Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Рецепт від професора Ольги Ганчевої: постійно навчатися!

Рецепт від професора Ольги Ганчевої: постійно навчатися!

Ранок, початок робочого дня.  Конференц – зала Запорізької міської клінічної  багатопрофільної дитячої лікарні №5. Вільних місць залишилося зовсім обмаль. Після короткої оперативної наради про перебіг лікарняної доби, у залі настає така тиша, наче тут порожньо. Біля мікрофона, з комп’ютером і презентацією – завідувачка кафедри патологічної фізіології ЗДМУ, доктор медичних наук, професор Ольга Ганчева.

Присутні -  вчорашні студенти, нинішні інтерни, у яких ще чорнило не висохло на конспектах лекцій Ольги Вікторівни. А також лікарі, завідувачі відділеннями, доценти й професори, котрі студентські знання з патофізіології  підтверджують багаторічною практикою в медичній галузі. В усіх незмінний інтерес до лекції професора, викликаний потребою в нових знаннях: одна справа знайти їх в Інтернеті, зовсім інша – почути науковця наживо, поставити йому запитання.

Ольга Вікторівна за мить «увімкнула» колег у тему -  повела з ними наукову  розмову про імунітет, його особливості, як «працює» він на клітинному, гуморальному рівні, як від його стану залежить перебіг хвороби. Вранішня «зарядка» для мізків виявилася енергетично насиченою. Лектором професор є винятковим: не просто вільно володіє матеріалом, а подає його цікаво, динамічно, акцентуючи на аспектах, особливо потрібних  конкретній аудиторії. Тому відведених для лекції півгодини промайнули миттєво, посипалися запитання, відповіді на які цілком могли перерости іще в таку ж лекцію. Вирішили поставити крапку, щоб продовжити розмову наступного разу.

«Дуже приємно відчувати, що твоя робота потрібна, -  сказала по завершенні Ольга Вікторівна. -  За ініціативи завідувачки кафедри дитячих хвороб ФПО, професора Людмили Миколаївни Боярської ми вирішили провести для лікарів–практиків цикл лекцій з проблематики нашої кафедри патофізіології.  Спробувати, наскільки така форма підвищення кваліфікації лікарів сприйнятна, затребувана, адже  вони надзвичайно зайняті, всі  відділення заповнені  хворими  дітьми. Але  коли  на лекцію приходить така кількість колег, це дає підстави розуміти, що ми робимо добру справу. Ось, наприклад, такий досвідчений професіонал, дитячий хірург, професор Валерій Дмитряков вже втретє приходить на  мою лекцію, з інтересом слухає. Це стосується й  колег з інших кафедр, широкого кола лікарів.  Мене це захоплює і надихає.

Природно, що у   клініцистів багато запитань, бо вони бачать конкретну дитину і  не все пам’ятають з теорії. Тому ми намагаємось поєднати їхній  клінічний досвід  з моїми теоретичними науковими знаннями. Цикл лекцій з імунології, а таке заняття у нас вже третє, дає лікарям  розуміння особливостей імунної системи дитини, враховуючи, що на лікуванні перебувають пацієнти  зазвичай  складні, з імунодефіцитами, алергопатологіями. Ми говоримо про те, що дитячий організм дуже динамічний, стан імунної системи змінюється щомісяця. Лікар має орієнтуватися в усіх змінах, які він спостерігає у маленького пацієнта. Маючи теоретичну базу,  розуміння структури імунної  системи, легше розуміти ті процеси, які з організмом відбуваються. Під час нашої розмови я  намагаюся не лише відновити у пам’яті своїх слухачів  базові фундаментальні  поняття, а й даю нові знання, адже наука невпинно розвивається. Усім нам постійно потрібно навчатися, стежити за новинками! Приємно, що клініцистам вузьких спеціальностей цікаві ці зустрічі.  Є спільне бажання  продовжувати, отже, сподіваюсь, що невдовзі   підійдемо до основних  питань -  діагностики, лікування».

Професор Людмила Боярська на підставі експрес-опитування присутніх на лекції з упевненістю висловила думку про те, що кафедра дитячих хвороб ФПО разом з кафедрою патофізіології ЗДМУ започаткують цикл тематичного удосконалення з цієї проблеми. «Усі готові його відвідувати! - сказала Людмила Миколаївна». «Це буде хороший проект, - підтвердила заступник головного лікаря клінічної  багатопрофільної дитячої лікарні №5 Раїса Шевченко. – Для наших лікарів він просто знахідка».

«Окрім англійського «wow!!!» нічого не спадає на думку, щоб висловити захоплення, - сказав виконувач обов’язки головного лікаря цього закладу Максим Скалозубов. – По середах ми традиційно проводимо професійні навчання з різних профілів. Наповнення  зали  на лекціях професора Ганчевої промовляє  за себе без коментарів. Дякуємо за науку!»

 

 

8.02.2018

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR