Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Студент ЗДМУ  виступив на Конгресі Європейської асоціації радіологів

Студент ЗДМУ виступив на Конгресі Європейської асоціації радіологів

Студент  шостого курсу першого медичного факультету Богдан Бєлінський повернувся з Відня із сертифікатом учасника престижного наукового  форуму – Конгресу Європейської асоціації радіологів. Юнак, навчаючись у ЗДМУ, наполегливо йде до своєї мети – стати радіологом, він вже вдруге поспіль бере участь в Конгресі, де галузь представляють  маститі вчені  різних країн світу.

Богдан Бєлінський ділиться враженнями про участь в Конгресі:
«Зібрання відбувалося в самому осерді Відня, найпрестижнішому  Австрія-Центрі, це потужний виставковий павільйон, де у п’яти  великих залах  виголошували  доповіді, а в експо–холі розміщувалася виставка радіологічного обладнання: апаратура, технології на межі найсміливішої фантастики.

Оскільки я брав у такому форумі участь вдруге, цього разу не сплачував реєстраційний внесок, це стало приємною несподіванкою. Зазначу, що такі віденські конгреси відбуваються в цій країні уже тридцятий раз поспіль, вони дуже авторитетні. Там немає боротьби за місця, лідерство, вчені, лікарі  їдуть дізнатися  новинки,  обмінятися досвідом, напрацюваннями. Тут панує наука заради  збереження людського життя. Це щорічні  ділові зустрічі  професіоналів, фахівців  у галузі радіології  Європи. Хоча представництво сягає далеко за її межі, наприклад, цього разу я  познайомився зі спеціалістами Канади, США, Мексики, Бразилії. Було багато учасників з Південної Кореї, Японії, Китаю. Конгрес проходив під гаслом: « Радіологи різних країн, об’єднуймось!» А  символом був китайський дракон, бо ж рік проходить під знаком Китаю, оскільки представляло цю країну дуже багато учасників,  їм у такий спосіб колеги  висловлювали прихильність.

Я виступав з доповіддю на окремій, студентській, сесії з темою, яка присвячувалась допплерівському дослідженню  портального кровотоку при портальній гіпертензії. Тобто, йшлося про те, як змінюється швидкість портального кровотоку при різних ураженнях  - цирозі печінки, онкологічних захворюваннях, і за рахунок  чого відбувається збалансованість кровопостачання печінки. Робота дуже цікава, працювали загалом на базі кафедри урології, променевої діагностики  та терапії ЗДМУ  та клініки «Віта Центр». Довелося спостерігати хворих у динаміці, докладно вивчати історії хвороб. Моїми науковими керівниками  були доцент Наталія Валеріївна Туманська і асистент Катерина Сергіївна Барська, я їм дуже вдячний за науку та допомогу.

Минулого року я виступав на Конгресі з доповіддю  про комп’ютерні дослідження раку підшлункової залози. Тема   дуже актуальна, і про це свідчать наукові  пошуки вчених різних країн. Це дуже підступна хвороба, яка не дає жодних симптомів, часто до нас звертаються пацієнти з четвертою, термінальною стадією. Гіпотез про розвиток хвороби багато, і на жаль, її супроводжує висока смертність, перебіг дуже агресивний, стрімко дає метастази. Відсотків 70 пацієнтів, яких ми дивилися позаторік,  на даний момент, на жаль,  уже немає серед живих.

Мені дуже цікаво займатися такими дослідженнями. Один час мріяв стати онкологом, а поєднання цієї галузі з радіологією є надзвичайно захоплюючим. У майбутньому, ймовірно, займатимусь наукою, поєднуючи її з практикою лікування хворих. Із задоволенням працюю у студентському науковому товаристві  на кафедрі онкології у професора Анатолія Івановича Шевченка.

У рамках  Конгресу відбувалися цікаві  зустрічі. Наприклад,  нас прийняв президент Австрії у Віденській ратуші. Попередньо був дуже суворий контроль, надзвичайні засоби безпеки.  Глава держави, вітаючи науковців, зазначив, що йому приємно, адже  саме Відень три десятиліття  приймає такий високоповажний форум, розповів, що влада міста і країни якомога комфортніше облаштовує медичне зібрання  і радо зустрічає представників різних країн.

Я дуже задоволений  участю в Конгресі й дякую своїм наставникам, керівництву нашого університету за можливість не лише отримувати ґрунтовні знання, але й зростати професійно, розширювати світогляд. Побувавши у Відні, іще раз пересвідчився, що на шляху пошуку методик  лікування дуже важливою є  правильна діагностика, роботи  тут просто безмежне поле,  і цьому я збираюся присвятити свою професійну кар’єру».

 

13.03.2018

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR