Вамсі на шляху лікування інсультів

Вамсі на шляху лікування інсультів

Вамсі Варахабхатла – студент ЗДМУ з Республіки Індія, нині він навчається на п’ятому курсі. Нещодавно повернувся зі столиці Греції Афіни  з дипломом учасника престижної медичної  конференції, присвяченої  наданню допомоги  хворим на інсульти, зокрема, питанням тромботерапії. Вамсі представив там серед учених з 54 країн світу результати своїх наукових пошуків, які здійснює на кафедрі нервових хвороб ЗДМУ.

Юнак з  надзвичайним старанням і наполегливістю опановує медицину, і вочевидь, знає, чого хоче – стати спеціалістом такої високої кваліфікації, щоб у себе на батьківщині  мати престижне місце роботи і довести родині, що недарма його навчала, стати їй опорою  на майбутнє. Але передусім, Вамсі просто безмежно закоханий у медицину. Його послідовність може слугувати  зразком для багатьох молодих людей, які навчаються у  вищій  школі.

Кілька років поспіль Вамсі займається науковою роботою, випробовуючи себе у різних її спрямуваннях. Два роки наполегливо працює  під науковим керівництвом  доцента кафедри неврології ЗДМУ Марини  Сікорської. Досвідчений авторитетний  науковець  з потужним досвідом практичної роботи у шостій міській клінічній лікарні, Марина Володимирівна  спрямовує свого учня на серйозну самостійну роботу. Результати її навіч. Минулого року  студент  взяв участь у п’яти наукових конференціях, де виступав із доповідями на рівні зі світовими вченими, які досліджують проблеми неврології: в Нідерландах, польських містах Познань і Бидгощ, в Одесі та в рідному університеті на Дні науки. У студента вже велика тека дипломів, відзнак.

Марина Володимирівна  задоволена тим поступом, який зробив працелюбний студент упродовж року.  Згадує, як починали   з обстеження пацієнтів, аналізу патологій, з якими вони потрапили у відділення інсультів шостої міської клінічної лікарні, яка є базою кафедри.  Перші результати отримали у відділенні реабілітації хворих. Вамсі вивчив шкалу для хворих з діагнозом деменція, обстежував таких хворих, аналізував, робив висновки. Провів ряд спостережень за пацієнтами з когнітивними вадами, як, наприклад, послаблення пам’яті, зниження працездатності тощо. Ці дослідження  слугували підґрунтям наукових виступів на конференціях.

«Тепер Вамсі перейшов на новий рівень, - констатує доцент Марина Сікорська. – Передусім він визначився з конкретним напрямом, яким займатиметься в неврології – це тематика кафедри, головна  наша робота стосується лікування інсульту, зокрема,  тромболітичною терапією. Це на теперішній час єдино доведений ефективний метод, він визнаний у цілому світі, взятий на озброєння  медиками, зокрема, й розвинутих країн. У нашому центрі також використовується така практика. Є досвід проведення загалом  ста тромболізисів. На жаль,  за державною програмою клініка  дуже нерегулярно отримує препарати, проте, упродовж року ми зробили сім тромболізисів.  Вамсі двічі вдалося бути присутнім при цьому, адже процедура  проводиться в перші три години захворювання, а він у цей час міг бути на заняттях. Але студент  дуже ретельно  спостерігав за хворими після процедури тромболізису.  Ці хворі потребують такого спостереження щогодини, поки в реанімації, відтак – щодня. Крім того, велике досягнення студента, що він вивчив мову на такому рівні, що  сам може обстежити хворого, спілкуватися з ним, аналізувати історію хвороби. Якщо раніше робив це під моїм керівництвом, тепер працює самостійно, проявляє ініціативу в тонкощах якихось аспектів.

Результатом досліджень послужили виступи на двох міжнародних форумах – у Хорватії і Греції.  Конгрес у Греції  прицільно стосувався інсультів. Там були наших  дві  стендових доповіді   з  різних  аспектів тромболітичної терапії. Вамсі аналізував  ускладнення, порівнював перебіг інсульту у пацієнтів, які отримали тромболітик, з тими  групами хворих,  де не проводилася  тромболізисна терапія. На мою думку,  це уже  не просто узагальнення досвіду, а велика об’ємна робота. Ми відправили  тези іще на дві конференції, ці  роботи також зі сфери  тромботерапії».

Науковий керівник вважає, що студент п’ятого курсу є вже практично готовим спеціалістом із такого роду захворювань, це не просто студент, який цікавиться неврологією,   прочитавши підручник нервових хвороб, а спеціаліст, дослідник. Упевненість Вамсі Марина Володимирівна  пояснює тим, що він має великий інтерес до роботи, досліджень. Напрям обрано дуже сучасний, унікальний, визнаний,  в усьому світі іншого такого просто не існує.  «Де б він не працював -  в Індії чи  Європі, скрізь з такими знаннями буде затребуваним», - переконана вона.

Сам Вамсі своїм успіхам завдячує Запорізькому державному медичному університету, де, на його думку, створено унікальні умови отримати не лише потужний комплекс теоретичних знань, але й практику біля ліжка хворого. Таку можливість надають далеко не всі навчальні медичні заклади. І, звичайно, студент безмежно вдячний своєму науковому керівнику. Побувавши в Афінах, він зустрічався з досвідченими професіоналами, бесідував з деякими. Каже, що почувався без особливого хвилювання, це його друга лікарська конференція, відчуває міцний ґрунт під ногами, бо навчається в одному з кращих університетів. І відчував, що робота, яку він представив, виглядала на досить пристойному рівні. До стендових доповідей, зокрема, проявили інтерес учені з Великобританії.

Свою роботу студент і керівник продовжують, нові досягнення у них попереду.

 

26.04.2018

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar