Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Міжнародна співпраця: від теорії до практики

Міжнародна співпраця: від теорії до практики

В рамках запланованої спільної наукової роботи фахівці кафедри госпітальної хірургії зі своїми польськими колегами провели унікальні операції при синдромі компресії лівої ниркової вени.

- Патологія доволі складна в плані діагностики, оскільки не має специфічних симптомів, - коментує завідувач кафедри госпітальної хірургії, доктор медичних наук, професор Андрій Никоненко. –  Стеноз лівої ниркової вени викликає розвиток венозної гіпертензії в органах черевної порожнини, малого тазу, тому клінічна симптоматика захворювання доволі різноманітна. Основним клінічним проявом є больовий синдром з різною локалізацією. Венозна гіпертензія призводить до розвитку тазового венозного повнокрів’я (варикозного розширення вен тазу) у жінок, а у чоловіків проявляється як варикоцеле. Це захворювання може ускладнитися тромбозом ниркової вени і, відповідно, втратою ниркової функції, самого органу, або спричинити розвиток раптової кровотечі у черевну порожнину, що може призвести до фатальних наслідків.

Вперше в Україні взялися за лікування патології фахівці кафедри госпітальної хірургії. Судинні хірурги з Варшави Роберт Прочка і Станіслав Мазур разом з професором Андрієм Никоненком, асистентом кафедри Іваном Перцовим успішно провели три операції – одну ендоваскулярну і дві з мінідоступом. Виконання спільних операцій, при такій складній патології, безумовно, великий досвід для лікарів. Адже майбутнє хірургії саме за малоінвазивними операціями.

30.03.2018

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR