Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Першокурсники ЗДМУ складають іспит з української мови

Першокурсники ЗДМУ складають іспит з української мови

У першокурсників ЗДМУ,  мов перше причастя –  іспит з дисципліни «Українська мова за професійним спрямуванням». Сьогодні перший його етап, тестовий, складали студенти першого, другого й третього потоків медичного факультету, а також майбутні педіатри. Завтра свої знання рідної мови мають підтвердити ті, хто вивчає лабораторну діагностику, стоматологію, ерготерапію.

Викладачі кафедри культурології та українознавства, які працюють з першокурсниками, хвилюються чи не більше від студентства, адже в порівняно невеликий відрізок часу вони прагнули не лише у повному обсязі «вичитати» важливий для майбутніх фахівців курс, але й допомогти молоді відчути красу української мови, її неповторність, а також грамотно послуговуватися нею у побуті, професійній діяльності.

«Іспит складається з двох блоків, - розповіла завідувачка кафедри культурології та українознавства, доктор філологічних наук, професор Ольга Турган. – Тестового й усного. Викладачі кафедри розробили вісімдесят  тестів, які охоплюють увесь вивчений протягом семестру матеріал. Студенти мають продемонструвати свою обізнаність з усіх мовних розділів – лексики, лексикографії, термінології, правопису, частин мови. Потрібно орієнтуватися у видах документів, знати походження іншомовних слів,  правопис складних слів, прийменників, вживання великої літери, вміти відмінювати прізвища. Є запитання, котрі стосуються медичної термінології. Звичайно, іспит не є легким, але ми всією кафедрою готували наших студентів до нього, хто був уважним і має грунтовний базовий рівень знання мови, чудово з ним справиться».

Другим етапом, за словами професора Ольги Турган, є усне випробування. Воно допоможе навіч перевірити, як студенти володіють усним мовленням. Із комплексу запропонованих тем слід обрати ту, що найбільш припаде до душі, й виступити з розповіддю перед аудиторією. Теми дуже цікаві й вимагають креативного підходу: можна розповісти про видатну особистість в медицині, відкриття, або, наприклад, про майбутні власні досягнення, скажімо, у подоланні  туберкульозу  чи раку. Фантазії та сміливість заохочуються!

Така форма іспиту з української мови в нашому університеті провадиться уперше, вона допоможе сміливіше подолати бар’єр невпевненості, коли ти не наважувався досі звертатися до друзів українською. Для когось це нагода проявити ще й  свою ораторську майстерність. Бути  з викладачами на одній хвилі. Зрештою, почути на повний голос наше найкраще, єдине таке  в цілому світі – українське слово.
Гасло в ЗДМУ  залишається незмінним: «Говорімо українською!»

 

9.01.2018

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR