Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Випускники, шукаєте роботу? А вона шукає вас!

Випускники, шукаєте роботу? А вона шукає вас!

У Запорізькому державному медичному університеті побувала цікава делегація  гостей з Херсонщини. Очолював її енергійний чоловік зі значком на лацкані «Голова райради», -  саме таку посаду три роки поспіль обіймає у Нововоронцовському районі колишній випускник ЗДМУ, фармацевт за фахом Михайло Михайлович Бідний. Із собою він привіз колегу – медика, головного лікаря комунальної установи «Нововоронцовський районний центр первинної медико – санітарної допомоги» Івана Григоровича Євича, також випускника ЗДМУ, і депутата райради Світлану Миколаївну Буренок. Поважних людей привела в наш університет прозаїчна і вкрай пекуча,  як для нашого часу, проблема – нестача професійних лікарів для сільської місцевості, конкретно у Нововоронцовському  районі Херсонщини.

«У  рідний університет не випадково пролягла наша дорога – приїхали  з великою надією, що знайдемо тут серед випускників однодумців, які б хотіли попрацювати у своє задоволення, - міркує Михайло Михайлович. – Зараз в медицині піднімається дуже важкий пласт, розгортається реформа. Звичайно, нам, особливо старшому поколінню, довелося переживати чимало новацій - реформацій, ми бачили їх сумний фінал,  можна було б і до цієї поставитися з долею скептицизму. Але часи нині такі, що і сама галузь в глибочезній кризі, і наші люди, особливо на селі, яке доведене до краю, не забезпечені такою меддопомогою, на яку заслуговують. Треба без зволікань переломити цю ситуацію, окрім нас цього ніхто не зробить. Уряд пропонує ряд слушних проектів, і ми взялися підтримати ті, які спрямовані на залучення в село молодих спеціалістів.

Хочеться, щоб це почули випускники саме ЗДМУ, покладаємо  на вас велику надію, бо у вас чудова школа, яка готує професіоналів, відмінних кваліфікацією від інших вишів. У нас працює добрих відсотків сімдесят ваших випускників, які знайшли себе у професії і зробили хорошу кар’єру. Тих, хто іще не визначився, можу запевнити – ми робимо все, щоб вам було й цікаво, і комфортно. Для цього  прийняли  рішення привести до норми, яка відповідає часу, сільські амбулаторії. У нас їх працює загалом  сім:  на місці трьох старих споруджуємо абсолютно нові,  чотири будемо реконструювати. Таким чином  вводимо в дію канадський проект, вартість кожної амбулаторії 3,6 мільйона гривень. Це дванадцять або двадцять чотири  кімнати (на одного чи двох лікарів). Кабінети з повним оснащенням, лабораторія для експрес – діагностики, житло для лікаря. Кабмін на цю програму виділяє  15 мільйонів на наш район, маємо їх освоїти в стислі терміни. Іще чотири амбулаторії також будуть цілковито оновлені.  Закупили кожному закладу по автомобілю. Цю новеньку красу  урочисто вручили на головній площі райцентру. А роль транспорту для лікувального закладу важко переоцінити.

Окрім того, на  кожен ФАП уже придбали  комп’ютери, плануємо закупити іще.  Коли людина укладає угоду з лікарем, ця інформація фіксується в комп’ютерній базі національної служби здоров’я. Ми сподіваємось, що за кожним пацієнтом, занесеним у реєстр, піде солідна сума грошей на лікування, відповідно зростатиме платня медперсоналу.  Згодом запровадимо й телемедицину, мріємо, що  наше населення зможуть консультувати й професори Запорізького медуніверситету. Не лише мріємо, але й наближаємо цей час!

Такі, принаймні, послідовні кроки реформ, на які ми пристали не словесним схваленням, а конкретними діями. Так що, до нас варто  їхати на роботу, будемо разом змінювати життя на краще».

Іван Григорович Євич розповів, що у підпорядкуванні Центру первинної медико – санітарної допомоги діє сім амбулаторій і тринадцять ФАПів. Працює сім лікарів, чотирьох спеціалістів очікують вакансії. Потрібні сімейні лікарі, педіатри. Схвалюється приїзд подружніх пар. «З нашого району у Запорізькому медичному університеті навчаються троє інтернів, на жаль, їхні плани на майбутнє не пов’язані з нашими краями, - зауважив головлікар. -  Напевне, спрацьовує той фактор, що на таку платню, яка існує зараз, молодій людині не прожити. Лікарі зі стажем, доплатами тощо, як у мене, мають після відрахувань шість тисяч гривень з «хвостиком», що й казати про «голу» мінімалку, це просто мізер. Але саме зараз закладаються підвалини позитивних змін, які випаде втілювати в життя не тим вісімдесяти відсоткам медикам пенсійного віку, а молодій генерації лікарів. Декларується і прогнозується реформаторами, що заробітня платня медиків буде гідна. Молоді фахівці матимуть змогу почати свою трудову біографію з цікавої справи, маючи гідні статки. Тож  населення району очікує спеціалістів,  адже  немає з ким на нинішній час укладати угоди».

Депутат Нововоронцовської районної ради Світлана Миколаївна Буренок налаштована оптимістично і готова зігріти увагою кожного, хто зважиться випробувати себе «доктором Чеховим» на селі. «Адміністрація району, депутатський корпус роблять нині все, щоб привабити, залучити на село лікарів, - говорить вона. -  Ми, на жаль, просто зараз  не можемо дати велику платню, але вже прагнемо  створити гідну матеріальну базу для молодого лікаря. Будемо купувати житло, усі голови сільських рад на це пристали, а ще через кілька місяців у нас будуть споруджуватися цілі комплекси модульних  амбулаторій, там, зокрема, буде дві квартири для лікарів. Професію  лікаря не можна порівняти з жодною іншою, і вона  має достойно оплачуватися.  Адже нині початкуючі лікарі просто на роздоріжжі, не знають, що їх чекатиме завтра. Тому складають свої пожитки і їдуть світ за очі. Так не має бути.   Село треба піднімати з деградації щляхом піднесення іміджу вчителів, лікарів. Для цього потрібно, щоб вони не їхали звідси. Ми в районі молодь утримуємо на селі лише тим, що є школа, амбулаторія, дитячий садочок. Знищивши ці інфраструктури, можна ставити на селі хрест. Тому  не закрили жодної школи, дитячого садочка, ФАПУ. І не поспішаємо ставати на рейки децентралізації. Взагалі, район для розвитку дуже сприятливий. І у нас хороші перспективи.  Ми звертаємося до тих людей, які ще не визначилися, щоб вони обрали село. Сьогодні хтось передусім ставить на перший план гроші, а комусь, можливо, цікаво мати хорошу самостійну практику, здобути авторитет, отримати набутки для подальшого кар’єрного злету. Нагода трапляється, повірте, унікальна, ми будемо вас любити, плекати, оберігати. Район у нас неповторний  за природним ландшафтом, знаходиться на березі Каховського водосховища. Тут санаторії й пансіонати, оздоровчі заклади. У наших краях чудова природа – ліси, річка, чисте повітря, екологічні овочі, фрукти. Чи варто нагадувати, що Херсонщина – край неповторних баштанних, винограду. А головне – у  нас добрі щирі люди, які приймуть вас усім серцем».

Це інформація до роздумів випускникам, які не мають чітких орієнтирів, або вагаються щодо прийняття життєво важливого рішення. Можливо,  ваша доля складеться щасливо саме в Нововоронцовському районі? Життя непередбачуване, іноді варто ризикнути!

Шановні випускники, якщо вас зацікавили пропозиції Нововоронцовського району – надішліть свої запитання на адресу: zsmuniver@gmail.com

 

11.04.2018

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR