Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Майстер-клас від професора Ірини Утюж для молодих викладачів

Майстер-клас від професора Ірини Утюж для молодих викладачів

У ЗДМУ відбулося чергове засідання Школи молодого викладача. Цей освітній проект оригінальний, він – знахідка лише ЗДМУ і реалізується кафедрами культурології та українознавства, суспільних дисциплін, медичної та фармацевтичної інформатики і новітніх технологій, а також відділом навчально-методичного забезпечення та підвищення кваліфікації викладачів, науковою бібліотекою.
Працювали молоді викладачі разом із модератором заняття, завідувачкою кафедри суспільних дисциплін, доктором філософських наук, професором Іриною Утюж над темою «Стратегія і тактика аргументації».

Започатковуючи цикл занять із викладачами університету, які нещодавно розпочали свою навчально-педагогічну практику, ректорат налаштовував досвідчених колег, аби вони допомогли молоді шліфувати свою майстерність, детальніше знайомити їх із сучасними методиками й специфікою викладання дисциплін. Так швидше набуватимуть практики, як краще будувати виступ перед аудиторією, організовувати самостійну роботу студентів. Важливо також розумітися на питаннях професійної етики, конфліктології, мовно-комунікативної підготовки.

Заняття і будуються у такому руслі. Зокрема, на останньому молоді викладачі отримали чудовий майстер-клас від професора Ірини Утюж. Ірина Геннадіївна побудувала розмову у формі невимушеного діалогу. «Напередодні ми з дружньою нам кафедрою культурології та українознавства провели діагностику психотипів, адже у рамках міжособистісної комунікації знання свого психотипу є невід’ємною складовою, - говорить професор. – Доцент Юрій Ганошенко розробив анкету, на підставі якої кожен зі слухачів мав визначити свій психотип, це було практичне завдання. Тепер на підставі узагальнень кожен краще пізнав себе, найважливіші характеристики своєї особистості, зокрема, больові точки, які можуть ненавмисне породжувати конфлікт. Такі знання дозволяють гармонійно вибудовувати діалоги і стосунки з аудиторією, бути готовими до ситуацій, яким можна запобігти в процесі публічних виступів».

Видно було, що обговорення результатів анкетування зацікавило молодих викладачів, особливо, коли їм було запропоновано поміркувати, якими комунікаційними технологіями вони користуються нині. На якусь мить вони відчули себе студентами. Почали називати: викликати позитивні емоції, звертатися до студентів на ймення, частіше усміхатися, підбадьорювати, мотивувати на пізнання нового матеріалу. І розмова вийшла цікавою, слухачі продовжили її сміливіше й активніше.

«Сьогодні ми з молодшими колегами розглядаємо форми мовної комунікації, - монолог, діалог, стратегія і тактика аргументації, - через комунікаційну технологію. – підсумувала заняття Ірина Геннадіївна. - Зупинилися на основних стратегічних принципах аргументації, інструментах формування критичного мислення, а також на типових помилках при аналізі аргументів. Вважаю, що найголовнішим акцентом заняття було приділити увагу діагностиці комунікаційного процесу, яка породжує психо-технічні норми комунікації, методи звернення до людей, правила міжособистісного спілкування зі слухачами. Колеги з інтересом розглядали різного роду прийоми – коректні, некоректні, які породжують тактику нашого співіснування зі студентами, коли презентуємо такі форми мовної комунікації як монолог, суперечку, дискусію, полеміку. У рамках тактики аргументації обговорили, як діють правила Сократа, Гомера, Паскаля, - це для того, щоб уникнути проблем кризової конфліктної ситуації, яка цілком імовірно, може виникнути і навіть стати невідворотною, якщо лектор не володіє технологією комунікації. Це конкретні технології, без них не обійтися ні початкуючому, ні досвідченому викладачеві. Така наука, без сумніву, згодиться нашим молодим викладачам».


 

28.12.2017

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR