Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Випускникам медичного коледжу – про ЗДМУ

Випускникам медичного коледжу – про ЗДМУ

У комунальному вищому навчальному закладі «Запорізький медичний коледж» Запорізької обласної ради  у рамках профорієнтаційного спрямування побували  -  ректор ЗДМУ професор Юрій Колесник, заступник голови приймальної комісії, доцент Віра Одинцова, відповідальний секретар приймальної комісії, доцент Юрій Полковников.  Торік 57 випускників  коледжу поповнили студентське братство нашого університету, обравши для вивчення  стоматологію, медицину та денну й заочну фармацію.

Колектив коледжу на чолі з директором, кандидатом медичних наук Іриною Варавкою, яка є випускницею ЗДМУ, приязно й тепло зустрів гостей. На зустріч у великій залі  зібралися випускники, які невдовзі стануть  молодшими спеціалістами, опанувавши  спеціальності  «Лікувальна справа»,  «Медсестринство», «Фармація», «Стоматологія ортопедична», «Лабораторна діагностика», «Акушерська справа».

Ректор ЗДМУ, професор Юрій Колесник розповів молоді про університет, відзначивши його непересічну роль у підготовці кадрів для медичної галузі держави, високе рейтингове місце серед вищих медичних навчальних закладів України. Керівник вишу серед досягнень, якими по праву пишається колектив університету, виокремив  розробку фармацевтами  ряду оригінальних лікарських  препаратів, які достойно служать людям, пересадку серця та інші досягнення трансплантології за участі вчених ЗДМУ, створення штучного суглоба  разом з винахідниками «Мотор-Січі» та багато інших знакових успіхів, яких науковці та практики досягли за роки діяльності. Але, головне надбання, за словами ректора, це допитливі студенти, які здобувають знання в стінах університету. Юрій Михайлович запросив розумних,  здібних, які хочуть стати висококласними  лікарями, фармацевтами, фахівцями інших спеціальностей, навчатися  саме у нашому університеті.

Заступник голови приймальної комісії доцент Віра Одинцова  зосередила увагу молоді на можливостях, які відкриваються для випускників коледжу. На базі диплома молодшого спеціаліста вони можуть вступати на другий курс  спеціальностей «Медицина», «Педіатрія».  Спеціалісти  з фаху «Медсестринство « й «Лікувальна справа» - на другий курс за контрактною формою навчання. Також на  другий курс  можуть вступати  випускники зі спеціальності «Стоматологія ортопедична». Молодші спеціалісти, випускники спеціальності «Фармація» можуть обрати  фармацію -  денну чи заочну форми навчання. Випускники медичного коледжу всіх спеціальностей можуть вступати на заочну фармацію за результатами фахових вступних випробувань, а також на другий курс освітньої програми ТПКЗ.

«Юнаки й дівчата цікавилися можливістю вступу на другий  курс зі  спеціальності «Лабораторна діагностика», - прокоментувала  Віра Одинцова. -  Але минулого року  повністю відбувся ліцензійний набір, всі сорок  місць у нас зайняті, тому набір не оголошуємо. Якщо  за результатами сесії після першого курсу звільняться місця, можливі зміни до умов прийому. Були традиційні запитання про можливість вступу на бюджетну форму. Присутнім  роз’яснили, що вони можуть вступати, але за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. На жаль, ми не маємо досі погодженої проектної  кількості бюджетних місць, орієнтуємся на торішні дані. Випускники цікавилися,  чи є можливість проживання в гуртожитку, вартістю навчання. У  юнаків інтерес до   військової кафедри. На  запитання, чи  потрібно відпрацьовувати три роки після навчання на бюджетній формі, ми пояснили, що  про відпрацювання не йдеться, більше того, випускники бюджетної форми тепер мають самі шукати місця проходження інтернатури.

У майбутніх вступників зріс інтерес до нової спеціальності –   «Фізична  терапія, ерготерапія». Ми  детально розповіли  про набір на неї, зазначивши, що  на цю спеціальність мінімальна кількість балів, з якими вступник може подати документи, становить не менше ста. Це відрізняється від спеціальностей «Медицина», «Педіатрія», «Стоматологія», де українська мова й література має складати 130 балів, біологія, хімія чи математика – не менше 150. Така норма прописана в умовах  прийому Міністерства освіти і науки.  Не менше ста балів повинні мати й  вступники на спеціальності «Фармація», «Лабораторна діагностика», та освітня програма Технології парфумерно-косметичних засобів.

На усі запитання молодь отримала вичерпні відповіді. Ми роздали інформаційні буклети, зразки тестових завдань іспитованих випробувань, кольорові буклети з переліком спеціальностей, факультетів тощо».

5.03.2018

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR