Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
ФПО ЗДМУ: «Завершуємо рік на позитивній ноті!»

ФПО ЗДМУ: «Завершуємо рік на позитивній ноті!»

Рік, що завершується, був дуже вдалим і продуктивним для колективу факультету післядипломної освіти. Активно тривало навчання на курсах лікарів і фармацевтів як на базі ЗДМУ, так і в регіонах України. «Всього різними формами підготовки було охоплено майже 2400 курсантів, - розповідає декан ФПО, доцент Юрій Рябоконь. – Зокрема, 1830 з них удосконалювали знання з фармації, 551 – з медичного спрямування. Це хороший показник, він перевищує минулорічний, ми вважаємося лідерами в Україні з підготовки фахівців. Надалі працюватимемо над удосконаленням якості нашої роботи».

Заступник декана ФПО, доцент Ольга Федосєєва з приємністю констатує, що цьогоріч істотно розширилася географія курсів медичного спрямування. Тепер шляхи слухачів пролягають у наш університет з Кіровоградської, Дніпропетровської, Миколаївської, Київської, Рівненської, інших областей України. Це обумовлено передусім тим, що у ЗДМУ, як ніде в іншому медичному навчальному закладі, напрацьовано унікальну тематику курсів, яка зацікавлює все більшу аудиторію медиків нашої держави. «Це, наприклад, ендопротезування кульшового суглоба, інтегроване ведення хвороб дитячого віку в новітньому аспекті згідно сучасних стандартів, - говорить Ольга Віталіївна. – Популярністю користуються курси з акушерства й гінекології, де слухачі отримують сучасну інформацію з генетики, УЗД. Ми уперше в поточному році організували цикли вторинної спеціалізації з психіатрії, це виявилося дуже на часі для лікарів загальної практики сімейної медицини у зв’язку з появою нових стандартів ведення хворих лікарями поліклінічної служби. Ці фахівці після прослуховування курсів і набуття відповідних навичок отримують відповідні сертифікати, які дають право на експертизу пацієнтів у стані сп’яніння.

Ми успішно, у стовідсотковому еквіваленті, виконали державне замовлення, навчивши 500 курсантів, - таке завдання стояло перед нами. Збільшилася кількість слухачів, які навчаються на контрактній основі. Значно розширилася тематика курсів, кафедри активно її розвивають. Акушерство і гінекологія, педіатрія, психіатрія, травматологія – найпопулярніші напрями в контексті проведення занять.

Найбільше курсантів, їх 50 відсотків, обирали педіатрію. Це тому, що на кафедрі дитячих хвороб ФПО неосяжне поле для удосконалення з різних напрямів, це - дитяча хірургія, неонатологія, отоларингологія, анестезіологія, вони дуже популярні серед фахівців дитячого профілю і педіатри зацікавлені в отриманні нових знань. Окрім того, на кафедрі педіатрії, а віднедавна - і на кафедрі акушерства, гінекології і репродуктивного здоров’я працюють медіа-центри. Дистанційне спілкування набуває все ширшого розмаху, воно використовується для отримання нових знань, а також для консультування хворих онлайн».

За словами заступника декана, факультет післядипломної освіти тісно співпрацює з медиками нашого регіону. Цього року проведено вісім виїзних циклів у Запорізькій області, популярні очні курси з елементами дистанційної освіти, виїзні курси без відриву від виробництва. Педіатри в найвіддаленіших місцях Пологівського, Мелітопольського, Якимівського, Веселівського, Приморського районів мали змогу отримати найновіші протоколи лікування, діагностики.
Для співпраці з вузькими спеціалістами планується відкриття нових курсів, нової тематики, напрямів з актуальних питань медицини.

Хороші показники і у навчанні фахівців фармацевтичної галузі. За словами заступника декана ФПО, кандидата фармацевтичних наук Олексія Бігдана, упродовж року було здійснено 12 виїзних циклів у регіони України. Свої знання з фармації загалом підвищили 1830 курсантів, - фармацевтів і провізорів, це істотно більше, ніж торік. Доріжки упевнено пролягають у Кропивницький, Черкаси, Миколаїв, Херсон. Найбільше курсантів у Дніпрі - 719, там викладачі ЗДМУ тричі побували на виїзних циклах у весняному семестрі, двічі – в осінньому. Також активно виїздили в інші міста.

Чотири передатестаційні цикли і три цикли вторинної спеціалізації відбулися у Запоріжжі. На них побували 273 курсанти зі вторинної спеціалізації і 238 – передатестаційного циклу. « Найбільше курсантів - 1319, підвищили кваліфікацію без відриву від виробництва, під час виїзних курсів, - зазначає Олексій Антонович. – Для фармацевтів це зручно, і таку практику будемо продовжувати Плануємо ширше впроваджувати дистанційну освіту для курсантів, це онлайн-курси з «Організації управління фармацією». Уже підготували дистанційний передатестаційний цикл - з лекційними, семінарськими, практичними заняттями. З березня запровадимо цикл «Загальна фармація» для провізорів. Плануємо розширювати нашу аудиторію за рахунок дистанційного навчання».

 

29.12.2017

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR