зроблено головну справу – створено на теренах Запорізької області потужну хірургічну Клініку.

Хороші давні традиції кардіологічно – терапевтичної школи ЗДМУ  добре відомі на теренах України завдяки когорті вчених, які її упроваджували тут понад п’ятдесят років. Їх набутки є міцним підґрунтям  розвитку цієї галузі медицини на новому, сучасному етапі. Адже проблеми виникнення та перебігу  патологічних станів серцево-судинної системи, зокрема,  серцевої недостатності і артеріальної гіпертензії,  залишаються гострими  і такими, що спричиняють високу смертність та інвалідизацію населення.

Група вчених університету, які успішно працюють у цій сфері : професори Вадим Візір, Віктор Сиволап, Віталій Сиволап, Віталій  Кривенко, Сергій Доценко, Наталія Михайловська підготували насичену яскравим фактажем презентацію про досягнення  науковців кафедр, які  досліджують і впроваджують  нові технології лікування  кардіологічних та терапевтичних хвороб. Цей проект презентував завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб з доглядом за хворими, професор Віталій Сиволап.

Традиціям, інноваціям, прогресу в галузі акушерства, гінекології, репродуктивного здоров’я  присвятили  презентаційний блок  професори кафедр  акушерства і гінекології  Анатолій Жаркіх,  Наталія Авраменко, Юрій Круть,  Владислав Залізняк. Від цього колективу виступив професор Анатолій Жаркіх.

Тему «Запорізька педіатрична школа: знання, досвід, авторитет» розкрила презентація групи науковців, які складають осердя педіатричної  школи  ЗДМУ – професори Людмила Боярська, Світлана Недєльська, Геннадій Леженко, Олег Іванько. Яскраво й динамічно Людмила Миколаївна  Боярська охарактеризувала  вагомий доробок колег за піввіковий відрізок часу, добрим словом згадала  подвижників, які  стояли біля витоків створення педіатричних кафедр,  розповіла про здобутки педіатрів упродовж останнього десятиріччя, коли їхня школа перебуває на піднесенні – виховують молоду наукову зміну, впроваджують нові технології  лікування дітей.

Завершальним акордом конференції стала доповідь «50 років разом з медичним», яку на високій ноті любові до свого університету та фармацевтичної науки від групи науковців цієї галузі презентувала професор Катерина Александрова. Її емоційний екскурс у минуле  відкрив присутнім забуті, радше – невідомі сторінки історії  півстолітньої давності, коли два потужних крила – лікувальна справа й фармація об’єдналися, щоб спільно стати потужнім медичним спершу інститутом, тепер університетом. Щиро й тепло професор говорила про вчених тих часів, фундаторів фармацевтичної науки. Відновлюймо в пам’яті  призабуті імена тих, хто йшов попереду, бо ще древні нагадували – ми стоїмо на плечах наших Учителів! І колись прийдешні покоління так само тепло згадуватимуть сущих нині.

Конференція безумовно, додала позитиву всім її учасникам. Це справді надихає – відчути себе частинкою великого дружного колективу, де розвиваєшся, як особистість, де твоя праця затребувана й значуща.

 

 

 

31.05.2018

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR