Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Час зробити щеплення. Просто в університеті!

Час зробити щеплення. Просто в університеті!

У Запорізькому державному медичному університеті проводяться профілактичні щеплення співробітників проти дифтерії та правця. Уже 126 працівників, усвідомлюючи важливу роль імунізації в упередженні небезпечних хвороб і дбаючи про власне здоров’я, пройшли ревакцинацію. Комфортно і зручно цю  процедуру можна зробити без відриву від роботи, на території університету, у Центрі медичної реабілітації та профілактики. За лічені хвилини отримуєш спокій, що страхітливі хвороби оминуть тебе десятою дорогою.

Тим часом, у наш час багато людей, ігноруючи профілактику, щодня наражаються на смертельно небезпечні захворювання і опиняються перед ними зовсім незахищеними. «Якщо з моменту останнього щеплення минуло більше, ніж п’ять років, то за певних обставин  є ризик захворіти на правець, - пояснює лікар, керівник Центру медичної реабілітації та профілактики ЗДМУ Наталія Волох. – Це, передусім, може підстерігати людей, які пораються у приватному господарстві біля землі, на дачних ділянках тощо. Спори анаеробної палички Clostridium tetani, які найчастіше живуть у ґрунті, разом і з його частинками потрапляють всередину організму людини через різні ушкодження шкіри, навіть звичайні порізи, яким зазвичай не надають ваги. А далі починається гострий перебіг захворювання, якому притаманний  біль у м’язах шиї, потилиці, спині, попереку. У хворого може виникати відчуття тривоги та страху, а також порушується сон. Згодом судоми охоплюють всі м’язи тулуба, від чого хворий вигинається дугою. У випадку згаяного часу,  якщо негайно не розпочати лікування, можливі невідворотні наслідки. Також дослідження показують, що у людей, які хворіли на правець, не формується імунітет до захворювання, тому є ризик захворіти знову».

Наталія Генріхівна принагідно нагадала, які наслідки може викликати ураження на дифтерію. Це інфекційне захворювання зазвичай має дуже гострий перебіг, характерний запаленням, переважно ротоглотки, основною причиною якого є потрапляння в організм відповідної бактерії. Інфекція може  провокувати розвиток запалення в бронхах, носі, очах, на шкірі й статевих органах. Основні симптоми дифтерії – утворення нальоту й набряк піднебіння, мигдалин, горла, незначний біль при ковтанні, підвищення температури тіла й інші ознаки запального процесу. Іноді невчасне звернення до лікарів або ускладнення хвороби можуть обернутися летальним випадком. Основним методом лікування є введення в організм протидифтерійної сироватки – антитоксину. Але чи варто призводити  до  небезпечних наслідків,  вартісного лікування, якщо можна у доброму здоров’ї завчасно відвідати кабінет вакцинації?

Отже, радить лікар, не потрібно ризикувати здоров’ям, коли є можливість убезпечити його доступним кожному щепленням, яке,  з турботою про  колектив, організував ректорат ЗДМУ.

 

 

29.03.2018

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR