Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Обираємо  медичний!

Обираємо медичний!

Добігає завершення 2017 -ий, час підсумків і нових планів на прийдешнє. Здається, зовсім недавно на студентські лави сіли наші першокурсники, а ось вже складають свою першу сесію. Нова  абітурієнтська когорта стоїть перед вибором професії, обирає навчальний заклад у вищій школі, оцінюючи свої можливості. Запорізький державний медичний університет  традиційно гостинно відчиняє свої двері для майбутніх вступників та їхніх батьків: давайте знайомитись, і нехай з цієї сторінки розпочнеться приязнь, щира дружба і спільна праця на усі наступні студентські роки.

Сьогодні у ЗДМУ  відбувся День відкритих дверей. Знаковим є те, що для гостей уперше відкрили  відремонтовану  теплу й комфортну актову залу,  оснащену надсучасними акустичними засобами та системою освітлення, зручними м’якими кріслами і декорованими панелями з природніх матеріалів. Такий захід відбувається щороку, і щоразу професорсько–викладацький склад університету зустрічає потенційних студентів з інтересом, сподіваючись, що на зустріч приходять саме «наші», хто вже практично визначився з майбутнім фахом. Адже доля в медицині -  не схожа на інші, тому й готувалися до неї треба особливо, реально зваживши усі можливості, інакше кажучи, «запас міцності» на нелегке навчання й не менш складну роботу.

Тож на зустріч з випускниками навчальних закладів, їхніми батьками, вчителями, котрі вболівають за долю своїх вихованців, завітали, на чолі з ректором ЗДМУ, професором Юрієм Колесником,  проректори, декани факультетів, викладачі, керівники профспілкового комітету, члени Студентської ради. Представляючи загалу присутніх на зустрічі проректорів, деканів навчального закладу, професор  Юрій Колесник відзначив їх високу професійність, імідж в наукових колах в Україні і на міжнародному рівні. Також розповів про особливості кожного факультету, нові спеціальності, які щороку відкриваються в університеті.

Юрій Михайлович Колесник почав презентацію про університет звертанням до молоді, щоб вона якомога серйозніше зробила свій життєвий вибір. Виклики часу нині є досить серйозними, і «переписувати» життя з нової сторінки, помилившись у професійному спрямуванні, виходить не завжди. Але медицина варта, щоб докласти усіх зусиль до її вивчення. У цій професії, досконало опанувавши нею,  завжди цілком і повністю можна реалізувати свої здібності, знайти престижне місце роботи, продовжити займатися наукою, стажуватися за кордоном і бути шанованими людьми в суспільстві. Адже в Україні бракує хороших лікарів, фармацевтів,  і вони затребувані. Настане, зрештою, час, коли держава гідно цінуватиме працю цих фахівців.

Професор Юрій Колесник аргументував випускникам шкіл, чому для вивчення медичних спеціальностей варто обрати саме ЗДМУ. Зараз в Україні він є лідером, не тільки серед медичних вишів, з  навчально–виховної, науково–методичної, лікувальної та міжнародної роботи.  Тут на високому рівні   стан матеріально–технічної бази, яка постійно оновлюється. До послуг студентів -  оснащені технікою нового покоління навчальні класи, лабораторії,  наукова і художня бібліотеки з читальними і комп’ютерними залами, які мають розвинену інформаційну мережу. Практично усі бажаючі забезпечуються комфортними гуртожитками, де  постійно провадяться ремонти, обладнання  меблями. У ЗДМУ така потужна комп’ютерна база, яка дорівнює оснащенню кількох запорізьких вишів разом. Облаштовано побут студентів, провадиться постійний моніторинг їхнього здоров’я, до послуг Університетська клініка, розвинена мережа для занять спортом.

Під час зустрічі  йшлося і про характерні відмінності  наступної вступної кампанії та Правила  прийому до Запорізького державного медичного університету.

Оскільки 6 лютого 2018 року розпочинається реєстрація на ЗНО, то випускникам  важливо вже зараз визначитися зі спеціальністю і переліком конкурсних предметів та ознайомитися з мінімальною кількістю балів зі вступних випробувань, з якими вступник допускатиметься до участі у конкурсі. Цього року МОН України, за вимогою Міністерства охорони здоров’я України, вперше підвищило  вимоги щодо мінімальної кількості балів з другого та третього конкурсних предметів на спеціальності галузі знань «Охорона здоров’я».

Варто знати, що цьогорічній вступній кампанії буде притаманний широкий конкурс і адресне розміщення державного замовлення. Прийматимуться від вступників сертифікати ЗНО 2016, 2017 та 2018 років. Заяви вступники на основі  повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання подають  виключно в електронній формі. У паперовій формі  можуть подавати лише вступники, які мають: спеціальні умови на участь у конкурсі;  право на зарахування за співбесідою;  право на вступ за результатами вступних іспитів на основі повної загальної середньої освіти;  право на зарахування за квотою-1;  розбіжності в прізвищі, імені, по батькові, даті народження, статі або громадянстві вступника в документі, що посвідчує особу, та у сертифікаті ЗНО.

Вступники можуть подати до 7 заяв на місця державного замовлення,  не більше, ніж з 4 спеціальностей. Прикметно, що вступник визначатиме пріоритетність своїм заявам,  при цьому «1» позначає найвищу пріоритетність. Пріоритетність, визначена вступником в заяві про участь у конкурсі не може бути змінена протягом вступної кампанії. Про це мають знати й батьки, щоб не «кусати лікті» під час зарахування студентів.

Для конкурсного відбору осіб, які на основі повної загальної середньої освіти вступатимуть до ЗДМУ на перший курс, зараховуватимуться бали сертифікатів ЗНО з наступних предметів (незалежно від обраної спеціальності): з української мови та літератури, біології, та з хімії чи математики – за вибором вступника.

Отримавши таку вичерпну інформацію, майбутні вступники  поставили ректору ЗДМУ ряд запитань, отримали на них докладні відповіді. У діалозі йшлося про систему оплати, підготовчі курси, забезпечення студентів гуртожитками тощо. До, речі,  усі, хто цікавиться навчанням в університеті, можуть  постійно отримувати потрібну  інформацію на сайті ЗДМУ.

Спілкування після офіційної частини продовжилося у площині огляду  навчальних корпусів, аудиторій, лабораторій,  гості поспілкувалися з відповідальним секретарем приймальної комісії, доцентом Вірою Одинцовою,  отримали  рекламно-довідкові матеріали про університет і правила прийому.

 

23.12.2017

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR